З тих пір як американський стартап Next Future Mobility (NFT) оголосив в 2019 році про намір побудувати літаючий автомобіль, через чотири роки він закінчив розробку машини та вже почав приймати передзамовлення від нетерплячих пілотів… тобто водіїв. Літаючий автомобіль отримав назву ASKA, що по-японськи означає «летучий птах». Концепт вже представлений публіці в рамках виставки CES 2023 року, а в небо машина підніметься вже в 2026 році.
Літаючий автомобіль ASKA здатний на вертикальний зліт та посадку завдяки складній конструкції складних крил із горизонтально розташованими гвинтами. Складні крила дають водієві свободу вибору, мандрувати по дорогам чи повітрям.
Чотиримісний автомобіль-літак ASKA здатний рухатися по дорогам як звичайний автомобіль, або летіти як літак із можливістю вертикального зльоту та посадки, а також традиційних зльотів та посадок із коротким розбігом. Аеродинамічна конструкція машини забезпечує чудові характеристики безпечного та ефективного пересування по дорогам чи повітрям завдяки декільком електричним двигунам, котрі забезпечують дальність польоту на одній зарядці до 400 км. Електрична архітектура автомобіля дає змогу розширити базову ємність батареї, або ж навіть використати інше джерело енергії, наприклад, водень.
«Ми приділили значну увагу елементам безпеки ASKA, котрі включають в себе дубльовані джерела енергії, великі крила, великі гвинти, 6 блоків акумуляторів, щоб гарантувати безпеку ASKA як у повітрі, так і на землі», — заявив Гай Каплінскі, співзасновник та генеральний директор NFT, Inc. «Ми очікуємо, що доступні широкому загалу літаючі автомобілі в майбутньому відіграють важливу роль в переосмисленні того, як і де ми живемо, як звичайні автомобілі стали основою розвитку дорожньої транспортної системи нашої країни».
Виконати посадку літаючого електромобіля ASKA можна як дома на галявині, так і на вулиці або ж на стоянці. Його легко перевести в режим польоту та злетіти вертикально в спеціально відведеному місці. Коли крила автомобіля розкриваються, він готовий до плавного зльоту до запрограмованого водієм місця призначення. Після здійснення вертикальної посадки водій може продовжити свою поїздку як на звичному автомобілі.
«Щоб побудувати краще суспільство та кращу економіку в майбутньому, нам потрібні кращі транспортні засоби, а літаючі автомобілі стануть частиною цього рівняння», — підсумовує Каплінскі.