Інвалідна коляска є необхідним засобом пересування для тих, хто втратив можливість ходити як на певний час (після оперативного втручання або важкої травми), так і на постійній основі. Головне, щоб в них залишилася здатність перебувати в положенні сидячи.
Широкий асортимент таких засобів пересування викликає питання про правильний вибір моделі. Фахівці рекомендують робити акцент на наступних моментах:
Якими бувають рами
Залежно від моделі, рама візка може бути сталевою або легшою за вагою алюмінієвою. Конструкція – цільною або складною. Останній тип зручний для людей, які періодично залишають межі міста і переїжджають разом з ріднею на дачу, відпочинок.
Такі коляски в складеному вигляді легко перевозити в багажнику. Простіші вони і в зберіганні, що важливо для мешканців малогабаритних помешкань.
Особливості коліс
Пневматика сприяє оптимальному рівню амортизації. Литим властиві зносостійкість та довговічність. Вони є хорошим вибором для використання у межах приміщення.
Яку вибрати вантажопідйомність
При покупці кімнатного візка для інвалідів важливо розуміти, яку граничну вагу він витримає. Якщо хворий з руховими порушеннями важить понад 100 кілограм, йому слід вибрати посилену модель. Від звичайних аналогів вона відрізняється посиленим каркасом і збільшеним навантаженням. Ліміт показників пристосувань варіюється від 120 до 200 кілограмів. Але певні моделі витримують вагу 300 кг. Такий показник відбивається і на розмірах інвалідних візків.
Додаткові можливості, притаманні продукції
Певні моделі можуть комплектуватися протиперекидною системою. Деякі з них виробники оснащують різноманітними обмежувачами, упорами. Це важливо для хворих, у яких спостерігаються тяжкі патології.
Асортимент продукції для пересування інвалідів
На сьогодні на ринку легко знайти інвалідні крісла з різними функціями. Найбільш затребуваними вважаються такі різновиди засобів пересування, як:
Базова модель
Є універсальним рішенням, яке придатне для використання в домашніх умовах, на вулиці. Можливість відрегулювати спинку з сидінням дозволяє користувачу прогулюватися містом і почуватися зручно.
Інвалідний візок з електричним приводом
Електрична коляска дозволяє користувачеві пересуватися самостійно, без сторонньої допомоги. Виріб забезпечує високу мобільність в будинку, на вулиці, за межами міста. Пульт, завдяки якому можна керувати кріслом, монтується у підлокітник. Але існують і моделі з ножним джойстиком.
Візок для активних людей
Спортивний інвалідний візок дозволяє займатися такими видами спорту, як баскетбол, волейбол, теніс, танцями. Завдяки спортивним рішенням користувачі можуть вести рухливий спосіб життя. Моделі відрізняються високим рівнем маневреності, малою вагою, міцною конструкцією.
Прогулянковий візок для інвалідів
Крісло-коляска прогулянкове дозволяє людині бувати на свіжому повітрі. Можливість користувача самостійно керувати засобом дозволяє людям, які доглядають за хворим, під час прогулянок зайнятися іншими справами.
Крісла каталки інвалідні для дітей
Візки для пересування дітей з інвалідністю гарантують безпечне переміщення малюків з ДЦП. Зручна і надійна фіксація сприяє нормальному кровообігу, роботі внутрішніх органів.
Пристосування для таких пацієнтів практично не мають відмінностей від класичних прогулянкових варіантів. Через це до дітей з патологіями привертається мінімум непотрібної уваги.
Вартість інвалідного візка в Україні
Модель виробу, наявність додаткових функцій впливає на такий показник, як ціна інвалідних візків. Вигідно купити пристосування будь-якого типу можна в інтернет-магазині OSD. В каталозі присутня лише якісна та сучасна продукція від європейських виробників.