Мультиакінг – створення та адміністрування великої кількості акаунтів у соціальних мережах – це така собі афера, за якої ми збільшуємо власні шанси на отримання певних винагород. Найчастіше це токени та вайтлісти до певних подій (типу мінт NFT, токенсейли тощо). У цій статті від Tsecrypto.com будуть розглянуті такі питання:
- Плюси та мінуси мультиакінгу
- Що необхідно для ферми мультиаків?
- Який антидетект-браузер вибрати?
- Проксі для мультиакінгу
- Де купити акаунт для мультиакінгу?
- Абуз ноди
- Як створювати ферми акаунтів?
Плюси та мінуси мультиакінгу
Чесно кажучи, плюсів реально багато, тому вони перекривають усі мінуси мультиакінгу. Але необхідно в будь-якому разі розглядати дві сторони монети.
Переваги мультиакінгу
- Вірогідність отримати винагороду набагато збільшується;
- Кількість винагород також збільшується;
- “Мультиачити” можна різні види активностей (типу ноди, амбасадорські програми, тестнети тощо);
- Робиться не на якість, а на кількість (зважаючи на те, яким є проект та його подарунки).
Недоліки мультиакінгу
- Дуже часозатратно;
- Значні матеріальні витрати;
- Вірогідно, потім необхідно буде знайти команду;
- Миттєвого прибутку не може бути.
Що необхідно для ферми мультиаків?
Кожна людина має власну мету створення ферми, але, як правило, найчастіше це бажання участі в тестнетах та можливість отримати дропи за це. Але тоді є питання: що потрібно мати, якщо кожний проект дає свої умови? Розгляньмо за порядком:
- Проксі – необхідно для того, щоб ви не були заблоковані через наявність у різних акаунтів однакової IP-адреси.
- Gmail пошти – часто є необхідність заповнювати гугл-форми, що потребує саме ці різні пошти.
- Telegram, Twitter, Discord акаунти – авжеж, не кожен проект просить усі ці соцмережі, але бажано, щоб вони про всяк випадок у вас були.
- Keplr, Phantom, Metamask гаманці – різноманітні тестнети просять різноманітні гаманці, тому краще мати не тільки один-два.
Який антидетект-браузер вибрати?
Браузер-антидетект – це неймовірно важлива річ у мультиакінгу, база нашої справи. Авжеж, інколи можна працювати й без нього, а просто використовувати проксі. Але, як правило, ігнорування антидетекту є дуже ненадійним рішенням, що може викликати навіть бан всіх акаунтів.
Що таке антидетект браузери?
Антидетект браузер – це браузер, схожий на звичні Opera та Chrome, але який має важливу відмінність: антидетект дозволяє створювати в браузері новий акаунт для нової вкладки. Так, хром також не забороняє створення різних профілів. Але тут є проблема: цей браузер не змінює ключів користувачів, тому й ризик “спалитися” із власною фермою значно вищий. А от антидетект роблять навпаки: вони ваші профілі роблять унікальними, що й дозволяє користуватися їми для мультиакінгу.
Які є антидетект браузери?
Також існують безкоштовні варіанти, які дозволяють власноруч створити антидетект-браузери, використовуючи тільки Chrome профілі та спеціальні розширення. Але варто зауважити, що такий спосіб не завжди є зручним. Вирішувати, чи робити самостійно антидетект-браузери, чи користуватися вже готовими, тільки вам. Для прийняття правильного рішення бажано переглянути корисні статті від ЦеКрипто за посиланням https://tsecrypto.com/courses/.
- Firefox – скоріш за все, майже кожен знає про цей браузер, але точно його недооцінює. Цей браузер є безплатним антидетектом, де можна створити різноманітні акаунти та навіть встановити на них проксі.
- ADS Power – зручний та класний антидетект-браузер, який пропонує прийнятні ціни. Обслуговування 150 акаунтів у місяць буде коштувати $39.
- Dolphin – схожий на попередній варіант, тільки вартість майже у три рази вища! 100 акаунтів – $89 у місяць.
- Samara – це найдешевший антидетект браузер. Заплативши $55 тільки один раз, ви одразу отримаєте антидетект. Правда, його якість буде трохи гірша за ті, що перераховані вище.
- Octo – зручний антидетект, що ще пропонує класні фішки і є неймовірно легким у використанні. Але він достатньо дорогий: 100 акаунтів обійдуться вам у €80 за місяць.
- Multilogin – теж класний браузер, але має баги, що інколи дуже довго виправляються. Вартість місяця роботи у цьому браузері – €99.
Проксі для мультиакінгу
Поза жодними сумнівами, проксі є найголовнішою частиною в мультиакінгу: саме завдяки цьому ми можемо виконати потрібну нам роботу й не хвилюватися, що нас можуть заблокувати. Ті платформи, що розігрують місця у вайтлистах (типу Gleam або Premint), дуже активно борються з мультиакаунтами. Найважливіший та найдієвіший інструмент боротьби – перевірка хешів IP-адреси.
Навіщо потрібен проксі?
Саме для уникнення блокування через однакові адреси в різних акаунтів потрібне використання проксі. Проксі – це такий буферний інструмент, що надає можливість клієнтам не під’єднуватися до серверів напряму. Наведемо приклад для кращого розуміння процесу. Ви збираєтеся зайти на певний сайт, але не хочете використовувати власну ІР-адресу. Якщо підключення є стандартним – це просто неможливо; але якщо ви використаєте проксі під час підключення, то сервер побачить ІР не ваш, а проксі.
Ми рекомендуємо купити саме ipv4 проксі (як мінімум shared ipv4). Ipv4 є найбільш надійним, бо надає вам особисті сервери, які дозволять ЛИШЕ вам підключатися до сайтів. Shared ipv4 – це теж проксі, але з відмінністю: ними користуватися будете не тільки ви, а ще 2-3 людини. І це взагалі незручно, бо так хтось може зареєструватися на сайті/у розіграші раніше за вас, тому ви втратите можливість участі там; відповідно, й отримання призів. Для купівлі проксі є два надійні сайти:
- proxys.io
- proxy6.net
Де купити акаунт для мультиакінгу?
Telegram, Discord, Twitter та інші
Майже будь-який проект вимагає в учасника мати хоча б одну соціальну мережу, хоч Discord, хоч Telegram, хоч Twitter, хоч пошта. Кажучи про електронні пошти, найкращим варіантом буде Gmail, бо вона полегшує заповнення Google Forms. І необхідно пам’ятати, що ймовірність бану поштової скриньки досить висока, але її нескладно відновити.
Повернемося до соціальних мереж, які є дуже важливими. Після того, як ви купили ці акаунти, варто увійти в них через антидетект-браузер у завчасно підготовлені профілі з проксі. Будьте дуже уважно, бо якщо ви будете користуватися купленими акаунтами без проксі, ймовірність їх бану буде приблизно стовідсоткова. А вже після авторизації варто почати зміну ніків, щоб усі профілі в усіх акаунтах мали їх приблизно однаковими. Для зручності скористайтеся безплатними генераторами імен.
- AKKS market – це майже найкраща платформа, яка пропонує чи не найбільший вибір товарів. Та є одне АЛЕ: не варто обирати найдешевші варіанти, бо завжди існує значна ймовірність того, що акаунт може використовувати якась невідома людина, тому його взагалі заблокують.
- DarkStore – це альтернатива сайту AKKS market, де можна знайти непогані пропозиції.
Номери мобільних телефонів
Інколи, особливо під час реєстрації пошти/інших акаунтів самостійно, вам необхідне буде підтвердження номерів телефонів. Авжеж, ви можете спробувати та використати свій особистий чи робочий номер на п’ять Gmail акаунтів, але кращим варіантом буде купівля призначених для цього номерів. Ймовірно, телефонні номери будуть реально необхідними досить рідко. Насправді можна купувати окремі сім-карти кожного разу, але варто зазначити, що на ці незручні дії витрачається багато часу. Краще й легше користуватися разовими СМС-активаціями, які є досить дешевими.
Якщо необхідно не одноразове підтвердження номера телефону на сайті, а багаторазове протягом певного періоду, деякі компанії спеціально пропонують оренду номера.
Платформи SMS-активаторів:
- SMS-activate – це одна з найкращих платформ, що має величезний спектр інструментів, включаючи оренду номера.
- SMS MAN – платформа з великою кількістю як сервісів, так і країн.
- VAK SMS – компанія з величезним вибором сервісів.
- OnlineSim – платформа з непоганою кількістю інструментів та чудовими цінами.
- 365SMS – непоганий сайт-альтернатива до перерахованих вище платформ.
- SMS-REG – ще одна платформа як альтернатива.
Як пройти процедуру KYC для мультиаків?
Люди, хто вже зареєструвалися на біржі, вже знають, що таке KYC процедура. KYC (Know Your Client) – це процес обов’язкової перевірки персональної інформації користувача з боку фінансової установи. Процедура використовує документи, які можуть підтвердити особистість клієнта: ID-карту, паспорт, посвідчення водія тощо.
Ще є деякі проекти/роздачі, у яких завершена верифікація – це обов’язкова умова. Це не дуже часто відбувається, але варто пам’ятати, що ймовірність не дорівнює нулю. Авжеж, можна попросити допомоги друзів або знайомих з проходженням верифікації, але реально простіше купити її на ОТС платформі:
- 2TOP OTC
- Accounts & Social Media Market
- OTC ICOBOG
Абуз ноди
Що таке ноди точно розуміють всі, хто хоч якось був пов’язаний зі світом криптовалюти (ті, хто не впевнені, що точно розуміють ці терміни, можуть ознайомитися зі статтею “Що таке ноди?”). Ноди теж можна абузити, і робити це не дуже й важко.
По-перше, вам необхідно купити декілька серверів, безпосередньо на яких буде встановлена ця нода. Сервісів з можливістю придбання різноманітні сервери дуже багато, серед яких ЦеКрипто може виділити:
- DigitalOcean – непоганий сервіс, хоча є мінуси: зависока ціна, інколи нестабільна робота віртуальних інструментів (через що виникає потреба в перевстановленні ноди на інші сервери). Але тут є й дуже зручна фіча, що допомагає новачкам запускати консолі прямо через веб-сайт.
- Hetzner – також хороший сервіс, який не має ніяких багів та примусових зупинок. Відповідно, і ціни там не низькі, але вони того вартують.
- Contabo – теж доволі хороший сервіс, який має порівняно низькі ціни. Хоча існує значна ймовірність того, що після покупки вам дістанеться вбитий сервер. Це може стати причиною того, що ваш uptime буде маленьким, через що ноду або не нагородять, або взагалі не виберуть.
Після придбання серверів потрібно їх додати в putty чи схожий клієнт, потім поступово заходити на кожен сервер та встановлювати ноди згідно з гайдами. Ці прості дії підвищать ваші шанси під час вибору валідаторів до тестнетів, відповідно, і кількість нагороди на ваші гаманці.
Як створювати ферми акаунтів?
Є багато варіантів зі створення ферм. Є дорогі, але якісні; є дешеві, але не зовсім надійні. Для створення дешевої ферми акаунтів потрібні такі інструменти: проксі, номери мобільних телефонів та браузер Firefox. А от для створення вже якіснішої ферми потрібно мати більше фінансів, бо потрібно придбати ряд речей: проксі, антидетект-браузер та профілі в різних соціальних мережах.
Бажано ще створити зручну таблицю, у яку потенційно буде записано багато інформації, яка стосується ваших акаунтів:
- сід-фрази для різних гаманців;
- логіни;
- паролі;
- інша важлива інформація про гаманці.
Ще не забудьте про те, що необхідно записувати історію вашої участі у різних проектах.
Як тільки ви почнете створювати свою ферму, дуже сумлінно та ретельно переглядайте інформацію, робіть все по черзі. Створюйте один профіль, одну пошту, один гаманець на один проксі. Це потрібно, бо інакше ви можете щось наплутати й увійти в один акаунт з різних IP-адрес, через що його, скоріш за все, швидко заблокують.
Записуйте відповідні акаунти з відповідними проксі, ніколи нічого не плутайте!
З початком створення власних гаманців перед вами постане вибір, як саме їх створювати: самостійно чи за допомогою якогось софту (але це не є дуже безпечним варіантом). Авжеж, існує сайт, за допомогою якого можна створити безліч гаманців в один клік – cointool.app. Але все ж таки варто робити все самостійно, тоді в майбутньому не буде проблем.
Що робити після створення мультиакаунтів?
Почати пошук проектів, що вас цікавлять та пропонують непогані подарунки, можна одразу після виконання усіх вищеописаних кроків. Не нехтуйте DYOR (Do Your Own Research) і вивчення інформації про цей проект чи конкурс. Також переглядайте ще безліч запитань:
- Яка основна ціль проекта?
- Хто є інвесторами проекта?
- Чи має проект власний токен?
- Яким є розмір ком’юніті?
- Який розмір пула, виділеного на винагороди?
Завдяки своїй уважності та працьовитості ви зможете знайти саме ті проекти, які змінять ваше життя на краще.