Світ вперше почув назву Dynamiq у 2014 році. Минуло десять років, і ця команда все ще існує та процвітає, створюючи одні з найдивовижніших плавучих райських куточків у світі. Одним із таких проектів є концептуальна яхта Global 550, що схожа на авіаносець в мініатюрі.
Футуристична машина, яку ми бачимо сьогодні, – це ніщо інше, як повноцінна експедиційна яхта від верфі, що творить чудеса у вільній зоні Анталії, Туреччина. Хоча наразі це лише концепт, факт полягає в тому, що цю красуню справді можуть побудувати та доставити протягом 30 місяців, якщо знайдуться бажаючі заплатити за неї €27,9 мільйонів / $30,2 мільйонів.
Відповідно до веб-сайту Dynamiq, нову яхту під назвою Global 550 призначено бути «дослідницьким кораблем наступного покоління, який може подорожувати куди завгодно». Якщо ви щось знаєте про цю галузь, то напевне чули, що кораблы дослідницького класу здатні здійснювати безперешкодні подорожі практично в будь-який куточок планети, лишень би не завадили пірати.
Щоб оживити цю машину, схожу на злітну смугу, Dynamiq використовуватиме лише випробуваний алюміній із надбудовою, виготовленою з того ж матеріалу. На цій базі Dynamiq створить суперяхту, яка здатна розвивати максимальну швидкість 16 вузлів і подолати понад 5 000 морських миль лише з двома двигунами потужністю 625 кВт / 838 к.с.
Тоді що означає ось це «наступного покоління»?! По-перше, цей корпус має декілька рис, які допомагають йому зменшити опір та підвищити ефективність. Однією з функцій, яка допомагає в цьому, є корпусний киль, розроблений архітекторами з Van Oossanen, який створює гідродинамічну підйомну силу. Поєднайте це з двома двигунами Volvo Penta D16-850 потужністю 625 кВт кожен, і ми готові розпочати наші глобальні дослідження.
Такі судна, як це, рідко створюються лише однією командою, і Dynamiq допомогли ще три компанії. До їх складу входять Vripack Yacht Design, Dobroserdov Design та Zrobim Architects. Усі вони були перевірені, отримали визнання та навіть нагороджувалися за свою роботу раніше з самого початку своєї історії. Результат такої співпраці розподілений на п’ять палуб, довжина яких становить 55,7 м, ширина – 9 м у найширшій точці, а дизайн палуб бере за основу ідею яхти-дослідниці та трохи змінює її, щоб створити футуристичний вигляд.
Наприклад, що дійсно привертає увагу в дослідницькій яхті Global 550, так це грізний, схожий на авіаносець, вигляд. Це зумовлено майданчиком для вертольотів позаду, а також носовою конструкцією, що виступає з головної палуби, причому остання виглядає цілком як злітно-посадкова смуга для літаків.
На жаль, літаки тут не приземлятимуться. Ця секція 550, схоже, призначена лише для звичайного відпочинку та засмаги. Можливо, навіть комусь вдасться тут трохи потанцювати, допоки цьому не завадить дроблення криг десь в південних чи північних куточках нашої земної кулі. І, судячи з плану палуби на сторінці Dynamiq, у цій носовій частині приховано гараж для іграшок, а ще один є позаду під майданчиком для вертольотів.
Що стосується інтер’єру, то саме тут ми бачимо результат роботи компанії Zrobim. Великі просторі салони поєднують різноманітні матеріали, кольори та текстури, і їм сприяє природне світло, яке ллється через масивні вікна від підлоги до стелі, виявляючи їхні справжні кольори; світло відкриває все, і модель 550 не позбавлена виду на навколишній світ. Однак, ті декілька зображень, які ми бачимо, є лише візуалізаціями, тому не зациклюйтеся на них занадто; майбутні власники цієї яхти для круїзів по світу зможуть налаштувати цей аспект, як і належить, коли витрачаєш мільйони доларів на що завгодно.
Як вже було зазначено вище раніше, наразі нам не відомо про жодного мільйонера чи мільярдера, який би зробив замовлення на Global 550, але будьте впевнені, що коли ця штука потрапить у міжнародні води, увесь світ спостерігатиме за нею.