Отримуєте цілком пристойну зарплату, але наприкінці місяця залишаєтеся без коштів на комуналку, подарунок другу до Дня народження і улюблене ранкове лате?
На сайті https://clickcredit.ua/ вам завжди готові прийти на швидку фінансову допомогу: тут можна взяти онлайн кредит без застави і довідки про доходи за кілька хвилин. Але це – тимчасове вирішення проблеми.
Психологи наполягають: краще пропрацювати негативні установки, які заважають відкладати гроші.
Установка № 1 “Гроші – це зло”.
І не важливо, хто вам вкладав у голову цю думку – хтось з батьків, бабуся чи класний керівник. Головне – результат: ви вважаєте усіх забезпечених людей пихатими і нечесними, а володіння коштами – важкою ношею, якої потрібно якомога швидше позбутися. Ось і купляється у магазині десята кофтина за сезон і сьома сковорідка на кухню.
Подивіться якісні документальні фільми про кар’єру відомих підприємців, почитайте книги на цю тему, аби переконатися, що їх багатство – це зазвичай мікс шаленої працездатності, любові до своєї справи і удачі, а не “ходіння по трупам”.
Установка № 2 “Я цього не заслуговую”, “Я не кращий за інших”, “Краще не висовуватися”
Не потрібно бути геніальним психологом, аби діагностувати занижену самооцінку.
Ось ви і відкладаєте похід до стоматолога та п’єте з щербатої чашки, замість того, аби купити нову.
Про якісь глобальні фінансові цілі – накопичити на власне житло, гарний автомобіль, закордонну відпустку- мова взагалі не йде: на рівні підсвідомості ви вважаєте, що не заслуговуєте таких подарунків долі. Але, стоп: які ж це подарунки, якщо це результат вашої праці? Подумайте про це і… відкладіть нарешті 10% з найближчої зарплати на омріяну покупку. Ви точно на неї заслуговуєте!
Установка № 3 “Гроші псують стосунки”
У того, хто втовкмачив вам у голову це твердження, певно, був негативний досвід: наприклад, він не зміг поділити спадщину з братами і сестрами чи підтримати стосунки з другом, який почав гарно заробляти.
Але у вас може бути абсолютно інша історія! Адже заощадження це можливість:
- забезпечити гарне лікування собі чи стареньким батькам;
- повезти другу половинку у романтичну подорож чи просто сходити з нею у гарний ресторан;
- здійснити дитячу мрію про гірський велосипед чи Діснейленд;
- допомогти другу дитинства, у якого трапилася біда, наприклад, згоріла квартира.
Хіба ж ці речі, зроблені з любов’ю і делікатністю, погіршують стосунки з найдорожчими людьми?
Розважливе ставлення до грошей, вільне від нав’язаних стереотипів й очікувань інших людей, – простий спосіб “подружитися” з ними. Заощаджуйте та використовуйте з користю й приємністю!