Минулого тижня індекс S&P 500 вперше в історії пройшов важливу психологічну позначку 5000 пунктів. Акції компаній, пов’язаних із штучним інтелектом, знову стали головними рушіями зростання. Технологічний сектор установив рекордну вагу в індексі. Однак ринки очікують зростання лише до середини лютого, а цей тиждень може стати піковим. Детальніше про найважливіші події на американському фондовому ринку розповів Микола Григор’єв, головний аналітик HUG’S.
Arm Holdings, британська компанія, стала драйвером зростання для технологічних компаній. Після публікації фінансового звіту за третій квартал минулого четверга, акції Arm Holdings зросли на 50% на біржі Nasdaq, а капіталізація перевищила $116 млрд.
Для Arm Holdings цей день став найкращим з моменту дебюту на біржі у вересні. Це стало можливим завдяки сильним прогнозам щодо попиту на її технологію для розробки чипів для функцій штучного інтелекту. Генеральний директор Рене Хаас у листі інвесторам повідомив, що Arm забезпечила ще один рекордний квартал завдяки впровадженню найпоширенішої у світі обчислювальної платформи. Хвиля штучного інтелекту призвела до зростання ліцензування, оскільки для цих нових пристроїв потрібна продуктивна та енергоефективна обчислювальна платформа Arm.
У листі інвесторам керівництво Arm повідомило, що компанія збільшує частку ринку хмарних серверів та автомобільного сегменту.
Старт Arm Holdings на біржі був невдалим, з втратами акцій у 26% їх вартості протягом першого місяця після дебюту 14 вересня. Проте, з того часу вартість акцій майже подвоїлася, до $120,8 у четвер.
Arm, яка вважає себе “відділом досліджень і розробок усієї напівпровідникової промисловості”, спеціалізується на розробці чипів, але не на їх виробництві. Замість цього, її бізнес полягає у продажі ліцензій іншим виробничим компаніям.
У 2016 році головний акціонер Arm, SoftBank Group, сподівався на зростання компанії завдяки її домінуючому положенню у сфері смартфонів, де її технології використовуються Apple і Android.
Але зараз керівництво Arm повідомило, що технологію Arm вже використовує Nvidia для своїх чипів, спеціально розроблених для штучного інтелекту.
За інформацією Reuters, Nvidia, Arm та Qualcomm намагаються вийти на ринок ноутбуків, щоб конкурувати з Apple. Вони планують використовувати власну технологію для розробки спеціальних чипів, але отримати ліцензію на технологію від Arm для завершення розробки.
Два роки тому Nvidia намагалася придбати Arm у SoftBank за $40 млрд, але угоду не було укладено через «значні регуляторні проблеми». Вартість Arm зараз перевищує $116 млрд, і власник SoftBank Масайосі Сон радіє, що тоді угоду було скасовано.
SoftBank все ще володіє близько 90% акцій Arm, і його частка в Arm зросла на понад $34 млрд всього за один день.
Найближчий місяць принесе чіткіші уявлення про те, скільки інвестори готові заплатити, коли закінчиться 180-денний період блокування, і SoftBank отримає можливість продати свої акції.