Уживані ноутбуки мають одну вагому перевагу перед новою технікою — в кілька разів занижену ціну. Причому ця перевага нерідко стає визначальним фактором у питанні здійснення покупки. Де купити і як вибрати бу ноутбук, щоб апарат працював довго і справно? Нижче ми детально розберемо ці питання і постараємося надати на них вичерпні відповіді.
Ну а поки ми пропонуємо вам заглянути у магазин комп’ютерної техніки та первісно ознайомитися із пропозиціями. Ціна б/в ноутбука може становити 1/3 від вартості нових пристроїв з такими ж робочими характеристиками. При цьому мається на увазі, що старий ноутбук у відмінному стані, і, звісно, повністю справний.
Оптимальні параметри пристрою
Краще брати ноутбук б/в із середнім розміром екрана. Діагональ у 15.6” буде оптимальною. Перевіряйте дисплей на наявність битих пікселів, для цього існує спеціальне ПЗ. З пам’яттю простий принцип: чим більше — тим краще. Процесор бажано 2 або 4-х ядерний із частотою понад 2 ГГц.
Окремо варто сказати про відеоадаптер. Вони бувають інтегровані і дискретні. Так ось інтегровані можуть не впоратись з важкими програмами. Зате вони економні. Дискретні — це повноцінні відеокарти, які розкриють весь графічний потенціал ноутбука.
І останнє — уважно дивіться на місця, куди закручуються гвинти на дисплеї. Якщо видно подряпини на них — значить екран розбирали та мабуть, був якийсь злам.
Перевірка працездатності ноутбука
Якщо ви вже вирішили, яку модель хочете придбати, то перш ніж це робити, вам варто знайти в інтернеті характеристики цього конкретного ноутбука. З’ясуйте, яка в ньому має бути оперативна пам’ять, покоління процесора, серія відеокарти тощо.
Тепер, коли ви знаєте про модель, яку купуєте, все, варто провести стандартні процедури первинної перевірки її працездатності. Добре, якщо ноутбук продається зі встановленою ОС Windows. Це спростить його тестування.
Увімкніть комп’ютер, перевірте його завантаження і тривалість запуску системи. Перевірте роботу клавіатури, натискання на клавіші — пропусків символів під час набору бути не повинно. Перевірте роботу USB і HDMI портів. Не забудьте і про слот картридера, перевірте його роботу на карті пам’яті.
Зверніть увагу на роботу системи охолодження, роботу вентилятора під навантаженням процесора і видув повітря — якщо потік теплого повітря слабкий, можливо, забита пилом система охолодження.
Важливим є і тривалість автономної роботи від батареї. Хоча часу на тестування може бути не багато, роботу батареї можна оцінити й за цей період. Якщо за пів години роботи ноутбука батарея не просяде на 30-50%, то можна вважати батарею цілком придатною.
Після того як усе перевірили
Навіть коли ви виповните повну перевірку працездатності ноутбука, все одно варто пам’ятати, що купівля складної комп’ютерної техніки завжди пов’язана з певними ризиками. Ви маєте розуміти, що економія під час купівлі б/в ноутбука стосується і відсутності на нього гарантії.