Початок весни – це той період року, до котрого досвідчені садівники ретельно готуються всю зиму, розмальовують в уяві свої стратегічні плани, закуповують насіння, передивляються сотні годин порад на YouTube та готуються до нових експериментальних впроваджень всього напланованого. Безумовно, і досвідчені садівники, і початківці, з нетерпінням чекають на початок нового вегетативного періоду, закладка до якого розпочинається саме на початку весни. Це час, щоб почати реалізовувати все заплановане, сіяти насіння та готувати свій сад до нового врожаю. На цьому шляху, неодмінно, буде корисним читати правильну літературу і поради, які дає blog.comfy.ua із упором саме на початківців.
Садово-городний старт початківця навесні
- Сійте. Почніть з овочів і фруктів, які легко вирощувати. Помідори, огірки, перці, капуста, морква, буряк, тощо. Всі ці овочі легко сходять з насіння та розсади, добре почуваються на підоконниках коли ще холодно, і головне, не надто капризні до якісного догляду, головне не забувати про полив. Починати сіяти насіння помідорів ти огірків можна за декілька тижнів до останніх заморозків. Що правда, з посівом завжди треба бути готовим до декількох пересадок, адже ніколи невідомо, яка кількість насіння дасть ростки, та які із ростків адаптуються до ваших нюансів у догляді щоб розвинути достатньо потужну кореневу систему для подальшого висаджування у відкриту землю.
- Не спішіть. Прагнення отримати багато врожаю зі свого першого насіннячка є зрозумілим, та практика твердить, що всі ваші амбіції можуть бути розбиті вщент, якщо ви допуститися помилки із висадкою своєї розсади у відкритий грунт, коли буде ще надто холодно. Тому один із найголовніших висновків досвідчених садоводів полягає в тому, що вони воліють дещо перетримати свою розсаду на підоконнику, ніж висадити її надто рано.
- Слідкуйте. Будьте пильними до того, як ваші рослини реагують та адаптуються до нових умов. Це стосується температури, освітлення, поливу, внесння добрив, вашої методики боротьби із шкідниками (та вчасності її застосування). Перш як виростити розсаду, вивчіть особливості догляду за обраною культурою. Помилок уникнути неможливо, та хоча б спробуйте скоротити їх кількість, керуючись досвідом інших садоводів.
- Куплена розсада. Виростити свій власний врожай з насіння, це майже як збудувати хату і виховати сина, та якщо питання не в обрядах і принципах, то результат з купленої розсади буде досягнуто швидше, але це обійдеться дорожче.
- Грунт це важливо. Грунт для розсади має бути теплим, пухким і добре дренованим. Додайте органічних добрив, слідкуйте за регулярним поливом (або ж продумайте автоматичний полив), та не перезволожуйте грунт.