Муслін або французький муслін – це легка, м’яка і прозора тканина полотняного переплетення. Тканина названа на честь міста Мосул на півночі Іраку, де її вперше виготовили. Муслін зі східних частин стародавньої Індії прославився на міжнародному ринку як «тканий вітер» і високо цінувався. У 17-18 століттях Дакка (столиця Бангладеш) була відома найтоншими мусліновими тканинами та гобеленами.
З чого виготовляють тканину муслін
Муслін — тканина полотняного переплетення, виготовлена з м’яко скручених ниток; спочатку виготовлявся з камвольної вовни, пізніше в основному з бавовни, зараз також виготовляється з віскози, поліестеру та сумішей. Вихідний матеріал часто включається в назву, наприклад, бавовняний або вовняний муслін.
Властивості муслінової тканини та її використання:
- М’який і текучий;
- Дихаючий;
- Одношаровий муслін: тонкий і прозорий;
- Двошаровий муслін: тепліше і затишніше;
- Абсорбент, якщо бавовна.
Муслін спочатку виготовляється з бавовни. Це були дуже тонкі, прозорі, ніжні та легкі, як пір’їнка, дихаючі тканини. Деякі різновиди були настільки тонкими, що вони навіть могли пройти через отвір жіночої каблучки. Вони були не особливо теплими та надто «протяговими» для наших регіонів. Струмуюча тканина використовується як одноколірна, так і з різнокольоровими принтами. Легкий муслін для літніх, вільних блузок, суконь, спідниць, рушників і прозорих штор, грубий муслін як базове покриття для м’яких меблів. Бавовняний муслін чудово м’який, двошаровий (також відомий як подвійна марля), абсорбуючий і тому також підходить для тканин для відрижки, дитячого одягу або як слінг.
Плюси і мінуси муслінових тканин
Ось чому одношаровий муслін часто використовується для перевірки посадки одягу перед розкроєм дорогих шматків тканини, таким чином уникаючи потенційно дорогих помилок. Ці тестові моделі також називають моделями кропиви. Одношаровий невибілений муслін з бавовни або льону також використовується в харчовій промисловості для проціджування соків і у виробництві сиру. Цей матеріал ще називають кропив’яною тканиною. Одношаровий муслін часто є тканиною для театральних задників. Використовується для маскування фону декорацій і створення настрою різних сцен. У цереброваскулярній нейрохірургії муслін використовується як марля для обертання навколо аневризм або внутрішньочерепних кровоносних судин, які піддаються ризику кровотечі. Оскільки одношаровий муслін не особливо теплий, двошаровий муслін в основному використовується в одязі. Двошаровий муслін також називають подвійною марлею. Два шари тканини з’єднані один з одним у певних точках.
Пошиття муслінової тканини
Оскільки наш двошаровий бавовняний муслін має вільне, відкрите плетіння з легким креповим характером, під час роботи з ним слід враховувати кілька моментів. Волога спричиняє стягування тканини та посилює ефект крепу. Тому ви повинні випрати тканину перед її розкроєм і розкроїти без прасування, щоб уникнути проблем з підгонкою пізніше. Краї швів оверлочною машиною корисно, муслін має тенденцію розтиратися.
Під час шиття вибирайте не надто короткий стібок і, можливо, трикотажну голку, щоб уникнути витягування нитки.
Виперіть і випрасуйте муслінову тканину
Завдяки нашому спеціальному виробничому процесу з використанням справжніх барвників (без пігменту!) ви можете прати наші набивні тканини без будь-яких проблем, також дивіться наші інструкції з догляду на нашому веб-сайті.
Підкладати найкраще сухий муслін, адже він може надто сильно стиснутися в сушарці.Для двошарового мусліну характерний його креповий характер. Для того, щоб дати цьому проявитися, його справді не варто прасувати. Якщо ви віддаєте перевагу, щоб муслін був гладким, ви можете просто пропрасувати його. Бавовна стійка до високих температур і її легко прасувати, бажано з парою або вологою тканиною.