Грунтопокривні рослини для тіні — найпопулярніші види і сорти

Грунтопокривні рослини для тіні - найпопулярніші види і сорти

Серед покривних рослин ми знаходимо види, які ідеально підходять для тіні. Завдяки їм ми зможемо красиво облаштувати затінені місця в саду. Зустрічайте нову пораду від Renesans Style Львів найпопулярніші види і сорти покривних рослин для тіні.

Тіньові місця в саду часто є проблемою і не дуже зрозуміло, як їх облаштувати. Однак є багато рослин, які не тільки переносять, але навіть вважають за краще тінь, тому з них можна створити красиву грядку або використовувати як грунтопокривні рослини.

Найнижчі і повзучі можна висаджувати на низьких стінах і схилах, звідки вони будуть звисати каскадами листяних пагонів (наприклад, розсипаної землі), вищі працюватимуть під деревами і кущами, створюючи своєрідний дернину (наприклад, японське болото). , а види з великим листям вони чудово виглядатимуть на рокарії (наприклад, бадан).

Ґрунтовий покрив для тіні: японське болото

Однією з найкрасивіших тіньових покривних рослин є японський болотний. Рослина виростає до 20-30 см заввишки і має вічнозелені, шкірясті, сильно зубчасті по краях, яйцеподібні, зелені листки, орієнтовані на зшивання піднятого хвоста у своєрідну розетку (у «Variegata» листя білі краї).

Цвіте рослина навесні, розвиваючи дрібні білі квіти, зібрані в невеликі колосовидні суцвіття, зібрані на верхівках пагонів. У хорошому положенні він швидко розростається з підземними полозами, створюючи щільний зелений килим за короткий час. Ідеально підходить для покриття порожніх місць під деревами та чагарниками. Віддає перевагу тінистим місцям і перегною, любить злегка вологі ґрунти. Має помірну морозостійкість (до -22 / -25 ° C), тому в найхолодніших регіонах країни його краще уникати.

Ще одна рослина, яка ідеально підходить для засипання землі в тінистих місцях, — це дуб повзучий. Вид виростає до 15-20 см у висоту і утворює дрібне, зелене, блискуче, яйцеподібне, короткохвосте, частково вічнозелене листя, зібране в розетки. Навесні і влітку (з травня по серпень) цвіте, утворюючи дрібні пурпурно-блакитні губні квітки, зібрані на верхівках малооблистнених пагонів у досить великі, жорсткі колосовидні суцвіття.

Ще один цікавий грунтопокривний багаторічник для тінистих місць – копитник звичайний . Рослина виростає до 10-15 см у висоту і розвиває численні ниркоподібні або круглі зелені блискучі листки на довгих черешках. Ранньою весною (у березні-квітні) вона також дає дрібні, поодинокі, дзвіночки, зверху волохаті, малиново-фіолетові квіти, які, незважаючи на первісний вигляд, не мають жодного декоративного значення, оскільки ховаються між листя.

Копитник росте за допомогою повітряних, укорінюючих бігунів, але на відміну від попереднього виду росте досить повільно. Очікує тіньове місце і перегній, злегка вологий ґрунт (не переносить посухи). Він повністю морозостійкий, тому його можна вирощувати по всій країні.

Барвінок звичайний також є популярним грунтопокривним для тінистих місць. Рослина виростає приблизно до 20 см у висоту і утворює вічнозелені, дрібні, блискучі, шкірясті широколанцетні листочки, вони густо розростаються довгими, тонкими, міцними пагонами. Цвіте навесні (у березні-квітні), розвиваючи великі, барвисті, поодинокі, трубчасті квітки з широко розкинутими з боків пелюстками на верхівках коротких прямостоячих стебел.

Вид має багато цікавих сортів, серед яких: ‘Atropurpurea’, ‘Illumination’, ‘Variegata’, ‘Alba Variegata’, ‘Alba’, ‘Multiplex’.

Барвінок швидко розростається довгими надземними гнучкими пагонами, які легко вкорінюються при контакті з землею. Віддає перевагу тінистим і напівзатінених місцях (сорти з кольоровим листям) і злегка вологі, середні садові ґрунти. Він витримує занедбаність і посуху, досить морозостійкий.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: