Можна справедливо сказати, що кар’єра Метта Деймона – це справжній успіх, про який більшість його сучасників можуть тільки мріяти. Розпочавши кінокар’єру наприкінці 1980-х років, Деймон зіграв у по-справжньому значних кінострічках і став однією з найбільших зірок Голлівуду.
Фільми на кшталт «Талановитий містер Ріплі», «Ідентифікація Борна», «Врятувати рядового Райана» та «Оппенгеймер» – усі завдячують своїм касовим успіхом безстрашною відданістю Деймона акторській професії. Він неодноразово демонстрував свою універсальність, беручись за різноманітні ролі у фільмах різних жанрів та стилів.
Одним із найважливіших фільмів Деймона залишається його прорив – психологічна драма 1997 року «Розумник Вілл Хантінґ» Гаса Ван Санта, сценарій до якої він написав разом зі своїм другом та частим партнером Беном Аффлеком. Деймон грає обдарованого генія математика, який працює двірником в Массачусетському технологічному інституті. Після того, як його виявляє професор коледжу, його направляють на роботу з терапевтом, якого зіграв Робін Вільямс, щоб допомогти йому подолати внутрішню травму та реалізувати свій безмежний потенціал.
На той час Деймон і Аффлек були невідомими талантами, і після того, як вони переконали режисера «Наркобарона» Гаса Ван Санта взятися за постановку, їм пощастило працювати з Робіном Вільямсом, який додав фільму зірковості, що, безперечно, призвело до його дев’яти номінацій на премію «Оскар», включаючи звання «Найкращий актор другого плану» для Вільямса.
В одному з інтерв’ю для Yahoo Деймон якось зізнався, що він і Аффлек «за все вдячні» актору, відомому за роллю місіс Даутфайр. «Він погодився на наш фільм і зробив усе, щоб його зняли», – зазначив Деймон. «Я ніколи не зможу його достатньо віддячити. Знаєте, я оглядаюся на своє життя і те, наскільки я себе почуваю щасливим, і багато чого з цього почалося завдяки Робіну Вільямсу.»
Безперечно, існує глибока вдячність у Деймона до Вільямса, якого він назвав «найвеселішою людиною, яку я коли-небудь зустрічав у своєму житті». Дійсно, можна сміливо сказати, що Вільямса дуже любили за його почуття гумору, не тільки в численних стенд-ап програмах та фільмах, а й у реальному житті, де він був яскравим променем проти складних реалій життя.
Деймон розповідав, як Вільямс створював позитивну атмосферу на зйомках, навіть коли виробництво фільму зазнавало труднощів. Актор пояснив: «Він був тим хлопцем, який, коли команда втомлювалася, зупиняв все і робив 20 хвилин імпровізованого стенд-апу, який буквально клав усіх на підлогу, а потім казав: ‘Гаразд, давайте повернемося до роботи’.»
Нагадаємо, Робін Вільямс покінчив життя самогубством у 2014 році на фоні депресії та отримання діагнозу хвороби Паркінсона. Його розтин також виявив хворобу Леві, яка викликає значні зміни настрою та поведінки. Деймон зізнався, що смерть Вільямса стала шоком, але вона змусила його стати кращою людиною.
«Я сподіваюся, що стану краще спілкуватися зі своїми друзями, і я сподіваюся, що ми, як країна, станемо краще спілкуватися один з одним, щоб запобігти подібним речам», – зазначив Деймон. Вочевидь, Вільямс справив на Деймона найважливіше враження – він не тільки допоміг зробити його перший фільм успішним і чудовим, а й показав йому важливість посміхатися навіть у найважчі моменти.