Грузинські вина давно славляться своїми смаковими якостями, здобувши славу як на пострадянському просторі, так і в країнах Європи, Азії та США. Одним із таких відомих «маркерів» сонячної та гостинної Грузії стало шампанське Багратіоні. Історія торгової марки сягає корінням у IX ст., коли князь Іване Багратіон-Мухранський вирішив зайнятися виноробством і побудувати завод шампанських вин.
Підприємницька хватка та повна віддача улюбленій справі дали очікуваний результат. Компанія не тільки пережила революцію, радянські часи та епоху 90-х, а й органічно влилася у сучасні ринкові умови. Шампанізація вин виробляється пляшковим та резервуарним методом, завдяки чому ціна на Bagrationi залишається доступною широкому колу покупців.
Види ігристого вина Багратіоні
Продуктова лінійка включає наступні категорії шампанського:
- Брют. Ідеальний варіант аперитиву перед подачею основних страв. Однаково добре поєднується з рибними та м’ясними стравами, ікрою та салтами.
- Сухе. Часто подається до морепродуктів, м’якого сиру, салатів, суші. Закускою також можуть бути свіжі фрукти, горіхи.
- Напівсухе. Смакові якості повною мірою розкриваються у поєднанні з білим м’ясом, морською рибою, фруктовими десертами.
- Напівсолодке. Ототожнюється із солодкою випічкою, шоколадом, десертами, ягодами та фруктами.
У магазині алкогольних штук MAUDAU представлений великий вибір ігристих вин у різних цінових діапазонах, включаючи ексклюзивні подарункові комплекти преміум-класу.
Це цікаво
На тему шампанського існує безліч різної інформації, починаючи від історії створення напою, сортів винограду, що використовується, способів виготовлення і закінчуючи анекдотами і способами виходу з «шляхетного» похмілля. Причому деякі факти можуть здаватися очевидними, але, як не дивно, про них мало хто знає. Наприклад:
- Найбільш масштабними виробниками ігристих вин вважаються Франція, Італія, Австрія, Чилі та Нова Зеландія. Щорічний сукупний обсяг виробництва становить понад 2 млрд. пляшок, причому багато відомих марок експортуються і в Україну.
- Ігристі вина прийнято вживати охолодженими до 7-10 ºС. Для швидкого охолодження багато хто використовує «радикальний» метод — ставлять пляшки в морозильник. Тим часом, це докорінно неправильно, тому що від перепаду температур напій втрачає частину бульбашок і стає менш насиченим.
- Термін зберігання відкритої пляшки – максимум дві доби. За умови, що вона щільно закрита пробкою і поставлена в холодильник. Чим довше вино простоїть відкритим, тим нейтральнішим і простіше воно буде на смак.
- Шампанське розливають у високі келихи, і не дарма. Вузькі фужери дозволяють продовжити «бульбашковий» ефект і зберегти енергію напою.
- За правилами етикету ігристі вина повинні відкриватися тихо і обережно, однією рукою утримуючи пробку, а іншою повільно провертаючи пляшку. Звичний метод гучної бавовни вважається поганим тоном, хоча цікаво, що швидкість пробки, що вилетіла, може досягати 50-60 км/год.
Гастрономічні експерти сходяться на думці, що шампанське – це універсальний вид алкоголю, що однаково добре поєднується і з основними стравами, і з десертами, і зі свіжими фруктами. Розширюйте свої горизонти смаку та отримуйте задоволення від кожного ковтка шампанського!