Відновлювані джерела енергії в Україні — основні різновиди

Відновлювані джерела енергії в Україні — основні різновиди

Ми все більше і більше чуємо про зелену енергію, яка вона корисна для навколишнього середовища і, крім того, дешева. Через зростання цін на електроенергію і вимог екологів перспектива використання відновлюваних джерел енергії здається все більш привабливою.

Відновлювані джерела енергії — це ті, використання яких не завдає шкоди навколишньому середовищу, і їх ресурси не виснажуються швидкими темпами. Використання таких джерел має багато переваг, тому більшість країн світу намагається підвищити свою частку у вітчизняному виробництві електроенергії. А сьогодні порівняти доступні варіанти можна тут https://www.solargarden.com.ua/, щоб встановити панелі у своєму подвір’ї.

До найбільш популярних прикладів відновлюваних джерел енергії можна віднести: Сонце, воду, вітер, геотермальну енергію, біопаливо.

Відновлювані та невідновлювані джерела енергії — яка різниця?

Назва невідновлювані джерела енергії може збивати з пантелику. До них відноситься викопна сировина, а значить, вугілля, нафта і природний газ. Вони виникли на Землі багато років тому і формувались дуже довго. Є можливість відтворити їх у майбутньому, однак, враховуючи час, необхідний для цього, вони більше не будуть служити нам так, як сьогодні. Варто відзначити, що використання їх може мати негативний вплив на навколишнє середовище, здоров’я людей і економічне становище держави.

Що означає “Відновлювані джерела енергії”?

Відновлювані джерела енергії — це ті, чиї природні ресурси відновлюються дуже швидко. Використання їх не загрожує дефіцитом, і вони не такі небезпечні для навколишнього середовища.

Які існують джерела відновлюваної енергії?

Відновлювана енергія найчастіше генерується на:

  • Гідроелектростанціях, де використовується гравітаційна енергія води (наприклад: струм в річках).
  • Фотоелектричних електростанціях, де використовується сонячна радіація.
  • Геотермальних електростанціях, де використовується теплова енергія Землі.
  • Вітряних електростанціях, де використовується енергія вітру.
  • Також це виробництво біопалива на основі біомаси (наприклад, рослинного походження).

Чи знаєте ви, що кліматичний нейтралітет — це мета, яку ЄС хоче досягти до 2050 року.

Переваги відновлюваних джерел енергії

Використання відновлюваних ресурсів при виробництві енергії приносить багато переваг. Тим не менш, ми не завжди розуміємо, на яку кількість сфер нашого з вами життя може вплинути збільшення частки зеленої енергії на енергетичному ринку.

  • Енергетична безпека — використання відновлюваних джерел енергії не зменшує їх ресурси і не створює ризику їх виснаження.
  • Енергетична незалежність — доступ до таких джерел є скрізь. Це означає відсутність необхідності ввезення викопної сировини з інших країн.
  • Ціни на електроенергію — звичайні джерела енергії, на відміну від поновлюваних, тільки дорожчають і їх стає все важче добувати.
  • Обмеження викидів CO2 — Європейський Союз накладає обмеження на викиди вуглекислого газу в атмосферу, і при їх перевищенні підприємствам необхідно отримати відповідні ліцензії та дозволи.
  • Захист навколишнього середовища — відмова від вугільних електростанцій допоможе скоротити викиди шкідливих речовин і тим самим поліпшити стан навколишнього середовища.

Відновлювана енергія в Україні

Частка відновлюваних джерел енергії в Україні, як і раніше, занадто низька. Основним джерелом енергії, який ми використовуємо, є нафта та вугілля, і зміни, які відбулися в цій галузі до цих пір, не були значними. Відновлювана енергетика становила в Україні в 2016 році всього 7%. У 2019 році це було 9%, або більше 9 ГВт.

Сонячна енергетика — головне джерело відновлюваної енергії

Останнім часом сонячна енергетика та все, що з нею пов’язано, набуває значної популярності. Великий вплив на зростання інтересу до установки сонячних панелей на задньому дворі чинять наявні на ринку субсидії на сонячні панелі, які підвищують їх рентабельність. Однак слід задатися питанням, чи достатні самі установки на задньому дворі для обмеження використання невідновлюваної енергії?

Євросоюз постійно ставить цілі, яких на даний момент енергетика в Україні не в змозі досягти. Скорочення частки вуглецю в процесі виробництва електроенергії вимагає реальної трансформації на ринку.

Юридична сторона і, отже, закон про відновлювані джерела енергії

Закон пояснює способи отримання зеленої енергії, посилається на переваги, пов’язані з цим, і розробляє відповідні визначення. Після останнього оновлення, серед іншого, з’явилася нова версія визначень та пояснень, які уточнюють систему зберігання енергії від сонячних панелей або передачі її в мережу.

В подальшому сонячна енергетика продовжить розвиватись на набирати популярність. Є велика надія на те, що введення нового законодавства, зеленого тарифу та субсидій допоможе розвивати цю сферу в подальшому. Але вже сьогодні кожен бажаючий може долучитись до виробництва електроенергії.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: