Більшість людей звикли заправляти машину бензином, але його сьогоднішня висока вартість провокує замислитись над газовою установкою. З чого складається ГБО та його елементи:
- Блок керування, який координує роботу усієї системи.
- Стандартний газовий балон, який може бути циліндричної або тороїдної форми. Його ставлять під кузов чи в багажник.
- Редуктор, який перетворює паливо з рідкого в газоподібний стан.
- Пристрій для заправки, його монтують у люку бензобака чи під бампером.
- Для того, щоб подача палива у двигун здійснювалась правильно ставлять форсунки.
- Мідні або полімерні труби, за допомогою яких циркулює газ, їх ще називають «магістралі».
- Спеціальний клапан, який відповідає за подачу газу в балон, а при необхідності перекриває доступ.
У сервісному центрі ГБО встановлюють за 5-6 годин, після чого перевіряють та налаштовують обладнання. Балон заправляється газом, та водій може їхати по своїм справам. Наявність бензину в баку все ж такі необхідна для того, щоб машина завелась, а вже потім система перемикається на газ. В іншому випадку це може погано вплинути на роботу двигуна автомобіля та окремих його частин.
Які головні плюси газового обладнання?
Звичайно самий вагомий фактор – це економія. Саме тому більшість водіїв ставлять ГБО на свої машини, щоб зменшити витрати на паливо.
Робота двигуна стає більш тихою та плавною. Це відбувається шляхом того, що пропан-бутанова суміш довше горить у циліндрах, у результаті навантаження на поршні та колінвал суттєво знижується.
Ресурс двигуна автомобіля значно зростає, тому що знижується навантаження на всі елементи двигуна. Пробіг збільшується до 200000 кілометрів.
Збільшується запас ходу. Наприклад, якщо газ закінчився, то машина автоматично перемикається на бензин й навпаки. Тому без заправки проїхати можна вдвічі довше.
У порівняні з бензином викид шкідливих речовин у навколишнє середовище набагато менше від газу.
Недоліки газової установки
Всі автовласники замислюються, установлювати на свою машину газ або ні. В першу чергу, роздуми пов’язані з тим, чи вигідне надалі буде таке вкладення. Сьогодні на ринку монтаж такого обладнання коштує від 300 до 500 доларів.
Окупатись ГБО буде тільки при щоденному користуванні машиною з середнім пробігом. У такому випадку за 8 чи 12 місяців ви повністю окупаєте установку й тільки потім вже буде суттєва економія на паливі.
Найчастіше балон ставлять у багажник, тому вільне місце у ньому дуже скорочується. Якщо для водія це принципове питання, то варто ставити балон під кузов, або вибрати тороїдну форму.
Витрата газу на 5-15 відсотків більша ніж бензину, але й вартість його менше мінімум у два рази.
Газова установка потребує регулярних перевірок та огляду технічного стану автомобіля. Мабуть, всім відомі випадки коли газові балони вибухають в машині, але це може бути пов’язано тільки з непрофесійною установкою чи недбалістю водія.
Якщо ви вирішили все ж таки встановити таке обладнання, то обирати СТО треба дуже ретельно. Дуже важливо довіряти установку газобалонного обладнання виключно фахівцям. Більш докладно про встановлення ГБО на різні марки авто та іншу цікаву інформацію ви можете переглянути за посиланням https://ukr-day.com/category/business/cars/ тут є відповіді практично на всі запитання.
Переведення машини на газ виправданий для тих, хто проїжджає щодня великі відстані та збирається користуватися цим авто наступні три роки. Довірте установку газобалонного обладнання професіоналам і відчуєте вигоду вже сьогодні.