В сучасному світі, де технологічний прогрес зростає в кожній галузі нашого повсякденного життя, це привозить до результату у вигляді покращень та підвищення комфорту. А в теплу пору року одним з найважливіших аспектів нашого комфорту та здоров’я є надійна і якісна вентиляція приміщень. Кондиціонер, із різних причин, ставлять не в кожній кімнаті та домівці, а ось вентилятор є значно доступнішою пропозицією що зустрічає мінімальний супротив на шляху до наших спалень, віталень, кухонь та інших приміщень.
Розглянемо, на що здатні сучасні вентилятори, опираючись на наші спостереження та практичний досвід використання. Навіть в найбюджетнішому сегменті вентилятори вже не тільки гудять та доставляють прохолоду по різним куточкам кімнати. Сучасні вентилятори із асортименту https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/lvov/ventilyatory.html здатні забезпечити нам не тільки свіжий повітря, але й ряд інших корисних можливостей.
Можливості сучасних вентиляторів
- Режими роботи. Насамперед це наявність декількох режимів швидкості обертання лопатей. Це дозволяє налаштувати потік повітря на потрібний рівень і забезпечити комфортну вентиляцію відповідно до власних побажань в окрему мить часу.
- Функція обертання. Значна частка вентиляторів мають можливість автоматичного обертання горизонтально або вертикально. Ця функція дозволяє розподілити потік повітря по всьому приміщенню і забезпечити більш рівномірну вентиляцію.
- Таймер. Дуже зручне доповнення базового функціоналу у вигляді таймеру дозволяє користувачу налаштувати тривалість роботи вентилятора. Це корисно, коли ви хочете, щоб вентилятор автоматично вимкнувся після певного часу, наприклад, працював допоки ви не заснети, або ж поки перебуватимете дома, та вже не переймалися виключенням пристрою, коли підете з домівки по своїм справам.
- Пульт дистанційного керування. Наше дослідження показало, що наявність пульта дистанційного керування значно підвищує привабливість вентилятору для покупців. Він дозволяє змінювати налаштування, швидкість і режим роботи з віддаленої точки. Це зручно, особливо якщо вентилятор розташований на висоті або важкодоступному місці.
- Фільтрація повітря. Деякі вентилятори оснащені фільтрами, які можуть затримувати пил, пилкові клітинки, алергени та інші забруднення в повітрі. Це дозволяє очищати повітря в приміщенні і зменшувати його забруднення, що може бути дуже важливо людей із підвищеною чутливістю до алергенів.
- Освітлення. Наявність вбудованих LED-елементів в конструкцію лопастей чи інших частин вентилятора перетворює його на цікаве інтер’єрне рішення, особливо в темний час доби. Це дозволя використовувати його в якості нічника або ж замінити інші джерела освітлення в кімнаті.
Як було раніше
Історичний факт | Перший побутовий вентилятор, який випускала компанія General Electric у 1902 році, був настільного розміру і був спроможний забезпечити прохолодою лишень одну людину. В порівнянні зі сучасними моделями, він був невеличким, однак став заклав основу для справжньої революції. |
Дорога забавка | У 1920-х роках побутові вентилятори здобули широкого розповсюдження, але це не зробило їх доступними. Середня ціна вентилятора того часу складала близько $200, що в перерахунку на сьогоднішні гроші становить близько $2 500. |
Новий виток розвитку | В 1940-х роках компанія Westinghouse Electric випустила перший вентилятор в світі із механічним таймінгом, котрий дозволяв налаштовувати час його роботи, а саме години включення та виключення. |
Керований потік повітря | У 1950-х роках компанія Emerson Electric випустила перший вентилятор із регулюванням швидкості обертання турбіни, а також її нахилу, що дозволяли користувачам створювати оптимальні комфортні умови охолодження під конкретні запити споживача. |