Логістичні центри, оптові бази, виробничі цехи — у кожному випадку не обійтися без складської техніки. Вона не лише в рази підвищує товарообіг, а й полегшує роботу із вантажами. Для цього на ринку є безліч видів техніки, здатних виконувати безліч операцій із ними.
Одними з них є штабелери та річтраки. Вони мають схожі функціональні можливості, але різні сфери використання та деякі технічні характеристики. Про їх відмінності важливо знати, адже тільки так обрана техніка точно буде ефективною. Тож в цій статті спільно з постачальником складської техніки Skladtruck ми розглянемо особливості та відмінності штабелерів та річтраків.
Штабелер: у чому переваги
Штабелер — це компактна та маневрена складська техніка. Його основним призначенням є укладання вантажів у стелажі та один на одного. Для цього штабелер обладнаний щоглою та вантажопіднімальними вилами. Водночас через невеликий запас ходу техніку рідко використовують для транспортування товарів.
Є 3 види штабелерів: ручні гідравлічні, напівелектричні та самохідні. Перші — це найбільш просте за конструкцією обладнання. Для його руху та підйому вантажів оператору необхідно докладати фізичну силу, а штабелювання товарів здійснюється завдяки гідравлічному проводу.
Найбільш продуктивними є самохідні штабелери. Всередині них міститься електродвигун, а тому обладнання є екологічним та майже безшумним. Також техніка може бути оснащена щоглою із двома або трьома секціями.
Здебільшого штабелери обираються для експлуатації на складах з невеликим товарообігом та стелажами, що близько розташовані один до одного.
Відмінності між річтраком та штабелером
Часто можна почути, як річтрак називають покращеною версією штабелера. Щоб розібратися, чому так, варто порівняти основні конструктивні та технічні особливості обох видів:
- Висота підйому та вантажність. Штабелер здатний піднімати вантажі до 3,5 т заввишки до 6 м. Вантажність річтрака менша — до 2,5 т, але завдяки телескопічній щоглі обладнання піднімає їх заввишки до 12 м.
- Щогла. Річтрак обладнаний висувною щоглою, завдяки чому він може укладати товари вглиб стелажів. Штабелер піднімає вантажі лише вертикально, що робить його менш маневреною технікою.
- Мінімальна ширина проходу. Штабелери та річтраки можна експлуатувати в невеликих приміщеннях. Однак саме річтрак є оптимальним вибором. Для роботи техніки достатньо коридору завширшки від 1,6 м, а штабелеру — від 2,2–2,4 м.
Також на продуктивність обладнання впливає швидкість його руху та підйому вантажу. Тут перевага за річтраком, який приблизно у 2 рази швидше за штабелер. А системи відеоспостереження, можливість нахилу вил та щогли, а також повільного руху дають змогу тонше працювати з вантажами.
Що вибрати
Не можна сказати, що річтрак краще за штабелер, і навпаки. Кожна техніка має переваги в тих сценаріях експлуатації, для яких вона створена. Так, штабелер вибирають для невеликих складів, де не потрібно транспортувати та швидко укладати вантажі в стелажі.
Річтрак буде найефективнішим на виробництвах, на яких є потреба обробляти безліч товарів та є висотні стелажні системи. Головне — це вибирати техніку, зважаючи на її характеристики, потреби бізнесу, бюджет та умови приміщень.