Найдорожчі коштовності в світі. ТОП-20

Найдорожчі коштовності в світі. ТОП-20

Найкращі друзі жінок – це діаманти. Однак вишуканими ювелірними виробами захоплюються не тільки жінки, а й деякі чоловіки. Вони були бажаними з давніх часів, як для царів та їх принцес, так і для звичайних смертних. В існуючому масиві світового ювелірного різноманіття, є лише жменька прикрас, котрі можуть собі дозволити найбагатші люди світу. Це статусні символи, предмет гордості цілих сімей та навіть країн. Одні із них надягають тільки по самим особливим випадкам, найважливішим урочистостям та святкуванням. Інші не одягають ніколи, а зберігають в найбільш надійних банківських сховищах.

Далі ми наведемо найдорожчі коштовності в світі, рейтинг із ТОП-20 предметів з приголомшливою ціною. Деякі із прикрас далі навіть не з нашого світу, що добавляє мільйонів до їх вартості. Деякі із них підтвердили свій статус як найдорожча прикраса в світі на аукціонних торгах, а інші десятиліттями зберігаються в приватних колекціях. Деякі експонати входять до колекцій світових музеїв та час від часу виставляються в експозиції для загального огляду.

Найдорожчі коштовності в світі вражають уяву таким камінням, як нефрит, смарагд, рубіни, діаманти, а також металами, такими як золото та платина. Рідкість, природня краса та історичне значення для ювелірних виробів із даного рейтингу виступають визначним фактором вартості. А ще всі перераховані коштовності вражають своєю красою, як найкращі витвори ювелірного мистецтва в історії людства.

Найдорожчі коштовності в світі, рейтинг ТОП-20:

 1. Алмаз Хоупа
 2. Намисто «Квітуча Спадщина» від Уоллеса Чана
 3. Брошка «Павлін» від Graff Diamonds
 4. Діамант «Рожева Зірка» з кільцем
 5. Діамантове намисто «Незрівнянне» від Mouawad
 6. Діамант «Голубий місяць Жозефіни»
 7. Рожевий діамант «Графф Пінк»
 8. Намисто із жадеїту «Хаттон-Мдівані»
 9. Діамант «Бездоганний Рожевий»
 10. Голубий діамант «Серце Океану» від Гаррі Уінстона
 11. Смарагдове намисто «Голуба красуня Азії» від O.L.M. Marker & Sons
 12. Кільце із голубим діамантом від Chopard
 13. Кільце із двома діамантами від Bulgari
 14. Рубін «Серце Королівства» від Gerrard
 15. Чудове кольє із рубінами та діамантами від Etcetera
 16. Смарагдово-діамантова тіара в 500 карат
 17. Браслет Пантери від Cartier Paris
 18. Голубий діамант Бегуми
 19. Діамантове кольє Briolette
 20. Підвіска з яскравим жовтим діамантом від Leviev’s Vivid

1. Алмаз Хоупа

Алмаз Хоупа – найдорожча коштовність в світі

Вартість Алмаза Хоупа: $250 млн;
Вага ювелірного виробу: 45,52 карати.

Алмаз Хоупа – це чистіший голубий діамант, найкоштовніший дорогоцінний камінь в світі. Камінь вагою 45,52 карата глубокого сапфирово-синього кольору зберігається в експозиції Музею природознавства при Смітсоновському інституті в Вашингтоні, США. Дорогоцінний камінь розміром 25,60 × 21,78 × 12,00 мм був знайдений на алмазних рудниках в Голконді, Індія і з часом змінив декількох власників. В 1949 році його купив американський ювелір Гаррі Уінстон, котрий подарував камінь Смітсоновському інституту.

В поточнчй ювелірній композиції Алмаз Хоупа оточений шістнадцяттю білими діамантами, закріпленими на діамантовому намисті, що дозволяє називати його як найдорожча ювелірна прикраса в світі.

2. Намисто «Квітуча Спадщина» від Уоллеса Чана

«Квітуча Спадщина» – найдорожче намисто в світі

Вартість намиста «Квітуча Спадщина»: $200 млн;
Вага ювелірного виробу: 383,4 карати.

При вартості в $200 млн, намисто «Квітуча Спадщина» є однією із найдорожчих коштовностей світу. Цей неймовірно складний шедевр ювелірного мистецтва створив найвідоміший ювелірний художник сучасності, майстер із Гонконгу Уоллес Чан. Рухомий непідробною пристрастю та схильністю створювати абсолютно унікальні та неповторні прикраси, Уоллес витратив на виготовлення безумно дорогого намиста майже 47 000 годин.

Вражаюче намисто прикрашають фігурки кажанів для вдачі та метеликів для кохання. Кольє A Haritage in Bloom виконане в аутентичному та вражаючому дизайні, поєднуючи в єдиній ювелірній композиції дорогоцінні каміння загальною вагою 383,4 карати. У виробі нараховується 104 карати безколірних діаманти вартістю $35 млн. Гонконгський майстер використовував в прекрасному виробі 600 рожевих діамантів, 114 зелених жадеїти, 72 нефрити та 19 божественно-кришталевих діаманти.

3. Брошка «Павлін» від Graff Diamonds

«Павлін» від Graff Diamonds – найдорожча брошка в світі

Вартість брошки «Павлін»: $100 млн;
Вага ювелірного виробу: 120,81 карати.

Брошка «Павлін» оцінюється в $100 млн та є однією із найдорожчих ювелірних прикрас всіх часів. Дизайн та оправа брошки прискіпливо деталізовані, підкреслено елегантні та вигадливі, що створює неповторну ювелірну красу виробу. Продукт Graff Diamonds, брошка «Павлін» була представлена в 2013 році на Європейському ярмарку витончених мистецтв в Нідерландах.

Центральною частиною брошки виступає фантазійний темно-синій діамант, оточений декількома різнокольоровими діамантами (безколірним біли, рожевим, оранжевим та жовтим). Брошка «Павлін» важить 120,81 карати та включає в себе 1 305 дорогоцінних каменів при вражаючій висоти виробу 10 см. Центральний діамант грушовидної форми важить 20,02 карати. Ця рідкісна прикраса від Graff Diamonds, безсумнівно, заслуговує на те щоб закрити ТОП-3 рейтингу «Найдорожчі коштовності в світі».

4. Діамант «Рожева Зірка» з кільцем

Діамант «Рожева Зірка» з кільцем – найдорожча ювелірна прикраса в світі

Вартість діаманту «Рожева Зірка» з кільцем: $72 млн;
Вага ювелірного виробу: 59,6 карати.

Діамантове кільце «Рожева Зірка» оцінюється в $72 млн та є однією із найдорожчих ювелірних прикрас світу. Кільце присвячене однойменному знаменитому рожевому діаманту вагою 59,6 карати, що був знайдений на рудниках корпорації De Beers в Африці. Першочергово діамант важив 132,5 карати, однак пізніше від був огранений ті відполірований до своєї поточної ваги.

Діамант «Рожева Зірка» має бездоганну прозорість та не має зайвих вкраплень. Унікальний камінь викупив гонконгський конгломерат Chow Tai Fook Enterprises на аукціоні Sotheby’s. З нього виготовлено кільце – одна із найдорожчих ювелірних прикрас в світі.

5. Діамантове намисто «Незрівнянне» від Mouawad

Діамантове намисто «Незрівнянне» від ювелірного будинку Mouawad – одна із найдорожчих прикрас в світі

Вартість діамантового намиста «Незрівнянне» ві Mouawad: $55 млн;
Вага ювелірного виробу: 407 карати.

Діамантове намисто «Незрівнянне» (оригінальна назва Incomparable) – витвір ювелірного мистецтва від будинку Mouawad. З орієнтовною вартістю в $55 млн це одна із найдорожчих коштовностей світу. Намисто було завершено в 2012 році. Робота над ним зайняла у найкращих ювелірів Mouawad 4 роки клопіткої напруженої праці.

Родзинкою намиста «Незрівнянне» виступає темно-жовтий діамант в 407 карат. Дорогоцінний камінь підвішений на оправі із 19-каратного рожевого золота з листяним візерунком. Композицію дорогоцінного виробу доповнює 90 білих діамантів загальною масою в 230 карат, в тому числі 25 діамантів круглої форми та 9 діамантів в формі серця, 27 грушовидних діамантів, 5 подушкових діамантів, 5 діамантів смарагдової огранки, 3 діаманти огранки в формі квадрату, 4 овальних та 2 сияючих діаманти.

Незвичайний та асиметричний дизайн створюють неймовірну загальну композицію намиста «Незрівнянне». Неймовірна та екзотична ювелірна прикраса Mouawad визнана однією із найдорожчих в світі.

6. Діамант «Голубий місяць Жозефіни»

«Голубий місяць Жозефіни» – найдорожчий діамант кришталево-голубого кольору в світі

Вартість діаманту «Голубий місяць Жозефіни»: $48,4 млн; 
Вага ювелірного виробу: 12,03 карати.

«Голубий місяць Жозефіни» (оригінальна назва Blue Moon of Josephine) – це кільце з неймовірним голубим діамантом, що оцінєються в $48,4 млн. В 2015 році унікальний ювелірний виріб викупив на публічному аукціоні гонконгський мільярдер Джозеф Лау. Своєю назвою «Голубий місяць Жозефіни» кільце із діамантом зобов’язане імені доньки Джозефа Лау, Жозефіні.

Камінь вагою 12,03 карати був знайдений в Південній Африці. Рідкісний діамант кришталево-голубого кольору є найдорожчим камінням подібного окрасу.

7. Рожевий діамант «Графф Пінк»

«Графф Пінк» – рідкісний рожевий діамант з вищою оцінкою від Гемологічного інституту Америки

Вартість рожевого діаманту «Графф Пінк»: $46,2 млн; 
Вага ювелірного виробу: 24,78 карати.

Бездоганно рожевий діамант «Графф Пінк» важить 24,78 карати. Унікальний дорогоцінний камінь є головним елементом вражаючого кільця. Ювелірний виріб оцінюється в $46,2 млн, що робить його однією із найдорожчих ювелірних прикрас в світі.

Першочергово даний діамант купив американський ювелір Гаррі Уінстон в 1950 році, однак в 2010 році його перепродали британському ювеліру Лоренсу Граффу. Graff Pink – рідкісний діамант типу ІІ, найвищої оцінки Гемологічного інституту Америки. Камінь огранено в прямокутній формі з витончено закругленими кутами. «Графф Пінк» у вигляді щита закріплений на кільці із платини. Його оточують два ідеально прозорих діаманти.

8. Намисто із жадеїту «Хаттон-Мдівані»

«Хаттон-Мдівані» – найдорожче намисто із жадеїту в світі

Вартість намиста із жадеїту «Хаттон-Мдівані»: $27,4 млн.

Намисто із жадеїту «Хаттон-Мдівані» оцінюється в $27,4 млн та є одною із найдорожчих прикрас в світі. Воно виготовлене по замовленню американського підприємця Френка Вулворта, засновника мережі магазинів Woolworth, в якості весільного подарунку своїй доньці. Пізніше намисто із жадеїту продали на аукціоні, а в даний час воно входить до колекції Cartier.

Намисто «Хаттон-Мдівані» складається із 27 нефритових бусинок діаметром 15 мм, а застібка виготовлена із діамантів та рубінів. Для виготовлення намиста було розколото велетенський нефрит ідеального кольору, звідси і астрономічна ціна отриманого із нього ювелірного виробу.

9. Діамант «Бездоганний Рожевий»

Діамант «Бездоганний Рожевий» входить в рейтинг найдорожчих прикрас світу

Вартість діаманту «Бездоганний Рожевий»: $23,2 млн; 
Вага ювелірного виробу: 14,23 карати.

При оцінці в $23,2 млн, велетенський рожевий діамант The Perfect Pink заслужено входить до рейтингу найдорожчих прикрас світу. Він виготовлений в формі діамантового кільця і був проданий на аукціоні в Гонконзі.

Діамант «Бездоганний рожевий» має правильну прямокутну форму та важить 14,23 карати, володіючи виключною чистотою та надзвичайним відтінком. З двох сторін головний камінь обрамлено двома діамантами прямокутної форми вагою 1,73 та 1,67 карати. Всі три закріплені на оправі кільця із білого золота із вставками з рожевого золота в 18-карат.

10. Голубий діамант «Серце Океану» від Гаррі Уінстона

Кольє з голубим діамантом «Серце Океану», що надягала Кейт Уінслет в фільмі «Титанік»

Вартість голубого діаманту «Серце Океану» від Гаррі Уінстона: $20 млн; 
Вага ювелірного виробу: 15 карат.

«Серце Океану» — красиве кольє, створене американським ювеліром Гаррі Уінстоном. При вартості в $20 млн це одна із найдорожчих прикрас в світі.

Кольє прикрашене підвіскою із голубим діамантом вагою 15 карат, оточеного розсипом білих діамантів. Кулон також висить на нитці із білих діамантів. Голубий діамант «Серце Океану» увічнений в сучасному мистецтві: його надягала героїня Кейт Уінслет в історичній драмі «Титанік» 1997 року і з тих пір намисто набуло нову хвилю світової популярності.

11. Смарагдове намисто «Голуба красуня Азії» від O.L.M. Marker & Sons

Смарагд «Голуба красуня Азії» – один із найбільш престижних дорогоцінних каменів в світі

Вартість смарагдового намиста «Голуба красуня Азії» від O.L.M. Marker & Sons: $17,7 млн; 
Вага ювелірного виробу: 392,52 карати.

«Голуба красуня Азії» — легендарний сапфір родом з Цейлону. Огранений компанією O.L.M. Marker & Sons та оформлений у вигляді красивого смарагдового намиста, він був вперше проданий в 1997 році британському філантропу та промисловцю Лорду Наффілду. В наступні роки ювелірна прикраса декілька раз переходила з рук в руки, а в 2014 році на аукціоні Christie’s її викупив невстановлений покупець. При ціні $17,7 млн «Голуба красуня Азії» – одна із найдорожчих прикрас в світі.

Намисто прикрашає необроблений сапфір огранки кушон вагою 392,52 карати, котрий підвішений на діамантовій кісточці та закріплений на намисті із білого золота та діамантів. Цей неймовірно рідкісній сапфір вважається одним із найбільш престижних дорогоцінних каменів, які тільки можна купити за гроші.

12. Кільце із голубим діамантом від Chopard

Голубий діамант овальної форми від Chopard – один із найбільш рідкісних та найдорожчих в світі

Вартість кільця із голубим діамантом від Chopard: $16,26 млн; 
Вага ювелірного виробу: 9 карат.

Кільце із голубим діамантом від Chopard описується як один із самих вишуканих та дорогих ювелірних виробів в світі. Використаний в дорогоцінній прикрасі голубий діамант симетричної овальної форми – абсолютно ексклюзивний та рідкісний. Його вага складає 9 карат. Головний камінь закріплено на кільці із білого золота в 18-карат та оточено по бокам яскравими діамантами трикутної форми.

Кільце з голубим діамантом Chopard коштує $16,26 млн, що гарантує йому заслужене 12-е місце в нашому рейтингу найдорожчих прикрас світу.

13. Кільце із двома діамантами від Bulgari

Кільце із двома різнокольоровими діамантами від Bulgari — входить в ТОП-20 найдорожчих ювелірних прикрас світу

Вартість кільця з двома діамантами від Bulgari: $15,7 млн; 
Вага каменів у виробі: 9,87- та 10,95-карати.

Кільце з двома різнокольоровими діамантами від Bulgari оцінюється в $15,7 млн та є одною із найдорожчих прикрас всіх часів. Ця оригінальна ювелірна прикраса із колекції Bulgari була створена в 1972 році з двох діамантів трикутної форми. Один із діамантів безколірний, а інший – яскраво-синього кольору. Важать дорогоцінні каміння 9,87- та 10,95-карати відповідно.

Унікальне діамантове кільце з двома каміннями від Bulgari пройшло перевірку та сертифікації Гемологічного інституту Америки, отримавши бездоганну оцінку за чистоту.

14. Рубін «Сердце Королівства» від Gerrard

Кровавий рубін «Сердце Королівства» від Gerrard – найдорожча прикраса в світі

Вартість рубіну «Сердце Королівства» від Gerrard: $14 млн; 
Вага ювелірного виробу: 40,63 карати рубін та 155 карат діамантове кольє.

«Сердце Королівства» — витвір найбільш популярної та поважної ювелірної компанії в світі, Garrard. При вартості $14 млн насичений бірманський червоний рубін в формі серця відомий як найдорожча прикраса в світі.

Родзинкою неймовірного намиста «Серце Королівства» виступає дорогоцінний камінь вагою 40,63-карати кровавого кольору. Автентичність та рідкість рубіну підтвердила незалежна швейцарська лабораторія. Рідкісний рубін закріплений на діамантовому кольє вагою 155 карат, що складається із розсипу 150 діамантів круглої та грушовидної форми. Найприємніше в кольє те, що його можна носити як діадему.

15. Чудове кольє із рубінами та діамантами від Etcetera

Чудове намисто з рубінами та діамантами від Etcetera в ТОП списку найдорожчих прикрас світу

Вартість Чудового кольє з рубінами та діамантами від Etcetera: $12,99 млн; 
Вага ювелірного виробу: 18 карат.

Чудове намисто з рубінами та діамантами від Etcetera (оригінальна назва Magnificent Ruby and Diamond Necklace) входить в наш список найдорожчих прикрас світу завдяки останній ціні продажу в $12,99 млн. Саме таку суму невідомий покупець виклав за дану дорогоцінність на аукціоні Christie’s в Гонконзі в 2015 році.

Чудове кольє з решітчастою огранкою з’єднує в єдину ювелірну композиції два ряди рубінів в формі сердець, подушечок та правильного овалу, бездоганно прозорого та червоного кольору, вагою від 5,14 до 1,00 карати. Ювелірна прикраса виконана на оправі із білого золота з вставками 18-каратного золота в центрі.

16. Смарагдово-діамантова тіара в 500 карат

Смарагдово-діамантова тіара в 500 карат – один із найдорожчіх предметів розкоші в світі

Вартість смарагдово-діамантової тіари в 500 карат: $12,7 млн.

Смарагдово-діамантова тіара була виготовлена в 1900 році по заказу німецького принцу Гвідо Хенкель фон Доннерсмарку в подарунок своїй другій дружині Кетрін. Байдикують, цю ж тіару носила жінка імператора Франції Наполеона ІІІ. Вже в новому столітті на аукціоні Sotheby’s дану тіару продали анонімному покупцю за $12,7 млн, що зробило її одним із найдорожчих предметів розкоші в світі.

Тіара зроблена із 11 рідкісних каплеподібних зелених смарагдів та діамантів загальною вагою 500 карат.

17. Браслет Пантери від Cartier Paris

Браслет-пантера від Cartier, очі зелені смарагди. Найдорожча ювелірна прикраса в світі.

Вартість «Браслету Пантери» від Cartier Paris: $12,5 млн.

«Браслет Пантери» – унікальний предмет ювелірного мистецтва, виготовлений ювелірним домом Cartier Paris в 1952 році для герцогині Віндзорської, Уолліс Сімпсон. В новий час унікальний діамантовий браслет був проданий на аукціоні невідомому покупцю.

При оцінці в $12,5 млн – це одна із найдорожчих прикрас в світі. Браслет-пантера Cartier виготовлений із білих діамантів та дорогоцінного чорного онікса. В якості очей у пантери служать зелені смарагди.

18. Голубий діамант Бегуми

Діамант «Голубе сердце» – найдорожчий дорогоцінний камінь в світі

Вартість голубого діаманту Бегуми: $12,3 млн; 
Вага ювелірного виробу: 30,62 карати.

Діамант «Голубе серце», також відомий під назвою Begum Blue, оцінюється в $12,3 млн та є одною із найдорожчих прикрас в світі. Він був виявлений в 1909 році в підземному алмазному руднику Прем’єр в ПАР. З першочергових 100,5 карат сформований у виді серця дорогоцінний камінь зберіг 30,62 благородних карати. Цей дивовижний діамант в формі серця було даровано індійській принцесі Саліма Ага Хан її чоловіком.

В 1995 році, після розлучення пари, діамант «Голубе серце» передали на благодійність та продали на аукціоні Christie’s. Покупцем виявився британський ювелір Лоренс Графф.

19. Діамантове кольє Briolette

Діамантове намисто Briolette – найдорожчий дорогоцінний камінь в світі

Вартість діамантового намиста Briolette: $11,1 млн; 
Вага ювелірного виробу: 75,36 карати.

Дивовижне діамантове намисто Briolette при орієнтовній вартості в $11,1 млн є однією із найдорожчих прикрас в світі. Намисто вагою 75,36 карати було продано на аукціоні Christie’s в Гонконзі. На створення цього діаманту ідеальної каплеподібної форми ювелір Вільям Голдберг витратив шість місяців.

Центральним елементом красивого алмазного кольє виступає діамант Briolette бездоганної якості, закріплений на пурпурно-рожевому діаманті форми огранки маркіз. Далі на ланцюжку із білого золота в 18 карат закріплена серія безколірних діамантів меншого розміру.

20. Підвіска з яскравим жовтим діамантом від Leviev’s Vivid

Підвіска з яскравим жовтим діамантом від Leviev’s Vivid – найдорожчий дорогоцінний камінь жовтого кольору в світі

Вартість підвіски з яскравим жовтим діамантом від Leviev’s Vivid: $10 млн; 
Вага ювелірного виробу: 77,12 карати.

Ефектна діамантова підвіска з яскравим жовтим діамантом від Leviev’s Vivid оцінюється в $10 млн тта входить до числа найдорожчих ювелірних виробів світу. Вражаюча ювелірна прикраса створена ізраїльським ювеліром Львом Леваєвим.

Неогранений камінь був знайдений в одній із шахт алмазної компанії Leviev’s Vivid та пізніше перевтілився в найбільший огранений алмаз подібного кольору, що коли-небудь бачив цей світ. Головний яскраво-жовтий діамант вагою 77,12 карати підвішений на красивому ланцюжку із білих діамантів.

По матеріалам.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.