Вхідні двері виконують важливу роль як бар’єр між холодною вулицею та затишним теплом будинку. Вони забезпечують захист мешканців від вторгнення зловмисників та знижують вплив вуличного шуму. Більш того, вони також відіграють роль хороших утеплювачів. Однак, остання функція може бути недостатньо ефективною, якщо конструкція не утеплена. В інтернет-магазині “Альберо” знайдете якісні дверні конструкції з утепленням та без від провідних брендів України. Тут завжди гарна ціна вхідних дверей https://albero.com.ua/products/vhidni_22.
Найкращі утеплювачі для вхідних дверей
Для утеплення вхідних дверей використовуються різноманітні матеріали, кожен з яких має свої унікальні характеристики. Варто з’ясувати який утеплювач найкраще впорається із завданням.
- Гофрокартон. Цей матеріал дешевий, але його ефективність обмежена. Він не є ефективним варіантом та не забезпечує хорошу звукоізоляцію. Рекомендується уникати використання гофрокартону як утеплювача.
- Мінеральна вата. Вважається хорошим і доступним за вартістю, але більше підходить для дерев’яних дверей, ніж для металевих. Мінеральна вата чутлива до вологи, її теплоізоляційні властивості можуть погіршитися при вологих умовах. Крім того, на внутрішній поверхні сталевих дверей часто утворюється конденсат.
- Пінопласт. Цей дешевий матеріал забезпечує гарне утеплення та звукоізоляцію. Його варто купити як для металевих, так і для дерев’яних дверей. Пінопласт не боїться вологи і не деформується, але слід пам’ятати про його горючість.
- Поролон. Незважаючи на хороші теплоізоляційні характеристики, поролон не є довговічним варіантом і з часом може руйнуватися і деформуватися. Однак він зручний для дерев’яних дверей у приватних будинках.
- Ізолон. Еластичний сучасний матеріал для утеплення дверей, відрізняється низькою товщиною та гарною теплоізоляцією. Ізолон є безпечним та негорючим синтетичним матеріалом. Ціна на нього невисока.
- Монтажна піна (спінений поліуретан). Заповнює всі порожнини всередині дверей, забезпечуючи тепло та звукоізоляцію. Цей матеріал пожежобезпечний та легкий у монтажі, що робить його одним із найкращих варіантів для утеплення вхідних дверей.
Методи утеплення
Першим етапом при утепленні вхідних дверей з використанням теплоізоляційних матеріалів є виявлення слабких місць дверей, де відбувається втрата тепла. Це може бути пов’язане з недостатньою герметичністю або недостатньою щільністю каркасу дверей. Залежно від причини вибирається відповідний метод утеплення.
- Навколо периметра отвору. Коробку дверей обклеюють ізоляційною стрічкою. Матеріал стрічки може бути поролоновим, гумовим, каучуковим або з ПВХ. Еластичні матеріали забезпечують щільніше прилягання. Для склеювання використовують герметик, силікон, рідкі цвяхи або липкий шар на самій стрічці. Перед приклеюванням стрічки рекомендується знежирити дверний каркас. Також можна закласти щілини у дверній коробці.
- Утеплення дверного полотна. Знімають корпус, замок та ручки, а потім роз’єднують полотна дверей, якщо їх два. Потім укладають утеплювач і заливають щілину монтажною піною. Після цього всі елементи збирають назад, а поверхню полотна оббивають декоративним матеріалом, таким як шкіра, вінілшкіра, пластик і т. д. Якщо у вас дерев’яні або нерозбірні металеві двері, теплоізоляційний матеріал можна закріпити поверх полотна за допомогою меблевого степлера або дерев’яних рейок.
- Утеплення порогів. Для пластикових порогів слід залити монтажною піною шви. Інший спосіб – встановити нагрівальний кабель, який служить тепловою заслінкою і вмикається зовні.
- Встановлення другого полотна. Встановлюють другий корпус або ту саму коробку з першим, або в окрему. Двері можуть бути з різних матеріалів, але повинні мати однакові розміри.
Звісно, всього цього можна і уникнути, якщо відразу купити і встановити двері з утепленням.