Нерухомість є одним із найбільш цінних активів і здатна приносити високий прибуток. Для здійснення ефективних вкладів інвестори часто розглядають найдорожчі будинки у світі. Елітний будинок чи квартира може бути не лише місцем проживання чи об’єктом інвестування — наявність такої власності у деяких країнах допомагає власнику набути статусу резидента чи громадянина. Нерухомість може бути дорогою з різних причин, таких як розташування, архітектура, дизайн, кількість та якість будівельних матеріалів, інженерне обладнання, технології, ексклюзивність та унікальність об’єкта.
Найдорожчий приватний будинок у світі називається Antilia і знаходиться в Мумбаї, Індія. 27-поверховий будинок належить мільярдеру Мукешу Амбані, голові найбільшої індійської компанії «Reliance Industries». Незважаючи на масштаб, хмарочос є приватним: у ньому проживає сім’я підприємця із 6 осіб та 600 персон, які обслуговують об’єкт. Вартість будинку «Antilia» оцінюється приблизно в 2 мільярди доларів, що робить його найдорожчим житлом у світі.
Топ-5 країн, де розташована найдорожча нерухомість у світі на сьогодні.
1 місце – Монако
Невелике князівство на Лазурному березі Франції одна із найбагатших і найпрестижніших держав, в розвитку якого значно вплинув туризм. Індекс безпеки для цієї країни становить на початок 2023 року 75,4, завдяки чому створюється сприятливе середовище для проживання. Нерухомість у Монако стала найдорожчою у світі через високий попит з боку заможних та відомих людей, які бажають мати другий будинок у елітному місці, де їм нічого не загрожує. Середня вартість житла за м2 складає близько 65 000 EUR.
Саме в Монако знаходиться найдорожча квартира у світі, де створено всі умови для комфортного проживання. На сьогоднішній день п’ятиповерховий пентхаус у хмарочосі Tour Odeon Tower коштує приблизно 412 693 600 EUR. Як виглядає найдорожча квартира всередині та зовні, можна побачити на численних фото та відео – на території житла є відкрита зона відпочинку з гіркою та басейном, з якої відкривається вид на Середземне море.
2 місце – Гонконг
Місто-держава, розташоване на східному узбережжі Китаю, вважається одним із найбільших світових фінансових центрів із високим рівнем життя. Гонконг має вільний ринок і є офшорною територією. Завдяки низькому оподаткуванню та відсутності втручання країни в економіку регіон залучає зарубіжних бізнесменів та інвесторів. Також у 2023 році Гонконг входить до топ-6 найбезпечніших держав світу.
Дорожнеча будинків і квартир у країні обумовлена обмеженою площею міста та високим попитом на нерухомість. Середня вартість житла в Гонконгу за м2 дорівнює приблизно 25 700 USD (23 700 EUR).
3 місце – Сінгапур
Острівна держава в Південно-Східній Азії славиться високим рівнем економічного і соціального розвитку завдяки сприятливому інвестиційному клімату і туристичному сектору, що стрімко зростає.Житло в Сінгапурі стало досить дорогим через високий попит на нерухомість через привабливі можливості для вкладників. До того ж, ця країна є однією з найбезпечніших у світі, що безпосередньо впливає на вартість будинків та квартир. У середньому за м2 житла в Сінгапурі доведеться заплатити близько 17 237 USD (16 000 EUR).
4 місце – Великобританія
Нерухомість у Сполученому Королівстві є широко затребуваною серед інвесторів. Великобританія є державою з розвиненою економікою та стабільним політичним кліматом, що робить житло у цій країні привабливим для вкладників. Тут відзначається низький рівень безробіття (близько 1%) та високий показник охорони здоров’я. Головним сектором економіки є розвинена сфера послуг, що становить приблизно 75% ВВП королівства.
Основні причини високої вартості об’єктів — обмежений об’єм пропозицій, особливий попит на квартири та будинки у популярних районах та містах, а також дорожнеча землі, будівельних матеріалів. Середня ціна за м2 британської нерухомості складає близько 12 000 EUR. Переваги купівлі особняка або квартири в Сполученому Королівстві включають високу ліквідність, можливість отримання стабільного доходу від оренди (близько 4,43–4,59 % валового прибутку), а також захист прав власності.
5 місце – Швейцарія
Однією з причин дорожнечі житла у Швейцарії є обмежена кількість земельних ділянок, на яких можна зводити нові об’єкти — це пов’язано із жорсткими законами про забудову та охорону навколишнього середовища. Крім того, рівень доходу населення країни досить високий (в середньому 5800 EUR на місяць), а значить, і ціни на нерухомість у ній відповідні. Об’єкти у Швейцарії є високоякісною та надійною інвестицією завдяки стабільній економіці та політичній ситуації в державі. Середня ціна за м2 житла складає 13300 EUR.
Де краще купувати дорогу нерухомість
Фото: https://realexpert.ua
При виборі місця для придбання дорогої нерухомості інвестори зазвичай орієнтуються такі чинники як економічна стабільність і високий рівень життя у регіоні, перспективи розвитку бізнесу, наявність великих інфраструктурних проектів та інші. Одним із найпривабливіших ринків для інвестування є мегаполіси, де попит на житло зростає з кожним роком. Наприклад, у Лондоні, Нью-Йорку, Токіо, Парижі, Гонконгу та Шанхаї ціни на квартири та приватні будинки досягають високих значень і постійно зростають, що робить ці міста привабливими для вкладників.
Володіння житлом у деяких країнах відкриває шлях до набуття імміграційного статусу, необхідного для переїзду. Будучи власником дорогої нерухомості, особа має право оформити посвідку на проживання або одночасно громадянство (залежить від держави). Наприклад, якщо купити приватний житловий будинок або квартиру на встановлену законом суму, можна взяти участь в інвестиційній програмі та отримати резидентство на спрощених умовах.
Якщо основною метою вкладу в нерухомість є не здавання об’єкта в оренду та отримання прибутку, а оформлення посвідки на проживання чи громадянства, для інвестицій варто розглянути такі країни:
Греція.
У всіх країнах Європи є власні особливості роботи із агенціями нерухомості, з якими варто ознайомитись заздалегідь. І Греція, звісно, тут не є виключенням.
Придбання нерухомого об’єкта даній державі дозволяє вкладнику швидко оформити ВНЖ для себе та членів сім’ї (чоловіка/чоловіка, прямих нащадків віком до 21 року). До переваг зазначеного статусу слід віднести вільні подорожі країнами Шенгенської зони та ЄС, використання податкових пільг, а також доступ до системи охорони здоров’я та освіти. У порівнянні з багатьма іншими державами, де можна оформити посвідку на проживання через інвестиції, у Греції потрібен найменший внесок після Мальти. До того ж претендент отримує бажаний статус у гранично короткий період.
Кіпр.
Найпоширенішою помилкою серед претендентів є те, що в цій країні можна придбати громадянство за інвестиції. Наразі жодна держава Європейського союзу, включаючи Кіпр, не має таких програм. Однак, придбання дорогого житла (до двох об’єктів) дозволяє іноземним громадянам оформити резидентство в короткий термін. Дозвіл на імміграцію доступний не тільки заявнику — його також має право отримати утриманці (дружина, діти віком до 18 років). Поселення дозволяє власнику вільно переміщатися в межах Євросоюзу та Шенгенської зони, перебувати в країні без обмежень за строком, а також користуватися особливими податковими пільгами. Після законного проживання на Кіпрі протягом 7 років можна подати заявку на оформлення громадянства за процедурою натуралізації.
Сент-Кітс та Невіс.
Дана країна Карибського басейну має одну з найдоступніших у світі програм отримання громадянства за інвестиції (CBI). Паспорт Сент-Кітс і Невіса займає 21 місце в міжнародному рейтингу і дає можливість в’їжджати до 143 країн без візи або з її оформленням після прибуття. Перевагою програми CBI є й те, що разом із основним заявником громадянство можуть отримати дозволені утриманці, до яких належать чоловік/дружина, діти (до 18 років та дорослі з обмеженими можливостями), батьки, бабусі та дідусі. Особи, які оформили паспорт Сент-Кітс та Невіса, звільняються від податків — прибуткового та на багатство, що також є додатковою гідністю статусу.
Більше подробиць про особливості нерухомості в різних країнах світу ви знайдете за цим посиланням.