Для продажу квартири вам знадобиться зібрати необхідний пакет документів. В принципі цей пакет документів особливо не відрізняється в різних містах України. Єдиний важливий момент – довгострокова оренда квартир вимагає оформлення інших документів, які відрізняються від документації, необхідної при продажу житла.
Загальний перелік документів
Отже, ось які документи можуть знадобитися вам при продажу квартири – зазначають юристи Альва Прайвесі:
- по-перше, це документ, що підтверджує право власності на квартиру;
- надалі необхідним буде технічний паспорт;
- витяг з БТІ (бюро технічної інвентаризації);
- довідка про прописаних осіб (форма №3);
- паспорти та ідентифікаційні коди власників квартири;
- свідоцтво про шлюб або його розірвання, письмова та нотаріально завірена згода чоловіка / дружини, якщо вони не присутні на угоді;
- свідоцтво про народження дитини (дозвіл на продаж від органів опіки, якщо дитина неповнолітня), якщо співвласником квартири є дитина;
- документи про зміну прізвища – якщо такі є;
- довідки або інші аналогічні документи, що підтверджують відсутність боргів за комунальними послугами;
- довідки про відсутність арештів, заборон на продаж, кредитів тощо.
Як підтвердити право право власності на квартиру?
Є кілька різновидів документів, що можуть підтвердити право власності на квартиру:
- Договір купівлі-продажу;
- Свідоцтво про право на спадок по закону або заповіту;
- Договір дарування;
- Свідоцтво про право власності (приватизація);
- Рішення суду;
- Свідоцтво про право власності з торгів або аукціону та ін.
Правовстановлюючий документ підлягає обов’язковій державній реєстрації, яка підтверджується окремим документом, підшитим до основного.
Особливості оформлення інших документів
Що таке витяг із БТІ? Це документ, у якому зазначається інвентаризаційна вартість квартири, її стан аж до використаних матеріалів у ремонті, переплануванні, переобладнанні, площа тощо. Слід пам’ятати, що він є дійсним протягом трьох місяців з моменту видачі.
Техпаспорт на квартиру ви можете отримати також у БТІ, у ньому відображаються технічні характеристики об’єкта та план квартири. За наявності перепланування, його слід узаконити та внести відповідні зміни до документації. Без техпаспорту вам не видадуть витяг, а без нього ви не продасте квартиру.
У паспортах власників квартири мають бути вклеєні усі необхідні вікові фото та вони мають бути дійсними. Усі документи повинні бути в оригіналі.
Якщо власник квартири не може бути присутнім під час укладення угоди купівлі-продажу, то здійснити таку угоду можливо, якщо власник уповноважить іншу особу на здійснення такого правочину. Надати повноваження можливо шляхом підписання нотаріальної довіреності, де зазначити кому саме надається таке право. Крім того, дуже важливо конкретизувати, яке нерухоме майно ви уповноважуєте продати від вашого імені.
Перелік документів для здійснення угоди купівлі-продажу квартири вам відомий, тепер залишається розібратися з місцезнаходженням необхідних об’єктів та їх конкретними вимогами для отримання різноманітних довідок, виписок, дозволів тощо.
Підготовлено за матеріалами сайту Альва Прайвесі.