Чи це збіг, чи результат, не важливо, проте одні із найважливіших відкриттів технічної революції ведуть корінням до Сполучених Штатів. Саме там у 1892 році відбулося одне з найбільших відкриттів в історії виробництва — перше запровадження конвеєрної ленти. Видатний винахідник та промисловий магнат Генрі Форд, засновник компанії Ford Motor, підглянув цю технологію в Чиказькому м’ясокомбінаті, та одразу зрозумів, що її необхідно запровадити також в автомобільному виробництві. Вперше в історії виробництва автомобілів Форд впровадив конвеєрну лінію в 1913 році, що дозволило виготовляти автомобілі набагато швидше та з більшою ефективністю. Ідея Форда була настільки революційною, що з тих пір лента для конвейера стали невід’ємною частиною виробництва в різних галузях промисловості, значно збільшуючи продуктивність та знижуючи вартість виробництва. Це що стосується минулого.
Сьгодення конвеєрної стрічки
Сьогодні конвеєрні стрічки застосовуються практично в усіх галузях промисловості, включаючи автомобільну, металургійну, хімічну чи харчову. Найбільші конвеєрні системи працюють у вугільній промисловості та складаються з сотень тисяч метрів стрічки, які щосекунди пересувають тонни мас вугілля. Ручною працею досягти таких об’ємів транспорртування практично неможливо.
Одним з найцікавіших фактів про конвеєрні стрічки є те, що вони можуть працювати під водою. Наприклад, природодобувні оператори використовують їх на дні морів та океанів на нафтових та газових родовищах.
Крім того, в сучасному виробництві конвеєрні системи забезпечують не тільки пересування матеріалів, але й автоматизацію виробничих процесів. Завдяки спеціальним сенсорам та пристроям, конвеєрні системи можуть контролювати рівень матеріалів на стрічці, регулювати їх швидкість та напруження матеріалу, виявляти несправності та аварійні ситуації, адже цілісність стрічки зазвичай є обов’язковим фактором забезпечення того, щоб підприємство працювало в заданому режимі продуктивності.
Щоби гарантувати цілісність всіх стрічок незалежно від формату їх використання в промисловості, виробники на кшталт https://konvejer.com/, використовують для них найсучасніші матеріали, здатні забезпечувати їх міцність, пружність та зносостійкість. Наприклад, у важкій промисловості використовуються конвеєрні ленти з металевої сітки або з покриттям з поліуретану, які здатні витримувати великі навантаження та гарантувати значний термін експлуатації.
Що в майбутньому
Зважаючи на сучасні тенденції розвитку технологій та виробництва, можна зробити наступні передбачення щодо майбутнього конвеєрної стрічки:
- Застосування новітніх матеріалів триватиме, що призведе до збільшення міцності та довговічністі стрічок для підвищення ефективності роботи конвеєрів.
- Використання різноманітних датчиків для автоматичного контролю швидкості зросте, як і контроль інших параметрів руху стрічок з метою зниження ризику аварій та збільшення продуктивності виробництва.
- Застосування інноваційних технологій розшириться, зокрема 3D-друку та розумних матеріалів, що дозволить створювати більш ефективні та продуктивні конвеєрні стрічки.
- Концепція “розумної фабрики” здобуде фізичної реалізації. В ній конвеєрні стрічки зіграють ключову роль для побудови цифрової інфраструктури та забезпечення повністю автоматизованого виробництва.