Глисти є однією із найпоширеніших проблем, з якою стикаються власники собак і кішок. Ці паразити живуть в кишківнику інфікованою тварини, висмоктуючи з неї поживні речовини, а також завдаючи шкоди її здоров’ю, деколи невиправного. То ж лікування собаки від глистів, це не тільки про здоров’я тварини і тим більше не “для галочки”, це найперше про вашу любов до своєї тварини, про вашу готовність забезпечити їй здорове і комфортне співіснування з вами. Розкриємо основні питання щодо лікування собак від глистів.
Як часто давати собаці таблетки від глистів?
Щоб убезпечити собаку від глистів, рекомендується давати їй таблетки раз на 3-4 місяці. Цього буде достатньо, щоб запобігти зараженню паразитами. Особливу увагу слід приділити цьому питанню у теплу пору року, починаючи з весняної відлиги і до початку перших морозів пізньою осінню. Ефективні таблетки від глистів для собак ви можете придбати у ветаптеці за рекомендацією фармацевта, або ж проконсультувавшись онлайн в спеціалізованому магазині, що може бути дешевше.
Чому важливо давати таблетки профілактично?
Лікування собаки від глистів на ранній стадії значно легше, ніж на запущеній. Профілактичне вживання таблеток допоможе:
- Запобігти появі симптомів, таких як блювота, діарея, втрата ваги, тьмяна шерсть.
- Уникнути серйозних ускладнень, таких як кишкова непрохідність, анемія, виснаження.
- Захистити інших тварин та людей від зараження. Особливо важливо за цим ретельно стежити, коли в родині є малі діти, котрі багато контактують із собакою.
Як діють таблетки від глистів а наскільки поширена ця хвороба?
Препарати від глистів вбивають паразитів, що живуть в кишечнику собаки. Діючі речовини таблеток порушують життєвий цикл глистів, що призводить до їх загибелі.
Статистика по глистам серед собак невтішна:
- Згідно з дослідженнями, до 70% собак в світі заражені глистами.
- Найбільш поширеними видами глистів у собак є круглі глисти, аскариди та стьожкові глисти.
- Цуценята більш схильні до зараження глистами, ніж дорослі собаки, і саме серед них летальній перебіг інфікування має найбільшу ймовірність розвитку.
- До атак глистів також більше вразливі собаки, котрі живуть в сільській місцевості, котрі їдять сире м’ясо, або ж котрі мають можливість контактувати з іншими тваринами.
Існує ще одна причина, чому глистів треба тримати на короткому повідку: вони надзвичайно швидко адаптуються і розмножуються. Один глист здатний відкласти до 100 000 яєць, що перетворює інфіковану тварину на ходячу катастрофу для інших тварин і людей.