Сон – найкращий антидеприсант, незамінима станція для підзарядки нашої внутрішньої батарейки, засіб оновлення організму та мозку, в цілому одна із найулюбленіших справ людини роду Homo Sapiens. Перш ніж зануритися в черговий вирій фантазій своїх сновидінь, необхідно виконати певний вечірній ритуал, котрий у кожного свій, а ще переконатися, що під руками… тобто під головою, буде правильна, улюблена подушка. Оскільки вибір подушок на ринку є вражаючим, а одних тільки варіантів стандартного розміру 50х50 см на сайті https://odeyalka.com.ua/domashnij-tekstil/podushki/50-h-50/ є практично безліч, спробуємо полегшити задачу вибору, навівши найцікавішу статистику про сон та подушки.
Сон в статистиці чи то статистика про сон
- Тривалість в середньому по палаті. Середня тривалість сну для дорослої людини зазвичай коливається від 7 до 9 годин на ніч і це нормально. Однак індивідуальні потреби в сні можуть варіюватися, і деякі люди відчувають себе добре якщо щоденно сплять по 6 годин чи менше, тоді як іншим потрібно 10 годин та більше.
- Країни, в котрих сплять найменше. За даними світових досліджень, середня тривалість сну відрізняється в різних країнах та в різних національностей. В деяких азіатських країнах, таких як Японія та Сінгапур, середня тривалість сну становить 6 годин на ніч.
- Країни, в котрих висипаються найкраще. Повна протилежність Японії та Сінгапуру, жителі деяких країн Європи та Північної Америки, зокрема Нідерландів та Канади, відзначаються середньою тривалістю сну 8 годин на ніч та більше.
- Колір шкіри та етнічна приналежність теж впливають. Питання не про засмагу, а про реальну расову та етнічну приналежність. Деякі дослідження показують, що є різниця у тривалості сну між різними расами та етнічними групами. Наприклад, відомо, що афроамериканці та індіанці зазвичай сплять менше в порівнянні із європейцями та азіатськими співтоваришами.
- Рекорд без сну та стимуляторів. Штаб-капітан Ранді Гарві у 1964 році протримався без сну рекордні 11 діб, не використовуючи стимуляторів та кави. На цю авантюру Ранді підписався задля наукового експерименту.
- Хочете спати довше – не досягайте успіху. Існує безпосередній зв’язок між діловою активністю людини та тривалістю сну. За деякими дослідженнями, ділові люди та топ-менеджери зазвичай сплять менше, ніж працівники з меншими відповідальними посадами, оскільки вони вимушені перепускати через себе багато стресу та перебувають під тиском підвищеної відповідальності.
Статистика про подушки
- Середня тривалість служби та рекомендації виробників. Ви можете гарно почуватися на подушці, що дісталася вам у спадок від прабабусі, а можете дослухатися рекомендацій виробників, котрі стверджують, що її необхідно міняти кожні 1 – 2 роки. Протягом цього терміну подушка найкращим чином зберігає свою форму та ефективність (особливо, якщо вона має ефект пам’яті). Потім подушка починає втрачати ефект м’якості та стає менш комфортною для сну.
- Матеріали наповнення. Найпопулярнішими матеріалами для наповнення подушок у світі є пір’я та пух, синтетичні волокна (зокрема, штучний лебединий пух), гелеві матеріали та інші текстильні матеріали.
- Розмір по стандартам. Найпоширенішим розміром подушок у світі є стандартний 50×70 см та європейський 70×70 см, але сучасне виробництво дає змогу пошити подушку будь-якого розміру та форми на власний розсуд замовника.
- Це важливо. Згідно із опитуваннями, люди відзначають подушку найважливішим фактором комфортного сну: перед зручною подушкою поступається навіть матрац.
Стаття для інтернет-магазину «Одеялка» odeyalka.com.ua