Сучасні бензовози потрібні усюди, де треба робити дозаправку такими видами палива, як бензин, дизпаливо, гас тощо. Взагалі, сучасний бензовоз – це нова спецтехніка, яка їздить завдяки базовому транспортному засобу (вантажному шасі, сідельному тягачу, причепу, напівпричепу). Таку техніку ще називають автомобільний паливозаправник (автопаливозаправник), так як він не тільки транспортує світлі нафтопродукти, а й має в своїй конструкції вбудовану систему для роздачі та обліку палива.
Потрібно купити паливозаправник? Україна обирає фірмові бензовози від Техкомплект
За даними ІАГ «Автоконсалтинг-Груп» в 2019-2022 рр. кожний другий автопаливозаправник на вантажівці, який зроблено і продано в Україні, було виготовлено на Заводі спецтехніки Техкомплект. Наразі готовляться дані за 2023 рік, фахівці заводу впевнені, що статистика буде або такою самою, або навіть вище за відсотковими показниками.
Новий паливозаправник купити може знадобитись для тих видів бізнеса, де потрібно забезпечити працюючу спецтехніку постійною наявністю палива. Отже, фірмовими бензовозами Техкомплект користуються наступні галузі:
- Дорожньо-будівельна
- Сільське господарство
- Трейдери нафтопродуктів
- Силові відомства тощо.
Техкомплект виготовляє цистерни об`ємом від 4 до 30 кубометрів і встановлює їх на вантажні шасі, сідельні тягачі та причіпну техніку з повною масою від 7 т та вище. Як базові вантажівки використовуються такі шасі, як IVECO Daily, Dongfeng, JAC N90/N120/N200, Foton Aumark, MAN TGM, Mercedes Arocs, Isuzu, Hyundai, FORD Trucks та ін. Є у завода цікавий досвід використання сідельних тягачів як базової техніки під встановлення цистерн. А ще цистерни для транспортування нафтопродуктів встановлюються на причепи та напівпричепи (як давальницькі, так і власного виробництва Техкомплект).
Раніше великою популярністю користувались бензовози на базі МАЗ та ГАЗ (HDC), але зараз такі шасі не імпортуються в Україну, хоча залишки імпортованих ще зберігаються в Україні і використовуються для встановлення кузовних надбудов.
Найзатребуваніші моделі автопаливозаправників від Техкомплект – це бензовози з цистернами 4, 5 та 11 кубометрів. Найбільші цистерни, які вже були виготовлені, – це автоцистерни місткістю 15, 15,5 та 30 кубометрів.
Яка вартість бензовоза?
Ціна на фірмовий паливозаправник Техкомплект складається з вартості цистерни та базового транспортного засобу. Вартість цистерни залежить від її обсягу, кількості секцій, особливостей розташування модулів роздачі та обліку палива (окремий модуль або вбудований в цистерну позаду кабіни або кузова), а також від кількості таких встановлених модулів (почастішали замовлення автопаливозаправників, в яких встановлено декілька модулів заправки для одночасного обслуговування двох або більшої кількості техніки, для якої потрібна дозаправка).
В свою чергу, ціна базової вантажівки залежить від її торгової марки, країни походження, колісної формули, максимальної повної та спорядженої маси, колісної бази та монтажної довжини шасі, типу та потужності двигуна, типу кабіни тощо.