Обидва діаманти Tiffany, які важать понад 15 і 20 каратів, були вирізані з одного виняткового необробленого каменю.
Коли Tiffany & Co. придбала 71-каратний необроблений яскраво-жовтий алмаз з канадського рудника Екати минулого літа, замість того, щоб огранити його та вставити в ювелірний виріб, як очікувалося, головний геммолог компанії Вікторія Вірт Рейнольдс показала його обраним клієнтам для приватного перегляду.
За словами Рейнольдс, для Tiffany було незвично демонструвати необроблений алмаз, але це було геологічна диво. «Дуже рідко можна знайти алмаз такого розміру та насиченого кольору, який зародився за сотні миль під землею в такій майже ідеальній октаедричній структурі», – заявила вона тоді. «Більшість людей, навіть геммологи, ніколи не бачать наживо необроблені каміння в такому стані».
В руках майстрів-огранників в Антверпені необроблений камінь був перетворений на два яскраво-жовтих алмази смарагдової огранки, один вагою понад 15 каратів, а інший – понад 20 каратів, а зараз Tiffany представила їх широкій публіці. Хоча ювелірний дім не розкриває ціну каменів, аналогічний за розміром 20,49-каратний фантазійний яскраво-жовтий алмаз продали на аукціоні Christie’s у червні 2018 року за $5,49 мільйонів ($267 800 за карат).
Tiffany запрошує покупця або покупців жовтих діамантів попрацювати з Наталі Вердейль, головним художнім керівником компанії, щоб створити з них індивідуальні ювелірні вироби. На цьому рівні цін каменів, каже Рейнольдс, «для наших клієнтів важливо, щоб їх індивідуальність, їх бачення та їх творчість були частиною дизайну».
Все це входить у стратегію Tiffany щодо створення для клієнтів виняткового досвіду в створенні неповторних ювелірних виробів. За останні шість місяців компанія придбала кілька епічних каменів, включаючи 35 рожевих діамантів з копальні Argyle – всю останню партію, виявлену до її закриття. Вона також придбала 10-каратний винятковий смарагд з легендарної копальні Muzo в західній провінції Бояка в Колумбії, який покупець може замовити у вигляді індивідуального виробу.
Високоякісні фантазійні кольорові діаманти та дорогоцінні каміння представляють собою дещо більше, ніж просто об’єкт краси, вони також виявилися надійною інвестицією з дохідністю, котра в деяких випадках перевищує дохідність S&P 500. Наприклад, якщо б ви купили фантазійний яскраво-рожевий діамант десять років тому, ваші інвестиції виросли б в ціні на вражаючі 116 відсотків, згідно з даним
Fancy Color Research Foundation (FCRF). Це стосується не тільки рожевих діамантів, але й всіх високоякісних фантазійних кольорових діамантів, котрі значно виросли в ціні.
Таке положення справ пов’язане із тим, що високоякісні фантазійні кольорові діаманти є рідкісними та невловимими: тільки один з кожних 100 000 видобутих щорічно діамантів оцінюється як фантазійний колір, і ще менша кількість з них класифікується як яскравий – рейтинг, що зарезервований для найнасиченіших каменів. У випадку жовтих діамантів їх колір обумовлений наявністю азоту, а інтенсивність кольору залежить від кількості азоту та того, як його атоми розташовані в структурі.
Tiffany відома тим, що володіє найдивовижнішим жовтим діамантом в світі – Tiffany Yellow Diamond, 128,54-каратним камінням у формі кушон, котрий не продається. Цей камінь датується 1878 роком, коли Чарльз Льюїс Тіффані придбав 287-каратний неогранений камінь, знайдений в копальні Кімберлі в Південній Африці, всього за $18 000. Після того, як його огранку виконав головний геммолог Tiffany, Джордж Фредерік Кунц, дивовижний жовтий діамант представили на Всесвітній виставці 1893 року в Чикаго та Всесвітній виставці 1939-40 років в Нью-Йорку. Зовсім недавно Бейонсе надягала його на кулоні в рекламній кампанії Tiffany, та на нього завжди можна подивитися у залах флагманського магазину Tiffany в Нью-Йорку.