Битва дизельних генераторів резервного чи автономного живлення проти бензинових має давню історію, адже відносить нас у автомобільну галузь, де вона має найбільшого розголосу. Закономірно, особливості їх використання, поломок та ресурсу в значній мірі схожі як в генераторах, так і в двигунах автомобілів. Тут слід зазначити, що обидва типи генераторів наявні на складі тут https://genset.com.ua/ua/ мають свої особливості, які можна використати за перевагу в залежності від ваших потреб.
Ринок дає підказку
Щорічно у світі випускається близько 15 мільйонів генераторів різної потужності. З них близько 70% – дизельні, а 30% – бензинові. Хоча так було не завжди, існує чітка тенденція щодо збільшення проценту виробництва генераторів першого типу та зниження попиту на генератори другого типу. І тут варто враховувати деякі ключові аспекти:
- Потужність. Дизельні генератори зазвичай більш адаптовані для живлення широкого спектру електричного обладнання, адже вони здатні генерувати від 7 кВт до 3 000 кВт та більше. Їх обирають для промислових об’єктів, будівельних майданчиків, лікарень, дата-центрів та інших місць, де потрібна безперебійна робота протягом тривалого часу. Бензинові генератори, як правило, мають меншу потужність (до 7 кВт) і використовуються в побуті, на дачах, в кемпінгах, для живлення електроінструментів тощо.
- Довговічність. Дизельні генератори за своєю конструкцією є більш довговічні, ніж бензинові. Їх ресурс може сягати 30 000 годин, тоді як бензинові генератори служать в середньому 10 000 годин до капітального ремонту, і це ще добрий показник. Це пов’язано з тим, що дизельні двигуни працюють при менших обертах та в них закладається більша конструктивна міцність через особливості процесу контрольованого спалювання паливної суміші.
- Надійність. Дизельні генератори зарекомендували себе більш надійними, ніж бензинові. Вони рідше ламаються і можуть працювати безперебійно протягом тривалого часу. Бензинові генератори більш схильні до поломок, дуже чутливі до перегріву, особливо якщо їх використовувати нерегулярно.
- Пальне. Дизельні генератори економніші, ніж бензинові. Дизельне паливо має меншу витрату та й коштує, як правило, дешевше, ніж бензин.
- Рівень шуму. В цьому питанні дизельні генератори поступаються бензиновим, адже вони генерують значно більше шуму в роботі. Це пов’язано із більш високим ступенем стиснення паливної суміші.