Новобудова чи вторинний ринок: де купити квартиру? 🏙

Новобудова чи вторинний ринок: де купити квартиру?

Більшість людей купують квартиру один раз за все життя. Тому така подія вважається особливою, до неї ставляться з усією серйозністю. На сервісі OLX можна знайти багато варіантів на продаж, але придбання житла все ж вимагає постійного аналізу та терпіння.

Новобудова чи вторинний ринок: особливості вибору

Якщо ви плануєте купити квартиру Самбір на вторинному ринку, тут є кілька плюсів:

  • навколишня інфраструктура вже гарно розвинута;
  • є можливість одразу в’їхати в нове житло, а не чекати, поки будинок буде добудований;
  • в квартирі вже зроблено хоча б косметичний ремонт, є первинна обробка.

Проте є і один важливий мінус — ціна на таку нерухомість часто завищена, особливо якщо багатоповерхівка знаходиться в гарному районі.

Квартири в новобудові обирають ті, хто бажає жити в житлі, де до них ніхто не мешкав. Тут часто більш демократична ціна, адже на ринку існує чимало пропозицій різних забудовників. Молода сім’я може купити житло в розстрочку. Однак варто розуміти, що доведеться сплачувати додаткові кошти на ремонт та підключення деяких систем.

Оформлення договору купівлі-продажу

Якщо ви вирішили купити квартиру на вторинному ринку, перш за все потрібно перевірити, чи продавець має право власності на нерухомість. Якщо по документах ви бачите, що власник кілька разів змінювався, обов’язково перегляньте всю історію, щоб бути впевненим, що все законно.

Житло повинне відповідати тим параметрам, які прописані в технічному паспорті. Перевірте, чи не було проведено перепланування, адже, якщо вони були незаконними, це буде проблемою для нових власників.

Щоб перевірити відсутність обтяжень, потрібно звернутися до нотаріуса. Проте ви самостійно можете додатково перевірити Державний реєстр речових прав на майно. Зверніть увагу, що це платна послуга. Перевірте, чи немає будь-яких судових суперечок на майно.

Оформити договір може лише нотаріус. За законом документ повинен бути нотаріально засвідченим. Немає значення, виберете ви приватного нотаріуса чи державну нотаріальну контору. Тут вирішуєте ви самі. Лише варто пам’ятати, що приватні спеціалісти беруть додаткову плату за свої послуги.

Під час оформлення договору купівлі-продажу платять обидві сторони (покупець та продавець). Найчастіше особи попередньо домовляються, хто оплатить ті чи інші витрати, але зазвичай ділять порівну.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: