Постільні клопи – поширені домашні комахи, які можуть завдати шкоди сну та загальному самопочуттю. Ці крихітні кровососи можуть заселити ліжко, меблі та навіть одяг, спричиняючи сверблячі укуси і змушуючи почуватися некомфортно у власній оселі.
Якщо ви коли-небудь стикалися з проблемою зараження постільними клопами, в и точно знаєте, як неприємно і важко їх позбутися. Але не бійтеся, адже існує кілька ефективних методів, які допоможуть вивести їх і запобігти їхньому поверненню.
Разом з фахівцями служби дезінфекції DFD https://dfd.com.ua/ розглянемо деякі з найбільш практичних та ефективних способів позбутися постільних клопів і насолоджуватися спокійним сном.
Що таке постільні клопи
Клопи – це маленькі плоскі червонувато-коричневі комахи, які живляться кров’ю людей і тварин. Їх називають “постільними клопами”, тому що вони часто живуть у ліжку та навколо нього, живлячись кров’ю людей, які нічого не підозрюють, поки сплять вночі.
Постільні клопи ведуть нічний спосіб життя, а вдень можуть ховатися в невеликих тріщинах і щілинах, через що їх важко виявити. Вони не передають хвороби, але їхні укуси можуть залишити червоні, сверблячі ранки та набряки по всьому тілу.
Дорослі постільні клопи мають овальну форму, це червонувато-коричневі комахи, безкрилі та плоскі. Вони невеликого розміру, та після їжі роздуваються і подовжуються, наповнюючись кров’ю.
Життєвий цикл постільного клопа
Активні вночі, самки постільних клопів відкладають білі яйця партіями від 10 до 50 штук на постільну білизну, а також у тріщини та щілини. За сприятливих умов одна доросла самка може відкласти до 450 яєць за все своє життя.
Маленькі постільні клопи вилуплюються приблизно через 10 днів і використовують дзьобоподібний ротовий апарат, щоб харчуватися на господарях. Для того, щоб вони стали дорослими особинами, потрібно 1-2 місяці. Дорослі постільні клопи можуть жити рік або довше (більшість з них живуть близько 10-11 місяців).
Чи можна позбутися постільних клопів самостійно
Позбутися постільних клопів без допомоги фахівців цілком можливо. Боротьба може зайняти багато часу, тому постарайтеся набратися терпіння під час процесу, який ми детально описали нижче.
Залежно від ступеня зараження, вам доведеться експериментувати з хімічними та нехімічними методами. За певних умов позбутися постільних клопів може бути складніше. Якщо у вас багато безладу або ви часто подорожуєте і привозите нових постільних клопів додому в багажі, позбутися їх може бути складніше.
Визначте всі заражені ділянки. Якщо ви підозрюєте, що у вас є клопи, ви повинні шукати їх якомога швидше, бажано до того, як вони почнуть відкладати яйця. Незначного зараження значно легше і дешевше позбутися, ніж великого. Однак невеликі зараження може бути складніше локалізувати.
Перевірте всі місця за допомогою ліхтарика та лупи – почніть з огляду спального місця, включаючи матрац і пружини, каркас ліжка, узголів’я, а також узніжжя. Обов’язково зверніть увагу на обшивку і шви матраца. Не зайвим буде також перевірити простирадла та наволочки.
Огляньте місця під килимами та килимовими доріжками. Витягніть і перевірте всі шухляди та щілини меблів. Перевірте стіни, всі тріщини в штукатурці або гіпсокартоні, особливо за відшарованими шпалерами та панелями. Потім огляньте підлогу та плінтуси, особливо якщо ви помітили там тріщини. Навіть предмети декору, рамки для картин та настінні вішалки, можуть бути місцями, де ховаються постільні клопи! Тому обов’язково перевірте їх належним чином.