Для створення локальної мережі необхідно використання активного та пасивного мережевого обладнання. До останнього належать пристрої, для роботи яких не потрібно електроживлення, проте саме пасивне мережеве обладнання забезпечує передачу сигналів між активними пристроями. Правильний вибір якісного пасивного мережевого обладнання дозволяє створити потужну мережу, всі пристрої в якій працюють максимально швидко. До пасивного мережевого обладнання належать кабельні організатори, оптичні муфти, оптичні патчкорди, сплайс-касети.
Пасивне мережеве обладнання для прокладання кабелів
Щоби прокласти комутацію знадобляться:
- кабелі (вита пара);
- кабельні органайзери;
- кабель-канали;
- патч-корди.
Кабелі представлені широким асортиментом, відрізняються типом конструкції (одножильні чи багатожильні), матеріалами провідника та ізоляції.
Кабельні органайзери виготовляються з металу чи пластику, необхідні для впорядкування та захисту кабелів. Деякі різновиди органайзерів захищають кабелі від електромагнітних перешкод.
Кабель-канали — захисні короби, котрі мають більш непримітний вигляд.
Патч-корди — кабелі, за допомогою якого активне обладнання з’єднується між собою чи під’єднується до мережі.
Важливе допоміжне пасивне обладнання
Також для монтажу мережі знадобиться оптична муфта — це корпус підвищеної міцності, стійкий до механічного впливу зовнішнього середовища. Всередині оптичної муфти передбачено систему для укладання кабелів, що дозволяє фіксувати їх кінці, ставити модулі та оптоволокно в сплайс-касети, а також заземляти металеві деталі. Міцна фіксація оптоволокна знижує ризик виривання кабелю при натягу, забезпечує стабільний зв’язок усередині мережі.
Сплайс-касети — виготовляються з міцних полімерів, призначені для міцної фіксації оптоволокна. Корпус сплайс-касети виготовляється з розрахунку на кожен відсік, під одне з’єднання. В одній касеті можна розмістити від 12 до 24 волокон.
Оптичний бокс — необхідний для фіксації кінців оптичного кабелю та під’єднання його до активних елементів.
Сплітер — пристрій, котрий приймає ADSL-сигнал, поділяє їх на голосовий та високочастотний модемний. До спліттера під’єднується модем та телефонна мережа, при цьому якість сигналу в обох лишається стабільним.
Також для розміщення обладнання знадобляться серверні шафи та стійки. Шафи це міцні металеві конструкції, в яких можна помістити всі важливі мережеві пристрої, захистити їх від пошкоджень. Стійки — це шафи без стінок, призначені для розміщення обладнання, для якого потрібна постійна вентиляція.
Обрати потрібне саме вам пасивне мережеве обладнання вам допоможуть у магазині Comtrade.