Від криптовалют до телекомунікацій, від соціальних мереж до весільних суконь, від виробництва смартфонів та програмного забезпечення, до мталургії. Обирайте будь-який напрямок та розбагатійте. Такий рецепт успіху мільярдерів. Авторитетний бізнес-журнал Forbes нарахував в 2020 році 2 095 мільярдерів, або на 58 чолові меньше, ніж було попереднього року. В руках елітної групи найбагатших людей 2020 року знаходиться $8 трлн, що на $700 млрд менше показника 2019 року – пандемічна COVID-19-обстановка боляче б’є й по найсильнішим цього світу.
Мільярдер Джеффрі Безос вперше очолив рейтинг 100 найбагатіших людей світу в 2018 році, та продовжує утримувати за собою титул найбагатшої людини світу третій рік поспіль. Він також перша людина в історії із 12-значними статками й головний претендент на те, щоб до кінця 2030-х років стати першим доларовим трілліардером світу. Його активи за минулий рік виросли на $74,4 млрд – найбільший річний приріст статків за всю історію й навіть більше статків Ларрі Пейджа, що перебуває на сьомому рядку найбагатших людей світу. Білл Гейтс як і раніше займає другу сходинку хіт-параду багатіїв світу. Отже, перейдемо до справи.
100 найбагатших людей світу 2020 року, список на основі відкритого індексу Bloomberg:
1. Джеффрі Безос
Статки Джеффрі Безоса: $ 189 млрд
Річний прибуток: $74,4 млрд
Вік: 56 років
Країна: США
Як заробив: найбагатша людина в світі 2020 року, Джеффрі Безос сколотив статки на інтернет-корпорації Amazon.com. Найбагатший американець володіє також аерокосмічною компанією Blue Origin та газетою The Washington Post.
2. Білл Гейтс
Статки Білла Гейтса: $118 млрд
Річний прибуток: $4,83 млрд
Вік: 64 роки
Країна: США
Як заробив: Білл Гейтс – один із співзасновників корпорації Microsoft, найбільшого розробника програмного забезпечення в світі. На даний час Гейтсу належить всього близько 1% акцій софтвенного гіганту із штаб-квартирою в Редмонді. В 1996 – 2007 роках, а також в 2009 – 2016 роках Гейтс незмінно очолював світові рейтинги найбагатших людей світу, в тому числі по версії Forbes. Меценат, що пожертвував у власний благодійний фонд більше $28 млрд.
3. Бернар Арно
Статки Бернара Арно: $94,7 млрд
Річна втрата: $10,6 млрд
Вік: 71 рік
Країна: Франція
Як заробив: найбагатша людина Франції Бернар Арно очолює компанію LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton, найбільшого в світі виробника предметів розкоші. Йому належить близько половини акцій LVMH, що продає шкіряні вироби Louis Vuitton, швейцарські годинники TAG Heurer та преміальне французьке шампанське Dom Perignon.
4. Марк Цукерберг
Статки Марка Цукерберга: $93,1 млрд
Річний прибуток: $14,8 млрд
Вік: 36 років
Країна: США
Як заробив: один із наймолодших мільярдерів світу, Марк Цукерберг заснував соціальну мережу Facebook, де зараз працює на посаді головного виконавчого директора та є найбільшим акціонером свого дітища. Щомісячний трафік Facebook складає біля 2 млрд користувачів.
5. Стів Балмер
Статки Стіва Балмера: $76,1 млрд
Річний прибуток: $18 млрд
Вік: 64 роки
Країна: США
Як заробив: Стів Балмер – гендиректор у відставці компанії Microsoft, найбільшого розробника програмного забезпечення в світі. Балмер увійшов в історію як один із найбільш високооплачуваних топ-менеджерів світу. Стів покинув керівну посаду в Microsoft в 2014 році та залишається найбільшим індивідуальним акціонером компанії, що випускає операційну систему Windows, ігрову консоль Xbox 360 та планшетні комп’ютери Surface. Балмер також володіє баскетбольною командою Лос-Анджелес Кліпперс.
6. Ілон Маск
Статки Ілона Маска: $74,5 млрд
Річний прибуток: $46,9 млрд
Вік: 49 років
Країна: США
Як заробив: Ілон Маск – винахідник, рушійна сила американського прогресу. Уродженець ПАР заснував компанію Tesla, що виробляє електромобілі. На даний час автовиробник із штаб-квартирою в Пало-Альто є найбільшим автомобільним роботодавцем в Каліфорнії та входить в трійку найбільших автовиробників світу за ринковою капіталізацією. Ілон Маск також займає посаду гендиректора SpaceX, аерокосмічної компанії, що випускає ракети для NASA та планує колонізувати Марс.
7. Ларрі Пейдж
Статки Ларрі Пейджа: $73,8 млрд
Річний прибуток: $9,18 млрд
Вік: 47 років
Країна: США
Як заробив: Ларрі Пейдж займає посаду гендиректора Alphabet, холдингової компанії Google, найбільшого пошуковика в світі, котрий заснував разом із Сергієм Бріном. Створена геніями в 1998 році, пошукова машина Google щоденно опрацьовує біля 3,5 млрд пошукових запитів та за минулий рік принесла $111 млрд доходу. При батьківській компанії працює дослідницький центр Google X.
8. Мукеш Амбані
Статки Мукеша Амбані: $72,1 млрд
Річний прибуток: $13,5 млрд
Вік: 63 роки
Країна: Індія
Як заробив: Мукеш Амбані – найбагатша людина в Індії . Він контролює 40% Reliance Industries, найбільшої в світі нафтопереробної компанії. Інші підприємства конгломерату із штаб-квартирою в Мумбаї включають безпровідну 4G-мережу по всій території Індії. Мільярдер також володіє житловою нерухомістю вартістю понад $400 млн та командою по крикету Мумбаї Індіанс.
9. Уоррен Баффетт
Статки Уоррена Баффетта: $72,1 млрд
Річна втрата: $17,2 млрд
Вік: 89 років
Країна: США
Як заробив: Уоррен Баффетт голова та найбільший акціонер холдингової компанії Berkshire Hathaway. Має частки в страховій компанії Geico, найбільшому американському забудівельнику Clayton Homes, енергетичному гіганті MidAmerican Energy Company, а також у виробнику газованих напоїв Coca-Cola і в фінансовій компанії American Express.
10. Сергій Брин
Статки Сергія Бріна: $71,5 млрд
Річний прибуток: $8,77 млрд
Вік: 46 років
Країна: США
Як заробив: закриває ТОП-10 мільярдерів світу в 2020 році Сергій Брін – співзасновник Google. Випускник Стенфордського університету, Сергій Брін народився в Москві та переїхав до Сполучених Штатів на постійне місце проживання разом із родиною в 1979 році. Ровесник та найкращий друг Ларрі Пейджа.
11. Франсуаза Бетанкур Майерс
Статки Франсуази Бетанкур Майерс: $66,3 млрд
Річний прибуток: $7,31 млрд
Вік: 67 років
Країна: Франція
Як заробила: Найбагатша жінка світу Франсуаза Бетанкур Майерс володіє часткою 33% в компанії L’Oreal, найбільшого в світі виробника косметики. Успадкувала статки. L’Oreal разом із підконтрольними брендами Lancome та Garnier заробили в 2014 році $29,4 млрд.
12. Ларрі Еллісон
Статки Ларрі Еллісона: $64,9 млрд
Річний прибуток: $6,12 млрд
Вік: 75 років
Країна: США
Як заробив: Ларрі Еллісон сколотив статки як засновник та найбільший акціонер компанії Oracle, другого по величині розробника програмного забезпечення в світі. Річний дохід Oracle за 2017 рік склав $38 млрд. Ларрі належить тенісний турнір Indian Wells, а також острів Ланаї на Гавайях.
13. Маккензі Безос
Статки Маккензі Безос: $63,1 млрд
Річний прибуток: $26 млрд
Вік: 50 років
Країна: США
Як заробила: Після розлучення з Джеффрі Безосом в 2019 році, Маккензі Безос відсудила у нього 4% акцій Amazon (на момент розлучення це було 25% статків Джеффрі), найбільшого інтернет-магазину в світі. Колишня дружина Джеффрі Безоса письменник-романіст, але також володіє підприємницькою жилкою, як випускниця Принстонського університету. З 2014 року Маккензі працює виконавчим директором заснованої нею анти-булінгової організації Bystander Revolution. Свої статки мільярдерша має намір жертвувати на благодійність.
14. Робсон Уолтон
Статки Робсона Уолтона: $58,3 млрд
Річний прибуток: $4,03 млрд
Вік: 75 років
Країна: США
Як заробив: Робсон Уолтон – минулий голова Walmart, найбільшої мережі супермаркетів в світі. Успадкував статки та займав вищезазначену посаду протягом 23 років після смерті батька та засновника компанії Сема Уолтона в 1992 році. Річний дохід Walmart за 2016 рік склав $486 млрд.
15. Джим Уолтон
Статки Джима Уолтона: $58 млрд
Річний прибуток: $3,96 млрд
Вік: 72 роки
Країна: США
Як заробив: Джим – молодший син засновника мережі Walmart Сема Уолтона. Успадкував статки. Співуправляючий сімейного фонду Walton Enterprises контролює близько половини мережі Walmart, що налічує більше 11 000 магазинів по всьому світу.
16. Еліс Уолтон
Статки Еліс Уолтон: $57,5 млрд
Річний прибуток: $4,44 млрд
Вік: 70 років
Країна: США
Як заробила: Еліс Уолтон – наймолодша дитина засновника мережі Walmart Сема Уолтона. Успадкувала статки. Керує фондом Walton Enterprises.
17. Амансіо Ортега
Статки Амансіо Ортега: $55,8 млрд
Річна втрата: $19,7 млрд
Вік: 84 роки
Країна: Іспанія
Як заробив: найбагатша людина Іспанії володіє 59% акцій компанії Inditex, найбільшого в світі ритейлера одягу. Його компанія Arteixo разом із Zara та восьми іншими дочірніми компаніями, керує понад 7 000 магазинами одягу із річним доходом $25,7 млрд. В різних країнах Амансіо Ортега володіє преміальними офісними та торгівельними об’єктами.
18. Чарльз Кох
Статки Чарльза Коха: $52,5 млрд
Річна втрата: $9,56 млрд
Вік: 84 роки
Країна: США
Як заробив: Чарльз Кох – головний виконавчий директор мультинаціональної корпорації Koch Industries. Пану Коху належить конгломерат Wichita, що працює в сфері нафтопереробки, торгівли сировинними товарами, трубопроводів, виробництва паперової целюлози із річним доходом біля $100 млрд. Йому належить 42% компанії.
19. Джулія Кох
Статки Джулії Кох: $52,5 млрд
Річна втрата: $9,56 млрд
Вік: 57 років
Країна: США
Як заробила: Джулія Кох успадкувала 42% долі в Koch Industries у свого покійного чоловіка (помер в серпні 2019 року). Всі активи Девіда залишилися в родині. Мультинаціональна корпорація Koch Industries – друга по величині компанія в США із річним доходом біля $115 млрд. Джулія займається благодійністю.
20. Ма Хуатенг
Статки Ма Хуатенга: $52,4 млрд
Річний прибуток: $13,8 млрд
Вік: 48 років
Країна: Китай
Як заробив: Ма Хуатенг – співзасновник та головний виконавчий директор Tencent Holdings – технологічної компанії, що підтримує найпопулярніший в Китаї сервіс обміну миттєвими повідомленнями QQ. Активна база користувачів сервісу складає більше 900 млн чоловік, а річний дохід в 2016 році склав $22,9 млрд. Інші популярні сервіси Ма Хуатенга – месенджер WeChat та китайська платіжна система Tenpay.
21. Джек Ма
Статки Джека Ма: $51 млрд
Річний прибуток: $4,37 млрд
Вік: 55 років
Країна: Китай
Як заробив: Джек Ма заснував компанію Alibaba Group на $60 000, що позичив у 18 людей. На даний час Джек працює головою свого дітища, найбільшого ігрока електронної комерції в Китаї. Під управлінням бізнесу Джека Ма знаходяться провідні інтернет-магазини AliExpress, Taobao, Tmall та ін. Дохід групи за 2017 рік склав $23,5 млрд. Ще Джеку Ма належить онлайн-платіжний сервіс Alipay.
22. Карлос Слім
Статки Карлоса Сліма: $46,4 млрд
Річна втрата: $13,8 млрд
Вік: 80 років
Країна: Мексика
Як заробив: найбагатший мексиканець контролює телекомунікаційний холдинг America Movil. Це четвертий мобільний оператор по кількості абонентів в світі. Карлос Слім має холдинги в банківському секторі та у видобутку корисних копалин. Йому належать значні частки видавничого будинку New York Times та іспанської банківської компанії Caixabank. Через мексиканську холдингову компанію Grupo Carso Карлос також має інтереси в будівельній індустрії Мексики.
23. Франсуа Піно
Статки Франсуа Піно: $38,7 млрд
Річна втрата: $3,07млрд
Вік: 83 роки
Країна: Франція
Як заробив: Франсуа Піно заснував мультинаціональну компанію Kering, що спеціалізується на роздрібній торгівлі в люксовому сегменті із доходом в $13,7 млрд за 2016 рік. Паризький бізнес Піно контролює такі бренди, як Gucci, Puma та Yves St. Laurent. Французький мільярдер також володіє аукціонним будинком Christie’s та особистою колекцією витворів мистецтва із понад 2 000 робіт.
24. Жаклін Марс
Статки Жаклін Марс: $38,6 млрд
Річна втрата: $3,93 млрд
Вік: 80 років
Країна: США
Як заробила: Жаклін Марс успадкувала найбільшу в світі кондитерську імперію Mars Inc. від свого батька Форреста Едварда Марса, сина засновника компанії, Франкліна Марса. Компанія із штаб-квартирою в Вірджинії випускає в усьомі світі цукерки M&M, Snickers та Milky Way, жувальні гумки Juicy Fruit та Orbit, корм для домашніх тварин Pedigree, Whiskas, а також їжу швидкого приготування Uncle Ben’s, Suzi Wan та багато інших видів продуктів. Дохід компанії за 2016 рік склав $35 млрд.
25. Джон Марс
Статки Джона Марса: $38,6 млрд
Річна втрата: $3,92 млрд
Вік: 84 роки
Країна: США
Як заробив: Джон Марс успадкував частину імперії Mars Inc. від свого батька Форреста Едварда Марса, як і інші члени сімейства Марс.
26. Філ Найт
Статки Філа Найта: $35,2 млрд
Річна втрата: $1,37 млрд
Вік: 82 роки
Країна: США
Як заробив: Філ Найт – засновник та головний акціонер компанії Nike, найбільшого в світі виробника спортивного одягу та взуття. Компанія із штаб-квартирою в Орегоні керує більше ніж 1 100 магазинами по всьому світу із доходом в $34 млрд станом на 2017 рік. Серед брендів бізнесу фігурують Converse, Cole Haan та Jordan.
27. Майкл Делл
Статки Майкла Делла: $34,7 млрд
Річний прибуток: $3,8 млрд
Вік: 55 років
Країна: США
Як заробив: Майкл Делл – засновник та головний виконавчий директор Dell Technologies, одного із найбільших виробників комп’ютерів в світі. В 2017 році дохід Dell склав $62 млрд. Його інвестиційні фірми в Нью-Йорку, MSD Capital та MSD Partners, керують активами понад $16 млрд, включаючи частку в JPMorgan.
28. Ху Цзяінь
Статки Ху Цзяіня: $32,3 млрд
Річний прибуток: $2,27 млрд
Вік: 62 роки
Країна: Китай
Як заробив: Ху Цзяінь – голова та найбільший акціонер China Evergrande Group, другого по величині забудівельника Китаю, що реалізував понад 500 великих проектів в 180 китайських містах. Компанія Ху Цзяіня із штаб-квартирою в Гуанчжоу в 2016 році заробила $31,8 млрд.
29. Леонід Блаватнік
Статки Леонід Блаватніка: $31,9 млрд
Річний прибуток: $5,99 млрд
Вік: 63 роки
Країна: США
Як заробив: виходець із СРСР Леонід Блаватнік володіє компанією Access Industries, під контролем котрої знаходиться 18% акцій LyondellBasell – найбільшого виробника поліпропілену в світі. Ще Блаватніку належить Warner Music Group, прокатна компанія Icon Мела Гібсона та частки в декількох інших закритих та публічних компаніях.
30. Колін Хуан Чжен
Статки Коліна Хуан Чжена: $29,9 млрд
Річний прибуток: $10,3 млн
Вік: 40 років
Країна: Китай
Як заробив: більша частина статків пана Коліна Хуана Чжена – це його 29,4%-а частка як засновника та гендиректора в найбільшій інтерактивній платформі електронної комерції в Китаю та світі Pinduoduo. За даними на березень 2020 року у шанхайській інтернет-компанії було понад 628 млн активних покупців– феноменальні темпи розвитку з моменту заснування Pinduoduo в 2015 році. Колін володіє акцями через дві холдингові компанії Walnut Street Investment та Walnut Street Management, зареєстрованими на Британських Віргінських островах.
31. Джованні Ферреро
Статки Джованні Ферреро: $29,5 млрд
Річна втрата: $2,5 млрд
Вік: 55 років
Країна: Італія
Як заробив: Джованні Ферреро успадкував частку в шоколадній імперії Ferrero Group, третього в світі виробника шоколаду. Найбагатша людина Італії продає шоколадні цукерки під брендами Ferrero Rocher, Nutella, освіжаючі драже Tic Tac та інші кондитерські вироби в більш ніж 170 країнах. Ferrero Group, що належить декільком членам родини Ферреро, в 2016 році мала дохід в розмірі $11,4 млрд.
32. Шелдон Адельсон
Статки Шелдона Адельсона: $28,9 млрд
Річна втрата: $9,71 млрд
Вік: 86 років
Країна: США
Як заробив: Шелдон Адельсон – голова та мажоритарний акціонер компанії Las Vegas Sands, найбільшого оператора казино в світі. Під контролем Адельсона знаходяться найбільші казино-курорти та конференц-центри США та Азії. Шелдону належить більше 50% акцій публічної компанії, штат котрої станом на 2016 рік нараховував біля 50 000 співробітників, а річна виручка складала $11,4 млрд.
33. Лорен Пауелл-Джобс
Статки Лорен Пауелл-Джобс: $28,7 млрд
Річний прибуток: $2,25 млрд
Вік: 56 років
Країна: США
Як заробила: Лорен Пауелл-Джобс успадкувала частку в студії Walt Disney та в компанії Apple у свого покійного чоловіка Стіва Джобса. Мільярдерша володіє 4% часткою в Disney, створила декілька комерційних та благодійних організацій, включаючи виробника натуральних продуктів Terravera та компанію Emerson Collective, що підпримує освіту, екологічну реформу та шукає рішення проблем імміграції.
34. Лі Кашин
Статки Лі Кашина: $28,5 млрд
Річна втрата: $1,84 млрд
Вік: 91 рік
Країна: Гонконг
Як заробив: пан Лі Кашин контролює найбільший багатопрофільний конгломерат Китаю CK Hutchison Holdings із штаб-квартирою в Гонконзі. В 2016 році дохід компанії склав $33,5 млрд. Він також володіє компанією Cheung Kong Property Holdings, що займається будівництвом та реалізацією нерухомості. Обидві компанії Лі Кашина були засновані в 2015 році після великою реорганізації його корпоративної імперії.
35. Вільям Дінг
Статки Вільяма Дінга: $28,2 млрд
Річний прибуток: $9,64 млрд
Вік: 49 років
Країна: Китай
Як заробив: Вільям Дінг – гендиректор та найбільший акціонер компанії NetEase, китайського оператора онлайн-ігор. Заснована їм в Пекіні компанія відома тим, що надає доступ до ігор Overwatch та Fantasy Westward Journey. NetEase також керує платформою електронної комерції під назвою Kaola. В 2016 році дохід підприємства склав $5,7 млрд.
36. Тадасі Янай
Статки Тадасі Яная: $28,2 млрд
Річна втрата: $2,47 млрд
Вік: 71 рік
Країна: Японія
Як заробив: Тадасі Янай – найбагатша людина Японії. Засновник, голова та основний акціонер компанії Fast Retailing, найбільшого ритейлера одягу в Азії. Власник мережі одягу для всіх Uniqlo. До складу токійської групи входить біля 1 000 магазинів із річним доходом станом на 2017 рік в $16,9 млрд. Тадасі Янай володіє двома полями для гольфу на острові Мауї Гавайського архіпелагу.
37. Ален Вертхаймер
Статки Алена Вертхаймера: $27,9 млрд
Річна втрата: $2,21 млрд
Вік: 71 рік
Країна: США
Як заробив: Ален Вертхаймер імовірно володіє контрольною половиною акцій будинку Chanel на пару із своїм братом Жераром. В свою чергу, брати є онуками співзасновника Chanel, П’єра Вертхаймера. Чиста виручка Chanel в 2019 році склала $12,3 млрд, згідно із офіційним фінансовим звітом компанії за червень 2020 року. Брати також володіють 3% акцій в публічній американській косметичній компанії Ultra Beauty через зареєстрований в Люксембурзі холдинг. Ще на балансі Алена та Жерара знаходиться бізнес скакових коней у Франції та США.
38. Жерар Вертхаймер
Статки Жерара Вертхаймера: $27,9 млрд
Річна втрата: $2,21 млн
Вік: 68 років
Країна: США
Як заробив: Жерар Вертхаймер володіє контрольною половиною акцій будинку Chanel на пару із своїм братом Аленом. В свою чергу, брати є онуками співзасновника Chanel, П’єра Вертхаймера. Чиста виручка Chanel в 2019 році склала $12,3 млрд, згідно із офіційним фінансовим звітом компанії за червень 2020 року. Брати також володіють 3% акцій в публічній американській косметичній компанії Ultra Beauty через зареєстрований в Люксембурзі холдинг. Ще на балансі Алена та Жерара знаходиться бізнес скакових коней у Франції та США.
39. Ян Хуейянь
Статки Ян Хуейянь: $26,6 млрд
Річна втрата: $310 млн
Вік: 38 років
Країна: Китай
Як заробила: Ян Хуейянь контролює Country Garden Holdings. Наймолодша мільярдерша в світі успадкувала статки у батька Яна Гоцяна в 2005 році, що заснував імперію в сфері розробки та будівництва нерухомості, а також мережі готелів по всій країні. В 2016 році активи бізнесу Ян оцінювалися в $23 млрд.
40. Хе Сяньгцзянь
Статки Хе Сяньгцзяня: $26,4 млрд
Річний прибуток: $2,79 млрд
Вік: 77 років
Країна: Китай
Як заробив: Хе Сяньгцзянь – засновник та головний акціонер Media Group, найбільшого виробника устаткування в Китаю. В 2016 році група отримала дохід в розмірі $23,9 млрд. Публічна компанія випускає побутові товари, включаючи кондиціонери, обігрівачі, холодильники та пральні машини.
41. Володимир Потанін
Статки Володимира Потаніна: $26 млрд
Річна втрата: $2,01 млрд
Вік: 59 років
Країна: Російська Федерація
Як заробив: Володимир Потанін – найбагатша людина Росії, виконавчий директор гірсько-металургійної компанії «Норнікель», другого по величині виробника нікеля в світі. Йому належить 30,4% російської компанії, дохід котрої в 2017 році склав $8,4 млрд. Серед інших інвестицій Потаніна – гірськолижний курорт в Сочі та контрольний пакет акцій в фармацевтичній компанії Petrovax Pharm.
42. Такеміцу Такідзакі
Статки Такеміцу Такідзакі: $24,1 млрд
Річний прибуток: $3,35 млрд
Вік: 75 років
Країна: Японія
Як заробив: японський мільярдер Такеміцу Такідзакі є засновником компанії Keyence, що випускає електронні сенсори, системи спостереження, зчитувачі штрих-кодів, лазерні маркери, вимірювальні пристрої та цифрові мікроскопи. Компанія із штаб-квартирою в Осаці поставляє свою продукцію на складальні лінії Toyota та Toshiba. В 2017 фінансовому році дохід компанії Такідзакі склав $3,8 млрд. В 2015 році він пішов у відставку в якості голови компанії.
43. Цинь Інлін
Статки Цинь Інлін: $24,1 млрд
Річний прибуток: $14,9 млн
Вік: 55 років
Країна: Китай
Як заробив: Цинь Інлін є власником 56%-ї частки в компанії Muyuan Foodstuff Co Ltd. Заснована їм в 1992 році компанія на даний час є другим по величині виробником свинини в Китаї, країні, де зосереджено 50% світового виробництва свинини. Згідно із даними з фондової біржі на 17 червня 2020 року, пан Цинь володіє акціями Muyuan Foodstuff напряму та на пару із своєю дружиною через Muyuan Industrial Group. Згідно із даними з офіційного сайту Muyuan Foodstuff, в 2019 році підприємство забило більше 10 млн свиней.
44. Чжан Чжідун
Статки Чжана Чжідуна: $22,5 млрд
Річний прибуток: $6,29 млрд
Вік: 48 років
Країна: Китай
Як заробив: пан Чжан Чжідун – співзасновник публічного провайдера інтернет-, мобільних та телекомунікаційних послуг Tencent Holdings. Шеньчженська компанія очолюється бізнес-партнером Чжана Чжідуна, мільярдером Ма Хуатенгом. В 2016 році дохід спільного підприємства склав $22,9 млрд. В розпорядженні Tencent Holdings знаходяться популярні китайські месенджери QQ та WeChat із користувацькою базою більше 1 млрд людей.
45. Дітер Шварц
Статки Дітера Шварца: $21,9 млрд
Річна втрата: $2,85 млрд
Вік: 80 років
Країна: Німеччина
Як заробив: Дітер Шварц володіє Schwarz Group, найбільшої в Європі компанії роздрібної торгівлі продуктами харчування. В мережу компанії входить більше 10 000 супермаркетів Lidl та Kaufland із сумарним доходом більше $99 млрд в рік до 28 лютого 2017 року.
46. Джеймс Саймонс
Статки Джеймса Саймонса: $21,9 млрд
Річний прибуток: $950 млн
Вік: 82 роки
Країна: США
Як заробив: Джеймс Саймонс заснував хедж-фонд Renaissance Technologies із штаб-квартирою в Нью-Йорку, котрий управляє активами в розмірі $42 млрд. В 1998 році його фонд приніс прибуток в розмірі 40%, а з 2006 року щорічний дохід складав більше $6,8 млрд.
47. Леонард Лаудер
Статки Леонарда Лаудера: $21,7 млрд
Річна втрата: $888 млн
Вік: 87 років
Країна: США
Як заробив: Леонард Лаудер є почесним головою компанії Estee Lauder, третього в світі виробника косметики та парфумерії. Нью-Йоркська компанія володіє такими брендами, як linique, M.A.C. та Aveda. Дохід Estee Lauder за 2017 рік склав $11,8 млрд. Старший син засновниці компанії Есте Лаудер, Леонард отримав в своє розпорядження частину компанії разом із іншими спадкоємцями після смерті Есте в 2004 році.
48. Леонардо Дель Веккіо
Статки Леонардо Дель Веккіо: $21,2 млрд
Річна втрата: $4,21 млрд
Вік: 85 років
Країна: Італія
Як заробив: Леонардо Дель Веккіо – засновник та основний акціонер Luxottica Group, найбільшого в світі виробника сонцезахисних окулярів та оправ. В 2016 році дохід міланської компанії склав $10 млрд. Під контролем Loxottica знаходяться такі відомі бренди, як Ray-Ban та Oakley. В 2017 році відбулося злиття з французьким конкурентом Essilor International.
49. Джина Райнхарт
Статки Джини Райнхарт: $20,9 млрд
Річний прибуток: $267 млн
Вік: 66 років
Країна: Австралія
Як заробила: Джина Райнхарт очолює Hancock Prospecting, найбільшу австралійську залізнорудну компанію. Австралійські активи компанії включають рудник Рой Хілл, розробка котрого почалася в 2015 році. Райнхарт також має інвестиції в сільськогосподарській індустрії по всій Австралії.
50. Джим Реткліфф
Статки Джима Реткліффа: $20,5 млрд
Річна втрата: $360 млн
Вік: 67 років
Країна: Велика Британія
Як заробив: сер Джим Джим Реткліфф володіє контрольним пакетом акцій заснованої їм багатонаціональної хімічної компанії Ineos, одному із найбільших світових виробників хімікатів. Згідно із відкритим звітом Ineos, об’єм виробництва за 2019 рік склав 60 млн тон, а виручка – біля $60 млрд. В 26 країнах на Ineos працює 22 000 чоловік. Реткліфф також володіє двома супер’яхтами, Hampshire та Hampshire II. Джим – відомий інженер-хімік, фінансист та промисловець. Він закінчив Лондонську бізнес-школу в 1980 році та пожертвував їй £25 млн в 2016 році. В 2013 році удостоєний премії “Нафтохімічне насліддя “, а в 2018 році удостоєний почесного титулу лицаря-бакалавра у Великій Британії.
51. Лукас Уолтон
Статки Лукаса Уолтона: $20,3 млрд
Річний прибуток: $1,46 млрд
Вік: 33 роки
Країна: США
Як заробив: Лукас – єдиний спадкоємець Джона Уолтона, другого сина засновника компанії Walmart Сема Уолтона. По волі свого батька, Лукас є найбільшим бенефіциаром його долі в сімейному бізнесі. В цифрах це 4% акцій Walmart. Його мати, Крісті, успадкувала долю в 2% після смерті чоловіка в 2005 році.
52. Масайосі Сон
Статки Масайосі Сона: $20,2 млрд
Річний прибуток: $4,58 млрд
Вік: 62 роки
Країна: Японія
Як заробив: Масайосі Сон – засновник та найбільший акціонер SoftBank, японської телекомунікаційної медіакорпорації та інвестиційної групи. Токійська компанія володіє частками в більше чим 1 000 підприємств, включаючи Yahoo Japan та Alibaba. Вона нараховує більше 68 000 співробітників з річним доходом станом на 31 березня 2017 року в $82 млрд.
53. Лі Шаукі
Статки Лі Шаукі: $20,2 млрд
Річна втрата: $3,92 млрд
Вік: 92 роки
Країна: Гонконг
Як заробив: Лі Шаукі є засновником та найбільшим акціонером Henderson Land Development, публічного конгломерату нерухомості. Станом на 2016 рік активи компанії із штаб-квартирою в Гонконзі оцінювалися в $45,8 млрд. Потужний девелопер нерухомості також працює в фінансовій сфері, має мережу універмагів, готелів та інших об’єктів інфраструктури.
54. Паллонджі Містрі
Статки Паллонджі Містрі: $20,2 млрд
Річна втрата: $1,3 млрд
Вік: 91 рік
Країна: Індія
Як заробив: Паллонджі Містрі разом із іншими членами родини володіє сумарною долею 18,5% в Tata Sons, індійському транснаціональному конгломераті, що нараховує більше 100 філіалів з річним доходом біля $100 млрд. Штат групи сягає біля 700 000 співробітників в більше ніж 100 країнах світу. Паллонджі успадкував статки, однак заснував будівельну фірму Shapoorji Pallonji Group, що працює в Південній Азії, на Близькому Сході та в Африці.
55. Еббі Джонсон
Статки Еббі Джонсон: $20,1 млрд
Річний прибуток: $2,36 млрд
Вік: 58 років
Країна: США
Як заробила: Ебігейл Джонсон володіє часткою 24,5$ в FMR, материнській компанії американського холдингу Fidelity Investments, де вона працює гендиректором з жовтня 2014 року. За 2019 рік прибуток FMR склав $20,9 млрд, а її активи оцінюються в $3,2 трлн. Джонсон зберігає більше $9 млрд сімейних активів в Impresa Management. Родині Ебігейл також належить 40% акцій компанії Fidelity International. Станом на 31 березня 2020 року активи фонду оцінювалися в $380,9 млрд. Ще на рахунку успішної випускниці Гарвардської бізнес-школи знаходиться 46% акцій британської телекомунікаційної компанії Colt Group S.A. із виручкою €1,55 млрд в минулому році.
56. Леонід Міхельсон
Статки Леоніда Міхельсона: $19,6 млрд
Річна втрата: $4,97 млрд
Вік: 64 роки
Країна: Російська Федерація
Як заробив: Леонід Міхельсон – головний виконавчий директор російської газової компанії «Новатек», найбільшого недержавного постачальника природного газу в Росії. Мільярдер володіє четвертою частиною публічної компанії, котра видобуває близько 11% газу Росії. Леонід також володіє часткою в 48,5% нафтохімічного холдингу «Сибур».
57. Джон Менард-молодший
Статки Джона Менарда-молодшого: $19,3 млрд
Річний прибуток: $2,9 млрд
Вік: 80 років
Країна: США
Як заробив: Джон Менард-молодший – засновник та мажоритарний акціонер Menard Inc., мережі магазинів будівельних товарів. Заснований в 1960 році бізнес нараховує більше 300 магазинів в 14 штатах США. По даним Національної федерації роздрібної торгівлі США, в 2016 році дохід компанії Джона Менарда-молодшого склав $10,7 млрд.
58. Джонг Хуюен
Статки Джонг Хуюен: $19,1 млрд
Річний прибуток: $5,35 млрд
Вік: 59 років
Країна: Китай
Як заробила: Джонг Хуюен належить контрольний пакет акцій китайського фармацевтичного гіганта Jiangsu Hansoh Pharmaceutical Group Co., Ltd., заснованого нею в 1995 році. Цінні папери компанії публічно торгуються в Гонконзі з 2019 року та до сьогоднішнього дня підприємство виросло до масштабів найбільшого в Китаю виробника психотропних препаратів. Свою частку акцій Hansoh Pharma Джонг зберігає в фонді Sunrise Trust, котрий був зареєстрований на Британських Віргінських островах її донькою в 2016 році. Хуюен приписують всю частку контрольного пакету акцій Hansoh Pharma, що відображує її статус засновника та голови бізнесу.
59. Азім Премжі
Статки Азіма Премжі: $19 млрд
Річний прибуток: $724 млн
Вік: 74 роки
Країна: Індія
Як заробив: Азім Премжі очолює та найбільшим акціонером Wipro, гігантської компанії по аутсорсингу інформаційних технологій. Азіму належить 56% акцій цього бізнесу, після передачі акцій на $4 млрд в рахунок його приватного фонду PremjiInvest, котрий керує інвестиціями мільярдера.
60. Пан Канг
Статки Пан Канга: $18,9 млрд
Річний прибуток: $6,05 млрд
Вік: 62 роки
Країна: Китай
Як заробив: Пан Канг має долю в найбільшому китайському виробнику соєвого соусу Foshan Haitian Flavouring & Food. Бізнес почався в 1995 році з відкриття колективного магазину соусів Hai Tian Sauce Shop з первинним об’ємом інвестицій $60 000. Згодом підприємство виросло до розмірів міжнародного гіганта та почало торгуватися на Шанхайській фондовій біржі в 2014 році. Згідно із звітом за перший квартал 2020 року, мільярдеру голові ради директорів Foshan Haitian Flavoring & Food належить 32% акцій підприємства. Пан володіє акціями напряму та через приватну компанію Guangdong Haitian Holding. Згідно із річним звітом за 2019 рік, мільярдер володіє 38% акцій цієї фошанської холдінгової компанії.
61. Сьюзан Клаттен
Статки Сьюзан Клаттен: $18,9 млрд
Річна втрата: $1,89 млрд
Вік: 58 років
Країна: Німеччина
Як заробила: Сьюзан Клаттен володіє 21% акцій Bayerische Motoren Werke, другого по величині виробника розкішних автомобілів в світі. До переліку брендів мюнхенської компанії входять BMW, MINI та Rolls-Royce. Найбагатша жінка Німеччини успадкувала статки від батька. Клаттен також володіє значною часткою хімічної компанії Altana, має долю у виробнику вуглеволокна SGL Carbon, виробнику кредитних карток Entrust Datacard та розробнику вітрових турбін Nordex.
62. Стівен Шварцман
Статки Стівена Шварцмана: $18,9 млрд
Річний прибуток: $267 млн
Вік: 73 роки
Країна: США
Як заробив: Стівен Шварцман засновник та керівник приватної інвестиційною компанії Blackstone Group, котра станом на 31 березня 2020 року керувала активами на $538 млрд. Пан Шварцман володіє біля 19% акцій публічної компанії, по даним із біржевої декларації за лютий 2020 року. Ще мільярдеру належить майже 5,8 млн акцій та паїв в глобальному інвестиційному банку PJT Partners станом на березень 2019 року. В 2020 році Стівен Шварцман підписав Клятву Дарування – благодійну ініціативу американських мільярдерів Уоррена Баффета та Білла Гейтса, що зобов’язує його пожертвувати не менше 50% свого капіталу на благодійність.
63. Хайнц Херманн Тіле
Статки Хайнца Херманна Тіле: $18,7 млрд
Річний прибуток: $2,11 млрд
Вік: 79 років
Країна: Німеччина
Як заробив: Хайнц Херманн Тіле володіє контрольним пакетом акцій в публічному німецькому виробнику гальмівних систем для рейкових та комерційних транспортних засобів Knorr-Bremse AG. Згідно із звітом компанії за 2019 рік, пану Хайнцу належить 70,4% акцій Knorr-Bremse через фонд KB Holdings. Із звіту 2019 року також відомо, що мільярдеру належить 50% акцій компанії Vossloh із Вердоля, що спеціалізується на залізнодорожних технологіях. Крім того, Хайнц володіє 15,5%-ю часткою в авіакомпанії Deutsche Lufthansa.
64. Хорхе Пауло Леманн
Статки Хорхе Пауло Леманна: $18,7 млрд
Річна втрата: $4,85 млрд
Вік: 80 років
Країна: Бразилія
Як заробив: найбагатша людина Бразилії Хорхе Пауло Леманн контролює компанію Anheuser-Busch InBev – найбільшого виробника пива в світі, на пару із партнерами-мільярдерами Марселем Херманном Теллесом та Карлосом Альберто Сикупірой. Тріо бізнесменів володіє частками в найбільшому світовому виробнику пакованих продуктів харчування Kraft Heinz, виробнику фастфудів Restaurant Brands International та мережі громадського харчування Burger King. Вони також володіють активами в ритейлері Lojas Americanas.
65. Володимир Лисин
Статки Володимира Лисина: $18,5 млрд
Річна втрата: $2,85 млрд
Вік: 64 роки
Країна: Російська Федерація
Як заробив: Володимир Лисин є головою найбільшої в Росії сталеливарної компанії «Група НЛМК». Міжнародна публічна компанія в 2017 році виробила більше 17 млн метричних тон сталі та отримала дохід в розмірі $10,1 млрд. У власності Володимира знаходяться: «Перша грузова компанія», найбільший вантажний залізнодорожний оператор в Росії; портовий оператор UCL Port; судохідна компанія VBTH.
66. Карл Айкан
Статки Карла Айкана: $18,3 млрд
Річна втрата: $1,6 млрд
Вік: 84 роки
Країна: США
Як заробив: Карл Айкан – найбільший диверсифікований інвестор з інтересами близько в 10 сегментах бізнесу, включаючи автомобільну промисловість, енергетичний сектор, індустрію виробництва ігор, нерухомості та виробництві упакувань для продуктів харчування. Інвестиціями Карла Айкана оперує публічна компанія Icahn Enterprises та тісно пов’язана із нею Icahn Partners. Дохід Icahn Enterprises за 2016 рік склав більше $16 млрд.
67. Лі Мен Тат
Статки Лі Мен Тата: $18,2 млрд
Річний прибуток: $1,83 млрд
Вік: 90 років
Країна: Гонконг
Як заробив: гонконгський мільярдер Лі Мен Тат очолює сімейну китайську компанію по виробницству соусів та приправ Lee Kum Kee. З 2017 року його компанії належить лондонський офісний хмарочос The Walkie-Talkie, придбаний за $1,7 млрд. Також під контролем пана Лі знаходиться корпорація LKK Health Products Group, що спеціалізується на виробництві та дистрибуції натуральної здорової їжі під брендом Infinitus. За 2019 рік роздрібні продажі Lee Kum Kee принесли біля $1 млрд прибутку, а дохід Infinitus склав біля $4 млрд. В числі активів мільярдеру також знаходиться що найменше 7 об’єктів нерухомості в Лондоні, Гонконзі та материковому Китаї.
68. Генрі Чен
Статки Генрі Чена: $18,2 млрд
Річний прибуток: $1,31 млрд
Вік: 74 роки
Країна: Гонконг
Як заробив: Генрі Чен очолює ювелірну компанію Chow Tai Fook Jewellery з об’ємом продажу $6,6 млрд в рік станом на березень 2017 року. Він також контролює компанію по розробці нерухомості та об’єктів інфраструктури New World Development. Чен успадкував статки у свого батька, Чена Ютуна. Активи батька-мільярдера він контролює разом із своїми братами та сестрами.
69. Алішер Усманов
Статки Алішера Усманова: $18,1 млрд
Річний прибуток: $1,47 млрд
Вік: 66 років
Країна: Російська Федерація
Як заробив: російський мільярдер Алішер Усманов володіє 48% акцій USM Holdings, зареєстрованої на Британських Віргінських островах, що контролює одного із найпотужніших гірсько-металургійних холдінгів Росії «Металоінвест». Також через даний холдинг Усманову належить російська телекомунікаційна компанія «МегаФон». Мільярдер має інтереси в Alibaba, Airbnb, JD.Com та Spotify. Ще Алішер є співласником англійської футбольної команди «Арсенал» та контролює російських бізнес-тижневик «Комерсант».
70. Ернесто Бертареллі
Статки Ернесто Бертареллі: $18,1 млрд
Річний прибуток: $179 млн
Вік: 54 роки
Країна: Швейцарія
Як заробив: Ернесто Бертареллі – найбагатша людина Швейцарії. Успадкував частину фармацевтичної компанії Serono разом із своєю сестрою Доною. В 2006 році сім’я продала свою частку в компанії за $8,6 млрд. У брата та сестри Бертареллі є інтереси в сфері нерухомості, в хедж-фондах та в фармацевтичному бізнесі. Бертареллі також володіє парусною командою Alinghi, що двічі перемагала Кубок Америки.
71. Елейн Маршалл
Статки Елейн Маршалл: $18,1 млрд
Річна втрата: $3,32 млрд
Вік: 78 років
Країна: США
Як заробила: Елейн Маршалл є директором мультинаціональної корпорації Koch Industries, що займається торгівлею, інвестиціями, переробкою нафти, видобутком сировини та виробництвом паперу з річним доходом біля $100 млрд. Она успадкувала 15% частки в Koch Industries у свого покійного чоловіка, Еверетта Пірса Маршалла в 2006 році.
72. Олексій Мордашов
Статки Олексія Мордашова: $17,9 млрд
Річна втрата: $2,03 млрд
Вік: 54 роки
Країна: Російська Федерація
Як заробив: Олексій Мордашов є найбільшим акціонером сталеливарної та гірничодобувної компанії «Северсталь», четвертого по величині сталеливарного гіганта Росії. Мільярдер також володіє часткою в міжнародній золотодобувній компанії Nordgold, виробнику енергетичного обладнання Power Machines та в європейскому туристичному операторі TUI. Мордашову належать частки в медіа-холдінгу «Национальна Медіа Група», Банку Росії та операторі мобільного зв’язку Tele2 Росія.
73. Сунь Пяоян
Статки Сунь Пяояна: $17,6 млрд
Річний прибуток: $4,25 млрд
Вік: 61 рік
Країна: Китай
Як заробив: пан Сунь Пяоян сколотив статки на порятунку людських життів. Він володіє 24% акцій в найбільшій китайській фармацевтичній компанії Jiangsu Hengrui Medicine, що спеціалізується на дослідженнях, розробці, виробництві та продажі медичної продукції, а також випуску протиракових препаратів, ангіоміокардиальних препаратів, антибіотиків та ін. Згідно із звітом за третій квартал 2019 року, Сунь Пяоян володіє своєю долею основанного в 1997 році фармацевтичного гіганту через однойменний холдинг. По інформації China AIC, мілліардеру належить 99,3% холдингу Jiangsu Hengrui Medicine.
74. Лі Гон Хі
Статки Лі Гон Хі: $17,5 млрд
Річна втрата: $2,11 млрд
Вік: 78 років
Країна: Південна Корея
Як заробив: Лі Гон Хі – голова компанії Samsung Electronics, найбільшого виробника смартфонів в світі. Пан Лі успадкував частку в Samsung Group, найбільшому сімейному конгломераті Південної Кореї. Компанія випускає телевізори, персональні комп’ютери та іншу цифрову електроніку із сумарним доходом в 2016 році більше $174 млрд.
75. Эрік Шмідт
Статки Еріка Шмідта: $17,3 млрд
Річний прибуток: $1,92 млрд
Вік: 65 років
Країна: США
Як заробив: Ерік Шмідт входить в раду директорів Alphabet, холдингової компанії Google, розробника найбільшої пошукової машини в світі. Еріку належить біля 1,3% акцій Google, котра щорічно опрацьовую більше 4 млрд пошукових запитів та має штат із понад 70 000 співробітників по всьому світі, та мала дохід в розмірі $90,3 млрд в 2016 році.
76. Клаус-Міхаель Кюне
Статки Клауса-Міхаеля Кюне: $17,3 млрд
Річна втрата: $748 млн
Вік: 83 роки
Країна: Німеччина
Як заробив: Клаус-Міхаель Кюне – почесний голова та власник контрольної частки акцій в Kuehne + Nagel, найбільшій транспортній та логістичній морській компанії світу. Швейцарський бізнес із штаб-квартирою в Фойзісберзі щорічно перевозить біля 4 млн контейнерів. Клаус-Міхаель успадкував статки. Йому також належить біля 18% публічного контейнерного бізнесу Hapag-Lloyd.
77. Вагіт Алекперов
Статки Вагіта Алекперова: $17,3 млрд
Річна втрата: $5,01 млрд
Вік: 69 років
Країна: Російська Федерація
Як заробив: Вагіт Алекперов – голова «Лукойлу», виробника 2% світової нафти. Штат компанії нараховує понад 100 000 чоловік із доходом в розмірі $71,2 млрд станом на 2016 рік. Алекперов зібрав понад $4 млрд дивідендів та володіє 25% акцій російського холдингу «ІФД Капіталъ» – потужного інвестора в області енергетики, будівництва та засобів масової інформації.
78. Лі Ситінг
Статки Лі Ситінга: $17,1 млрд
Річний прибуток: $7,92 млрд
Вік: 69 років
Країна: Сінгапур
Як заробив: Лі Ситінг є головою китайської компанії по виробницству медичного обладнання Mindray Medical International Limited. Згідно із офіційним звітом, дохід компанії в 2019 році склав $2,3 млрд, а її обладнання використовується в майже 110 000 медичних закладів по всьому світу. Світова пандемія Covid-19 пішла на користь підприємству пана Лі: він заробив мільярд тільки на поставках апаратів штучної вентиляції легень. За даними Bloomberg, кожний день пандемії приносив Лі Ситінгу по $37,7 млн.
79. Зенг Учун
Статки Зенга Учуна: $17 млрд
Річний прибуток: $8,09 млрд
Вік: 52 роки
Країна: Китай
Як заробив: більша частина статків Зенга Учуна пов’язана із його 26%-ю долею в найбільшому китайському виробнику паливних елементів, літій-іонних та літій-полімерних акумуляторів для електротранспорту та систем накопичення енергії, компанії Contemporary Amperex Technology. Штат співробітників компанії за даними 2016 року складає більше 10 000 чоловік. По інформації Bloomberg, заснована Зенгом компанія є також найбільшим світовим постачальником акумуляторів. Зенг Учун управляє акціями свого дітища через холдинг холдинг Ruiting Investment.
80. Шив Надар
Статки Шива Надара: $16,9 млрд
Річний прибуток: $1,16 млрд
Вік: 75 років
Країна: Індія
Як заробив: Шив Надар є засновником та мажоритарним акціонером HLC Technologies, розробника програмного забезпечення та аутсорсингового провайдеру. Компанія із штаб-квартирою в Нью-Делі заробила в 2017 році $7 млрд. Шиву належить контрольний пакет акцій публічної компанії HLC Infosystems, потужного індійського виробника персональних комп’ютерів та планшетів.
81. Томас Петерфі
Статки Томаса Петерфі: $16,7 млрд
Річний прибуток: $1,54 млрд
Вік: 75 років
Країна: США
Як заробив: Томас Петерфі – голова компанії Interactive Brokers, найбільшого в світі електронного брокеру середньодобових угод. Компанія із штаб-квартирою в Гринвічі, штат Коннектикут, США, торгує акціями, фьючерсами та валютою. Петерфі володіє своєю часткою в розмірі 83% через IBG Holdings.
82. Хассо Платтнер
Статки Хассо Платтнера: $16,7 млрд
Річний прибуток: $1,59 млрд
Вік: 76 років
Країна: Німеччина
Як заробив: Хассо Платтнер має долю в компанії SAP – німецькому виробнику програмного забезпечення для організацій із штаб-квартирою в Вальдорфі, Німеччина. Згідно із річним звітом підприємства за 2019 рік, на балансі пана Хассо знаходиться 5,9% акцій компанії. Згідно із незалежним аналізом Bloomberg, до грудня 2019 року від продажу деякої частки своїх акцій SAP мільярдер виручив більше $4,9 млрд.
83. Луі Че Ву
Статки Луі Че Ву: $16,5 млрд
Річна втрата: $1,22 млрд
Вік: 91 рік
Країна: Гонконг
Як заробив: Луі Че Ву контролює K. Wah Group, потужний гонконгський конгломерат, що володіє частками в операторі казино Galaxy Entertainment та забудівельнику K. Wah International. Galaxy Entertainment є одним із шести власників ігрової ліцензії в Макао та конкурує із казино Стіва Вінна, Шелдона Адельсона та Стенлі Хо.
84. Джеймс Дайсон
Статки Джеймса Дайсона: $16,4 млрд
Річний прибуток: $2,26 млрд
Вік: 73 роки
Країна: Велика Британія
Як заробив: Сер Джеймс Дайсон – засновник та голова компанії виробника побутових електровиробів Dyson із штаб-квартирою в Малмсбері. Згідно із звітом Bloomberg News, в 2018 році виробник найпопулярніших пилесосів у Великій Британії заробив $5,6 млрд. Винахідник також володіє обширними площами сільськогосподарських угідь та маєтком на площі 120 гектар в Глостерширі.
85. Ван Вей
Статки Вана Вея: $16,2 млрд
Річний прибуток: $7,8 млрд
Вік: 49 років
Країна: Китай
Як заробив: Ван Вей є засновником та найбільшим акціонером компанії S.F. Holding, власника найбільшої в Китаї компанії по доставці пакунків S.F. Express. Автопарк служби доставки нараховує біля 25 000 одиниць техніки та налічується 30 000 пунктів обслуговування клієнтів по всій країні. Дохід підприємства в 2016 році склав $8,6 млрд. З сіня 2017 року компанія торгується публічно.
86. Лей Цзюнь
Статки Лей Цзюнь: $16 млрд
Річний прибуток: $4,96 млн
Вік: 50 років
Країна: Китай
Як заробив: Лей Цзюнь в 2010 році заснував компанію Xiaomi, найбільшого китайського виробника смартфонів та цифрової електроніки. На даний час підприємцю нналежить 30% акцій Xiaomi через холдингові компанії Smart Mobile та Smart Player. Пан Лей також володіє 13% акцій компанії Kingsoft, що розробляє програмне забезпечення в сфері безпеки та ігри, а також 11% в мобільній розважальній та соціальній платформі JOYY.
87. Стефан Перссон
Статки Стефана Перссона: $15,8 млрд
Річна втрата: $4,56 млрд
Вік: 72 роки
Країна: Швеція
Як заробив: Стефан Перссон – голова та найбільший акціонер компанії Hennes & Mauritz, другого по величині ритейлера одягу в світі. Стокгольмська компанія мала річний дохід в $22,6 млрд станом на 30 листопада 2016 року. Її магазини, включаючи H& M та Cheap Monday, знаходяться в більше ніж 60 країнах світу. Стефан успадкував статки у батька Ерлінга Перссона, що заснував компанію Hennes & Mauritz в 1947 році.
88. Дональд Ньюхаус
Статки Дональда Ньюхауса: $15,6 млрд
Річна втрата: $413 млн
Вік: 90 років
Країна: США
Як заробив: Дональд Ньюхаус разом із своїм покійним братом успадкував у батька рівні частки в медійній імперії Advance Publucations, заснованій в 1922 році. Працює в компанії президентом, володіючи через неї частками в журналах Vogue, Vanity Fair, The New Yorker, а також в десятках американських газет. В травні 2016 року разом із братом виручив біля $4 млрд від продажу кабельного оператора Charter Communications. Дональду й надалі належить кабельна компанія Bright House Networks й контрольний пакет акцій в Discovery Communications.
89. Лю Юнхао
Статки Лю Юнхао: $15,5 млрд
Річний прибуток: $4,3 млн
Вік: 68 років
Країна: Китай
Як заробив: Більшу частину статків пану Лю Юнхао приніс створений їм агро-конгломерат New Hope Group, що базується в Пекіні із штатом співробітників 70 000 чоловік та активами понад $29,1 млрд. Він володіє групою напряму. Акції на ім’я його дружини та доньки приписують Лю, що відображає його статус засновника та патріарха сімейства. Через New Hope Group Лю Юнхао також володіє 54% акцій найбільшої в Китаю компанії по продажу кормів для тварин New Hope, й низкою інших дочірних підприємств, в том числі в банківській сфері.
90. Кеннет Гріффін
Статки Кеннета Гріффіна: $15,5 млрд
Річна втрата: $109 млн
Вік: 51 рік
Країна: США
Як заробив: Основна частина доходу Кеннета Гріффіна пов’язана із связана с грошима, котрі він заробив в якості засновника та управляючого хедж-фонду Citadel Advisors. Станом на жовтень 2019 року, заснований в 1990 році фонд управляв активами на суму $32 млрд. Гріффін, ймовірно, зберігає біля $5,4 млрд власних коштів в фондах Citadel. Ще Кеннет володіє 85% акцій Citadel Securities, що займається маркетингом. Мільярдер інвестує в особисту нерухомість на березі океану в Палм-Біч, штат Флорида, а також в шикарні пентхауси на Мангеттені, Нью-Йорк та в Чикаго.
91. Андрій Мельниченко
Статки Андрея Мельниченко: $15,4 млрд
Річний прибуток: $29,1 млн
Вік: 48 років
Країна: Російська Федерація
Як заробив: Андрій Мельниченко – найбільший акціонер швейцарської хімічної компанії EuroChem, з виробничими активами в Росії, Бельгії та Литві. Добрива компанії масово використовуються в Європі, Близькому Сході та Африці. Він також контролює компанію «СУЕК» – найбільшого російського розробника вуглю. Інші інвестиції Андрія включають частки в «Сибірській Генеруючій компанії» та МРСК Сибіру.
92. Рей Даліо
Статки Рея Даліо: $15,4 млрд
Річна втрата: $1,24 млрд
Вік: 70 років
Країна: США
Як заробив: Рей Даліо є засновником та власником контрольного пакету акцій Bridgewater Associates, хедж-фонду, що керує активами в розмірі біля $160 млрд. Із Bridgewater Associates Рея Даліо співпрацює біля 350 інституційних клієнтів, включаючи пенсійні та суверенні фонди, а також фонди пожертвувань.
93. Роман Абрамович
Статки Романа Абрамовича: $15,2 млрд
Річна втрата: $1,13 млрд
Вік: 53 роки
Країна: Російська Федерація
Як заробив: Роман Абрамович – найбільший акціонер металургійної та гірничодобувної компанії «Євраз», другого по розмірам сталеливарника Росії. Мільярдер володіє частками в «Норильскому Нікелі», другому по розмірам виробника нікелю в світі, а також в лондонському футбольному клубі «Челсі». Абрамович сколотив статки на дивідендах та продажі приватизованих активів, придбаних в колишньому Радянському Союзі, включаючи «Сибнафта» та «Аерофлот».
94. Айріс Фонтбона
Статки Айріс Фонтбона: $15,2 млрд
Річна втрата: $282 млн
Вік: 77 років
Країна: Чилі
Як заробила: Айріс Фонтбона – чілійська бізнес-вумен мільярдер, вдова магнату Андроніко Лукшича (що помер в 2005 році), успадкувала від свого чоловіка 70% акцій компанії Antofagasta PLC (потужний виробник міді). Айріш – найбагатша людина Чілі та п’ята найбагатша людина в рейтингу Латинської Америки. Сьогодні родині Фонтбона також належить 81% акцій публічної холдингової компанії Quinenco, що керує роботою виробника мідних виробів Madeco, а також компанією контейнерних перевезень CSAV та пивоварнею Banco de Chile.
95. Штефан Квандт
Статки Штефана Квандта: $15,01 млрд
Річна втрата: $2,07 млрд
Вік: 54 роки
Країна: Німеччина
Як заробив: Штефан Квандт успадкував 26% акцій BMW. Він також володіє часткою в фармацевтичній компанії Biologische Heilmittel Heel, виробнику кредитних карток Entrust Datacard та в логістичній компанії Logwin.
96. Роберт Куок
Статки Роберта Куока: $15 млрд
Річна втрата: $2,05 млрд
Вік: 96 років
Країна: Малайзія
Як заробив: Роберт Куок контролює підприємства по виробництву пальмової олії в Малайзії, Сінгапурі та Гонконзі. Йому належить компанія Wilmar International – найбільший виробник пальмової олії в світі. Дохід Wilmar за 2016 рік склав $41,1 млрд. Роберт володіє долями в забудовнику Kerry Properties та готельному операторі Shangri-La Asia.
97. Джозеф Сафра
Статки Джозефа Сафра: $15 млрд
Річна втрата: $3,99 млрд
Вік: 81 рік
Країна: Бразилія
Як заробив: Джозеф Сафра контролює засновану їм банківську імперію Safra, активи котроъ станом на 31 грудня 2016 року оцінювалися в $44 млрд. Через приватний швейцарський банк J. Safra Sarasin він керує $146 млрд клієнтських активів по всій Європі та в країнах Карибського басейну. Мільярдер також володіє банком Safra National Bank в Нью-Йорку. В його портфель нерухомості входить знаменитий 40-поверховий хмарочос Gherkin в центрі Лондонського Сіті.
98. Го Чен Лян
Статки Го Чен Ляна: $14,9 млрд
Річний прибуток: $3,83 млрд
Вік: 93 роки
Країна: Сінгапур
Як заробив: Го Чен Лян є засновником компанії Nippon Paint, найбільшого виробника фарб та покриттів в Азії. Шлях розвитку бізнесу пана Го почався з відкриття магазину фарб в 1955 році. Через сімейний фонд Wuthelam Holdings сьогодні мільярдеру та його родині належить 39% акцій цього дітища. Заводи й виробничі площадки Nippon Paint знаходяться в 17 країнах світу, де працює більше 23 000 чоловік. Мільярдер робить великі пожертвування через власний фонд.
99. Ван Цзяньлінь
Статки Ван Цзяньліня: $14,9 млрд
Річна втрата: $2,31 млрд
Вік: 65 років
Країна: Китай
Як заробив: Ван Цзяньлінь є головою та засновником Dalian Wanda Group – найбільшого китайського конгломерату. Пекінський бізнес Цзяньліня має інтереси в сфері будівництва нерухомості, універмагів та підприємств дозвілля. Він також є найбільшим в світі оператором кінотеатрів після того, як в 2011 році купив AMC Entertainment за $2,6 млрд.
100. Дональд Брен
Статки Дональда Брена: $14,8 млрд
Річна втрата: $1,44 млрд
Вік: 88 років
Країна: США
Як заробив: Дональд Брен володіє компанією Irvine Co., найбільшим приватним землевласником в Каліфорнії. В його власності перебуває будівля MetLife в Нью-Йорку, більше 150 офісних об’єктів, понад 125 апартаментів та майже 50 торгівельних центрів. Він також управляє курортами та готелямі Південній Каліфорнії, Чикаго й Кремнієвій Долині.
По матеріалам: wikipedia.org, bloomberg.com.