Війна змусила мільйони українців покинути свої домівки та шукати притулку в інших країнах. Польща стала однією з країн, яка прийняла найбільшу кількість українських біженців, серед яких багато родин з дітьми. Це самодостатнє підгрунтя для нескінченної подяки владі Польші та простим громадянам дружньої країни.
Переїзд до нового місця, адаптація до іншої культури та мови – це складний виклик, особливо з дітьми.
Платформа “Спільно” spilnoinpl створена під егідою UNICEF, прагне допомогти українським родинам у Польщі впоратися з цими труднощами.
Деякі з ресурсів, які пропонує платформа “Спільно”
1. Гаряча лінія для громадян України. Працює цілодобово, провадить інформаційну підтримку з питань життя в Польші, оформлення документів та пропонує професійну психологічну підтримку.
2. Гаряча лінія УВКБ ООН. Інформація про статус біженця, допомога з оформленням документів, юридичні консультації.
3. Психологічна допомога. Вичерпний комплекс підтримки задля психологічної рівноваги дітей і дорослих, в тому числі групові заняття з подолання стресу і тривоги, психологічна підтримка онлайн.
4. Протидія насильству. Кваліфікована допомога постраждалим від насильства, інформація про те, як розпізнати та попередити насильство, юридична підтримка.
5. Ментальне здоров’я та психосоціальна підтримка. Допомога залишитися в психологічному тонусі, групова підтримка для людей, котрі пережили трагедію, всебічне сприяння адаптації в новій країні.
6. Програми грошової допомоги. Інформування про всі наявні варіанти грошової допомоги українським родинам із дітьми в Польщі, оформлення заявок та подача документів для її отримання. Наразі біженцям пропонується одразу декілька програм грошової допомоги під егідою UNISEF.
7. Освіта. Українські діти мають можливість навчатися в українських школах онлайн, а також відвідувати українські школи в Польщі, тоді як платформа “Спільно” допоможе батькам із оформленням дитини до обраної школи.
8. Правова допомога. Юридичні консультації, допомога в оформленні документів та інши питання із паперями для українських родин з дітьми, що перебувають в Польщі.
9. Здоров’я дитини. Вичерпна медична підтримка для українських дітей в Польщі, отримання медичної допомоги для дитини, повернення до виконання графіку вакцинації, укладення договору із сімейним лікарем в фактичному місті перебування, тощо.