Дорога є місцем підвищеної небезпеки по всьому світу, та без фактору війни і серцево-судинних захворювань та раку, вони є лідером за кількістю загублених життів. Саме в цьому ракурсі ретельне вивчення ПДД з допомогою онлайн-інструментів Грінвей, а головніше, дотримання цих правил на практиці, є найважливішими двома засобами зниження цієї статистики, котрими має користуватися кожен водій. Розглянемо декілька правил, які рятують найбільше життів, підкріплені цікавими фактами та статистикою.
Цифри красномовніші за штрафи
1. Не перевищуйте швидкість
Перевищення швидкості є найпоширенішою причиною ДТП, і це далеко не технічний стан автомобілів чи незадовільний стан доріг в окремих місцях.
Згідно з даними Нацполіції України у довоєнний час, щороку 40% ДТП з летальними наслідками ставалося саме через перевищення швидкості.
Дослідження показують, що збільшення швидкості на 10% призводить до зростання ризику ДТП на 20%, і ця прогресія зростає на швидкості понад 100 км/год.
2. Завжди пристібайтеся ременем безпеки
Ремінь безпеки є найкращим дієвим захистом людини у випадку ДТП. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ремені безпеки рятують життя 75% людей, які потрапляють у ДТП. Якби українці перестали користуватися ременями, це збільшило б кількість загиблих у щорічній статистиці Україні щонайменше на 20%.
3. Не їдьте на червоне світло
Світлофори і дорожні знаки України розставлені по дорогам не для декорацій, їх обмежень і вказівок необхідно неуклінно дотримуватися. Проїзд на червоне світло – це грубе порушення ПДР, яке може призвести до серйозних наслідків.
За даними Нацполіції, щороку 10% ДТП з летальними наслідками стається через проїзд на червоне світло. Пам’ятайте, що червоне світло означає “зупинка”, а не “гальмування”, адже гальмувати починають вже на мигаючий зелений.
4. Не сідайте за кермо п’яним
Водіння в нетверезому стані – це злочин, який може призвести до трагедії. За даними Нацполіції, щороку якнайменше 15% ДТП з летальними наслідками стається через водіїв в нетверезому стані. Ризик потрапити в ДТП у нетверезому стані в 25 разів вище, ніж у тверезому.
5. Не відволікайтеся за кермом
Розмови по телефону, текстові повідомлення, лайки в соцмережах, приколи на YouTube та інші відволікаючі фактори не варті ризику потрапити у ДТП, вони значно знижують вашу концентрацію на дорозі. За даними Нацполіції, щороку 12% ДТП з летальними наслідками стається через відволікання за кермом, і роль цифрових залежностей водіїв в цій кривавій статистиці щороку зростає. Використовуйте гучний зв’язок або Bluetooth для розмови за кермом.
Дотримуючись цих простих правил, ви можете значно знизити ризик потрапити в ДТП, зберегти життя собі та іншим.