Бажання зробити ремонт в щойно придбаній новій, чи в своїй старій квартирі, самотужки — це, мабуть, частина ДНК справжнього українця. В прагненні економії чи вищого ґатунку такого ремонту, ми беремося за масштабні проекти реконструкції власних осель, що доволі часто затягуються на тижні, місяці й роки. Однак життя відбувається в поточному часі, тому прагнення економії незважаючи на час, по суті є хибним шляхом розвитку ситуації. Розглянемо, які аспекти справді важливі в дизайні квартир, про що невтомно продовжують стверджувати професіонали.
- Невідповідність дизайну інтер’єру кімнат їх цільовому призначенню. Мабуть, найрозповсюдженіша помилка дилетантів. Найвище прагнення професійного дизайнера зробити так, щоб красивий інтер’єр почав працювати на комфорт, розширив можливості використання конкретної кімнат, одночасно додавши їй затишку.
- Час це ворог, тому якісний дизайн інтер’єру має жити поза часом. Поняття моди має відійти на другий план: якісний дизайн квартири виглядає актуальним навіть через 10 та 20 років, чи залишається красивим в своєму жанрі та не викликає неприємних асоціативних спогадів, на кшталт килима на стіні → привіт Радянський Союз.
- Настрій та характер власника мають відображатися в його кімнаті чи всій оселі. Коли підлітки минулих десятиліть дозволяли собі такі витівки, як оклеїти стіни своїх кімнат плакатами із зображеннями кумирів, а потім й графіті, навряд води здогадувалися, що ці їх спроби індивідуалізувати власну зону комфорту стануть ключовим фактором дизайну інтер’єрів в майбутньому. Так, дизайн квартири завжди має відображати вподобання власника до кольорів, матеріалів, текстур, меблевого розташунку, тощо. Тому дизайнери працюють в тісному тандемі із замовниками.
- Освітлення. Комфорт не тільки для тіла, але й для очей — ключові фактори правильного облаштунку квартири. Школяр чи студент, вчитель чи просто поціновувач художньої літератури, кожен із них має отримати в дизайні куточок із якісним освітленням, що буде сприяти розслабленню очей. Крім того, гра тіней та світла в інтер’єрі додають свій шарм цілісному сприйняттю. Світло дозволяє створити правильну атмосферу.
- Увага до деталей. Гармонія в палітрі кольорів, в матеріалах і текстурах, продуманий перебіг між світлом та тінню — це те, що створює комфорт, відображає якість дизайну і бажання повертатися в цей інтер’єр знову та знову.