Хоча бренд Roger Dubuis далекий від бачення його засновника про високе годинникове мистецтво, він завжди готовий до інновацій, навіть якщо це може відлякати деяких клієнтів. На виставці Watches and Wonders 2023 компанія Roger Dubuis переосмислила не тільки хронограф, але й те, як годинник взагалі повинен заводитися. Представивши нову модель Roger Dubuis Monovortex Split-Seconds Chronograph як наступний крок у “Гіпер-хорології”, швейцарський бренд укомплектував його зовсім новою системою заводу, 360-градусним турбійоном та ретроградним циферблатом, поміщеними в авангардний корпус з ультралегких матеріалів. Якщо у вас достатньо глибокі кишені, ви зможете собі їх дозволити. Крім того, новинка виглядає так, ніби була зроблена для Залізної людини з всесвіту коміксів від Marvel.
Почнемо з найпростішого аспекту — корпусу. Він має розмір 47 мм і виконаний з мінерального композитного волокна, який складається на 99,5% з кремнезему, який в 2,5 рази легший за кераміку і більш ніж на 10% легший вуглецю. Корпус доповнений вставками з рожевого золота (корона, кнопки, захист корони та ін.), вуглецю, а також сірого та чорного титану. Циферблат прикритий сапфіровим склом. Форма корпусу драматична і футуристична, як у всіх годинників цього бренду: характерні потрійні роги спускаються як кігті з голови годинника, переходячи в шкіряний ремінець з перфорацією та гумовими вставками. Головна заводна корона знаходиться в області 2 годин, а кнопки, здається, розташовані навпроти одна одної в області 4 і 10 годин — їх точні функції невідомі. Невідома також водонепроникність, хоча, чесно кажучи, хто про це думає серйозно, витрачаючи на годинник такі статки? На виправдання нагадаємо, що більшість виробів Roger Dubuis мають водонепроникність до 50 м.
Насправді, є декілька речей, котрі в годиннику Monovortex доволі звичайні. Він має годинникову та хвилинну стрілки з покриттям люмінесцентним розовим золотом та дві хронографічні стрілки, основну та ретроградну. Також годинник має мітки з розового золота, що виконують функцію хвилинної шкали. Перші підозри, що тут щось не так, починаються, коли подивитися на плаваючу тахіметричну шкалу, виконану у вигляді прозорого кільця навколо циферблату з червоними цифрами, включаючи “88”. Це особливо помітно, тому що 8 було щасливим числом засновника Роджера Дюбуї, та в поточному своєму стані бренд, що так сильно відійшов від його бачення, прагне повернути хоча б частку зв’язку із батьком. Далі все стає зовсім безумним.
У положенні 12 годин ви побачите червону бочкоподібну структуру і неодмінно запитаєтеся, що це таке. Перед нами автоматичний годинник, і якщо ви спробуєте знайти ротор будь-якого виду зі сторони механізму, то будете шукати довго… Модель Monovortex використовує перший у своєму роді циліндричний турборотор, який використовує силу тяжіння для обертання навколо своєї осі і відліку часу. Це шоу, але дуже круте шоу. Перейшовши до положення 3 годин, ми побачимо щось на зразок цифрового дисплею. Названий обертальним хвилинним лічильником, ця 120-градусна дуга відображає хвилини хронографа. 0-3-6-9 на краю циферблата є фіксованими і представляють одиниці, тоді як 0-1-2 показують десятки і мають маленькі вказівники, які йдуть по дузі.
На позиції 6 годин знаходиться індикатор запасу ходу, зрозуміти який без інструкції не вдасться. За задумом, це шкала на сапфіровому склі, яка парить над імпровізованим бочонком з пружиною. Коли бочонок повністю намотаний, його край збігається з самим правим позначенням на шкалі; коли ж він розряджається, то розширюється ліворуч.
На кінець, на 9 годинній мітці ми бачимо конічний турбійон Monovortex™. На відміну від традиційних або двоосних турбійонів, цей обертається на 360 градусів, практично усуваючи вплив гравітації, оскільки він ніколи не зупиняється в одній площині, навіть якщо його власник нерухомий. Турбійон обертається з частотою 60 секунд, а його робота — це захоплююче видовище. Насправді, з такою кількістю фантастичних функцій на циферблаті, власник Roger Dubuis Monovortex буде менше дивитися на годинник, щоб дізнатися час, і більше, щоб дивуватися всьому іншому, що відбувається на циферблаті.
В годиннику використовується новий калібр RD114, який містить блочні мости з рожевого золота, чорні зігнуті мости для передачі руху та поєднання матових і полірованих компонентів.
Дотримуючись принципу бренду по пошуку нових меж для розвитку, годинник Monovortex Split-Seconds Chronograph переосмислює багато встановлених принципів, які ми приймаємо як дані. Незалежно від того, чи потрібні ці зміни, це не є головним; головне, що таке переосмислення просуває бренд і весь горологічний світ на крок вперед. Компанія Roger Dubuis не повідомила ціну на момент публікації, хоча їх годинники коштують від $41 000 і досягають $815 000, і є підстави очікувати, що цей конкретний годинник буде коштувати ближче до верхньої межі.