У кожного з нас є мрії, які в більшості випадків пов’язані з певною сумою грошей (гаджети, авто, нерухомість). Але багато хто тільки мріє і нічого не робить для реалізації бажання. Необхідно всього лише перестати чекати, перетворити свою мрію на мету і йти до неї маленькими кроками. У цій статті розглянемо, як зібрати необхідну суму грошей і стати самому собі чарівником.
Проста медитація і конкретні кроки з економії грошей
Таке, напевно, чули з кожного “вугла”, але насамперед варто візуалізувати. Уявити, що мрія вже збулася, і ви стали щасливим власником заповітного (чогось). Які емоції це викликає? Якщо бурю емоцій, наприклад, як виграш в ігрові автомати фруктовий коктейль. Така вправа потрібна для того, щоб визначити, чи ваше це бажання і чи справді ви цього хочете.
Для того щоб мрії стали дійсністю, варто зробити їх своєю метою. Для цього необхідно зробити кілька кроків:
- Визначте доходи та витрати. Ретельно сплануйте бюджет на наступний місяць. Виділіть на розваги ту суму, до якої звикли. Якщо почнете себе різко обмежувати, то “зірветеся” і нічого не назбираєте.
- Ведіть облік усіх витрат, чи то велика покупка, чи то жуйка в кіоску. Саме так наприкінці місяця можна визначити джерела витрат і на чому можна заощадити. Наприклад, не купувати щоранку каву дорогою на роботу, а брати з собою в термосі.
- Зробіть план накопичень. Щомісяця бажано відкладати від 10% усіх своїх доходів.
- Відкладені фінанси не можна витрачати на щось інше. Навіть якщо ви вважаєте, що зараз візьмете певну суму, а потім докладете назад, то знайте, що накопичити не вийде.
- Частіше думайте, навіщо ви це робите. Уявляйте як мрія збулася.
- Постарайтеся не робити імпульсивних покупок. Якщо хочете купити що-небудь дороге, то дайте собі добу. Якщо через добу необхідність не відпала, то можна сміливо купувати.
- Не будьте жертвою шопоголізму. Знижки та розпродажі — це, звісно, вигідно, але не варто купувати всі товари, на яких висить цінник зі знижкою.
Не чекайте швидкого результату. Уміння накопичувати на певні цілі, може заточуватися протягом довгого часу. Перший час може нічого не виходити, але потім відкладати увійде у звичку.
Як підготуватися морально і не оступитися
Багато хто не вміє відкладати фінанси на що-небудь. У цьому немає нічого страшного, уміння збирати, така ж навичка, як і ходити або писати. Якщо вирішили збирати, то ось кілька слушних порад:
- Заведіть окремий зошит (файл, додаток), де будуть усі витрати і доходи. Саме так можна знайти “пролом” у бюджеті.
- Якщо бажаєте швидше накопичити, то випишете на аркуші 20 способів, як можна заробити додатково на свою мрію (з першого разу одягнути не вийде)
- Відкладені гроші краще тримати на депозиті, який не так просто зняти, або в скарбничці, що не відкривається. Щоб не було спокуси моментально витратити ці гроші на що-небудь інше.
- Не варто соромитися економити. Адже багато європейців кажуть, що якщо заощадив, то вважай заробив (але в межах розумного).
Як бачите, якщо мрію перетворити на мету і поступово відкладати гроші, то все обов’язково вийде.