Проктолог – це кваліфікований спеціаліст, який займається діагностикою, профілактикою та лікуванням захворювань товстої кишки та заднього проходу. У багатьох пацієнтів консультація проктолога асоціюється з чимось неприємним і навіть болючим. Проте сучасні методи дослідження дозволяють зменшити рівень дискомфорту до мінімуму.
Головне знайти хорошого спеціаліста та своєчасно записатися на прийом на сайті https://cityclinic.com.ua/ua/konsultaciya-proktologa, не чекаючи ускладнень захворювань.
Коли варто записатися на консультацію до проктолога
Консультація у проктолога може бути плановою або позаплановою. У першому випадку йдеться про профілактичні огляди, які рекомендують проводити раз на кілька років. Пацієнтам до 45 років достатньо відвідувати такого фахівця раз на 3-4 роки. Найчастіше – лише якщо є відповідні показання чи генетична схильність до низки проктологічних захворювань.
При цьому після 45 років рекомендують частіше призначати візит до фахівця: раз на 1-2 роки. Це з тим, що з віком у чоловіків помітно підвищується ризик злоякісних новоутворень у прямій кишці.
Що стосується позапланового відвідування фахівця, воно актуальне при виявленні таких симптомів:
- сильний гострий біль у задньому проході при дефекації;
- наявність прожилок чи згустків крові у калі;
- поява новоутворень у задньому проході;
- дискомфорт та біль у прямій кишці.
Первинна консультація у проктолога
Який вигляд має первинна консультація у проктолога? Після того, як ви записуєтеся на прийом, підібравши відповідну вам дату і час візиту, необхідно розповісти фахівцеві про всі симптоми, які вас турбують.
На цьому етапі важливо сказати і про інші супутні захворювання, а також проктологічні хвороби, які ви лікували до цього (якщо такі є). У деяких випадках після першого огляду лікар може поставити правильний діагноз і призначити відповідне лікування.
Однак допускається також глибша діагностика пацієнта для точного визначення діагнозу та його стадії. Лікар може призначити аналіз крові, аналіз калу, ультразвукову діагностику внутрішніх органів, МРТ чи комп’ютерну томографію.
Процес лікування захворювань та повторні консультації
Стратегія лікування проктологічних захворювань залежить від самого діагнозу та стадії хвороби. На початкових етапах достатньо медикаментозного лікування. Лікар підбирає препарати, ґрунтуючись на історії хвороби, а також індивідуальних особливостях вашого організму.
Також можуть дотримуватися рекомендацій щодо раціону, фізичної активності, вживання алкоголю тощо.
На більш занедбаних стадіях може знадобитися хірургічне втручання з подальшим відновленням організму. Протягом усього лікування лікар може призначати додаткові консультації. Це необхідно для того, щоб відстежувати всі зміни в організмі та відзначати ефективність обраної тактики.