Поняття іспанського сорому відоме кожній людині, проте не всі розуміють що момент саме той, що сором саме іспанський. Спробуємо розібрати питання із досвіду світової політики, щоб ви змогли розібрати що таке іспанський сором наглядніше та веселіше. Це не про політичні скандали чи витівки, не про жбурляння образами в сторону своїх опонентів чи невиконання обіцянок, що також може бути предметом великого політичного сорому для діяча. Мова про тонкощі, котрі помічають всі, і ти, як виконавець дійства, сам розумієш що вляпався в “ситуацію”. Отже, почнемо…
Єльцин та Клінтон
Єльцин міг би досягти великого успіху на комедійній сцені та первершити Петросяна, адже йому вдавалося видавати витівки із виразом повної зосередженості та серйозності. Один такий приклад трапився під час візиту до США 23 жовтня 1995 року, коли підсумовуючи результати президентської зустрічі він довів Білла Клінтона до нестримного реготу прямо під час прес-конференції. Ба більше, Єльцин пізно второпав що відбувається, адже в його промові не було нічого, що могло б розважити всіх присутніх. Кумедна ситуація стала наслідком надто складного формулювання речення та перекладацької помилки.
Джо Байден і розсіяність
Кумедних ситуацій у виконанні із Джо Байденом ще більше, і багато з них можна пробачити через поважний вік політика. Один такий випадок трапився, коли він виступав на прес-конференції 25 березня 2021 року, що викликало незручність для нього та сміх присутніх. Джо Байден, після закінчення свого виступу, розмовляв з журналістами, і все йшло непогано, однак в один момент він забув, що взагалі коється та замерз на місці, в той час як його інтерв’юєр не розумів, яким чином йому тактовно продовжити діалог із президентом, котрий наче ще присутній, але вже не з нами. Віце-президент Камала Харріс, помітила, що розвивається кризова ситуація, та звернулася до нього із словами: “Джо, ти мусиш йти”.
Ніколя Саркозі та наполегливість
Ніколя Саркозі зразково вляпався в іспанський сором під під час групової фотосесії із лідерами країн на саміті G8 у Канаді в 2009 році. Саркозі, намагаючись зайняти вигідну позицію перед камерами, перебуваючи між Ангелою Меркель і Джаніном Гордоном Брауном, розташувався трохи надто близько до Меркель, і незважаючи на її намагання відійти, Саркозі продовжував наближатися до неї, немов як пробував підкреслити дещо більш теплі стосунки з Ангелою, аніж припустимі між лідерами країн. Ця ситуація спричинила незручність і здивування учасників саміту та спостерігачів. Фотографії цього епізоду стали відомими і швидко поширилися по мережі, привернувши увагу і створивши чисельні кумедні коментарі щодо взаємин Саркозі та Меркель.
Віктор Янукович та яйце
24 вересня 2004 року під час передвиборчої кампанії, що передувала розгортанню громадянського протесту та призвела до Помаранчевої революції, тодішній кандидат у президенти Віктор Янукович прибув до Івано-Франківська. Одразу після виходу із автобусу він попав під приціл студента Прикарпатського університету, котрий жбурнув у політика яйцем. “Снаряд” влучив у груди біглому президенту і він театрально знепритомнив, наче став жертвою замаху із вогнепальною зброєю. Його швидко доставили у лікарню, а зрештою Янукович заявив про отримання “черепно-мозкової травми”.
Борис Джонсон та м’яч
Борис Джонсон відомий своїми кумедними витівками, що робить його найпоказовішим політиком сучасної Британії. В одну із кумедних ситуацій Борис вляпався будучи мером Лондона, коли він вирішив взяти участь у футбольній грі. Під час матчу він отримав м’яч і почав виконувати кілька футбольних трюків, намагаючись продемонструвати свої навички. Проте щось пішло не за планом Бориса, м’яч вийшов із-під його контролю та полетів у неправильному напрямку. Борис вцілив в одного із охоронців мера, що стало причиною галасливого сміху глядачів та інших учасників гри, а сам мєр сильно здивувався і намагався вибачитися.
Файне місце | лайфстайл українською – ще більше цікавих історій.