Організація простору та створення інтер’єру в кімнаті, що служить для приготування та приймання їжі може стати непростою задачею. Щоб знайти рішення, треба врахувати всі суттєві фактори: планування кухні, дизайн, функціональність, практичність та вартість гарнітура. Навіть при невеликому бюджеті можна придбати нові меблі та втілити ідею нового оздоблення приміщення. Найкращий варіант у цьому разі — кухня від виробника: якісна, стильна, недорога.
Підприємства, виготовляючи та продаючи меблі без посередників, пропонують покупцям доступні ціни без надбавок. Та це не головне, бо майбутньому власнику важливо отримати гарнітур, який служитиме багато років. Виготовлені з якісних матеріалів меблі — це не тільки частина інтер’єру, а ще й забезпечений її власникам комфорт під час експлуатації. Пропонуємо розібратися, які фасади краще для кухні — МДФ чи ДСП, щоб зробити правильний вибір та інвестувати гроші у вигідну покупку.
Меблі з деревостружкових плит
Такий гарнітур коштуватиме найдешевше, але не варто вважати, що вироби будуть низької якості. Продукція має необхідні споживчі характеристики. ДСП годиться для розкрою деталей корпусних меблів, які будуть активно експлуатуватися. Матеріал має наступні переваги:
- міцність;
- екологічність;
- вогнестійкість;
- опірність гниттю.
Для виготовлення меблів плити покривають плівкою, фарбами, лаком. Це забезпечує стійкість до різних факторів, а також надає можливість декорувати фасади на будь-який смак, у тому числі імітуючи фактуру натуральної деревини. Матеріал не псується під дією вологи, нагріву при близькому розташуванні побутової техніки, що працює в режимі високих температур. На ньому не з’являються подряпини під час щоденної експлуатації або миття поверхонь.
Кухонний гарнітур із фасадами МДФ
Листи середнього рівня щільності виготовляють методом пресування дрібних відходів. З’єднувальним компонентом виступають смоли натурального походження. Матеріал достатньо міцний, він не розсипається під час викручування шурупів та іншої фурнітури. Вплив вологи для МДФ цілком безпечний. Високі температури не здатні його зіпсувати.
Меблі з МДФ будуть коштувати дорожче через підвищення собівартості. На виробництві застосовуються лише натуральні компоненти. Матеріал годиться для виготовлення фасадів складної форми. Для зовнішнього покриття використовуються плівка ПВХ та фарба. Покупці можуть обрати дизайн та комплектацію гарнітура, що відповідають їхнім вимогам.
Чим відрізняються МДФ та ДСП, що з них краще
Матеріали виготовляють за схожими технологіями. Відрізнити їх у готовому виробі буде непросто. Купуючи меблі в Києві, варто поцікавитися, з чого виготовлені фасади, це може вплинути на умови експлуатації. Вироби з ДСП потребують акуратного використання з метою уникнення потрапляння води на поверхні, щоб гарнітур прослужив якомога довше.
Порівнюючи МДФ та ДСП, можна дійти висновку, що обидва матеріали придатні для виготовлення меблів. За умови високої якості будь-який із них може забезпечити довготривалий термін експлуатації предметів інтер’єру. Активне користування не вплине на зовнішній вигляд кухонного гарнітура. Комплект із ДСП — доступний варіант для тих, хто планує зекономити на покупці.