Шахраїв сьогодні можна зустріти у різних сферах життя. Найбільш часто це стосується тем грошей та нерухомості. Частіше за все це трапляється під час продажу чи купівлі нерухомості. Тому перед тим, як проводити такі “операції” слід заздалегідь вивчити основні методи захисту від шахраїв. Це може захистити вас від неприємних сюрпризів.
Першочергові заходи захисту
Про першочергові заходи щодо захисту нерухомості від шахраїв треба знати так же добре, як і про найвигідніші пропозиції в казино Elslotswin. Найбільш простий та відомий спосіб захисту — подача заяви про неможливість державної реєстрації переходу, обмеження, закінчення прав на об’єкти нерухомості, що належать вам, без вашої особистої участі. Після подачі в Єдиний Державний Реєстр буде внесено запис про таку заяву. Після такого не будуть придатні до розгляду документи, що подані без особистої присутності власника. Якщо ж вони все ж таки будуть подані, їх повернуть назад до подачі.
Особливо активно стали проводити свої махінації крадії після відкриття ЭДР речових прав. Це пов’язано із тим, що доступ до такого реєстру дозволяє змінити власника квартири миттєво. Наприклад, у 2015 році було зареєстровано 300 випадків, коли відбулися несанкційні втручання у держреєстр. У їх результаті сталися намагання змінити власників:
- квартир;
- земельних ділянок;
- індустріальних та торгівельних об’єктів.
Трохи зменшилася кількість скарг після того, як наступного року Мін’юст вирішив скоротити нотаріусам територіальність.
Найбільш уразливі типи нерухомості та право користування реєстром
До категорії найбільш уразливих типів нерухомості у першу чергу входять власники нерухомості, які занесені до бази даних Державного Реєстру речових прав на нерухоме майно. Мова йде як про вторинну, так і про первинну нерухомість, яка була набута починаючи з 2012 року. Це дата появи цього реєстру. Також це стосується і нерухомості, набутої раніше, але з якої відбувалися любі нотаріальні дії починаючи з 2013 року.
Не менш важливим є питання, як же шахраям вдається отримати можливість користування реєстром. Одна з ведучих юристів відмітила, що для внесенням змін до статусу володіння щодо об’єктів нерухомого майна, раніше доводилося звертатися до територіальних підрозділів реєстраційної служби нашої країни. Також цей процес ускладнювався тим, що потрібен був цілий пакет документів. Але ж сьогодні ми можемо внести будь-які зміни в реєстр майна з допомогою нотаріусів. Щоб зробити це, нотаріус з логіном та паролем повинен увійти у систему єдиного державного реєстру та зробити всього кілька кліків. Інколи шахраї заходили у систему з логіном і паролем нотаріуса без його відома. За це нотаріуси не несуть жодної відповідальності через недосконалість чинного законодавства, що регламентує права, обов’язки та відповідальність нотаріусів.