В рамках великої презентації своїх новинок в Пекіні, компанія Xiaomi презентувала публіці свого першого двоногого робота під назвою CyberOne, що «кидає виклик» Tesla Bot / Optimus та продовжує робото технічні дослідження компанії вслід за роботом-собакою CyberDog.
Робот-гуманоїд від Xiaomi здатен навчатися емоційним зв’язкам з людиною та розпізнає 45 емоцій людини. Робот CyberOne вийшлов на сцену одразу після закінчення презентації нового покоління складного смартфону Mix Fold 2, де його зустрів гендиректор компанії Лей Цзюнь. Генеральний директор Xiaomi отримав від робота в подарунок квітку, після чого вони обмінялися декількома репліками, зробили селфі, а потім робот-гуманоїд покинув зал незграбними кроками.
Таким чином, робот-гуманоїд від Xiaomi не виглядає настільки ж просунутим, як його представляє Tesla: він доволі повільний та незграбний, має кволу осанку, що далекувато від рівня Atlas від Boston Dynamics. При цьому прихильники робототехніки можуть відмітити, що минулорічний робот-пес CyberDog від Xiaomi доволі якісно імітує поведінку того ж Spot від Boston Dynamics, що на даний час вже належить Hyundai.
Тим не менш, випуск CyberOne свідчить про великі амбіції Xiaomi в галузі робототехніки, а також вказує на прагнення більш широкої аудиторі виробників побутової електроніки випускати власних роботів.
Роботи перевернуть нашу економіку
Ілон Маск нещодавно заявив, що вже у вересні Tesla оголосить нові подробиці про свого робота-гуманоїда, вже відомого під назвою Optimus. Згідно з його власним переконанням, такі роботи, як Tesla Optimus, «перевернуть нашу уяву про те, що таке економіка». Крім Tesla, свої робототехнічні експерименти також проводять компанії LG та Samsung.
Як і у випадку з Optimus, характеристики Xiaomi CyberOne відомі в дуже обмеженому об’ємі. Ми точно знаємо, що Xiaomi витрачає на розробку своїх роботів доволі великі суми. Як відмітив Лей Цзюнь на презентації, «ШІ та механічні можливості CyberOne повністю розроблені Xiaomi Robotics Lab. Ми вклали значні кошти в дослідження та розробки, що охоплюють різні сфери, включаючи новації в сфері програмного забезпечення, устаткування та алгоритмів».
В супровідному прес-релізі Xiaomi відмічається, що її робот-гуманоїд CyberOne оцінює оточення покладаючись на зір. Його оснащено модулем зору Mi-Sense власної розробки компанії, що працює у зв’язці з алгоритмом взаємодії з штучним інтелектом. Він сприймає тривимірний простір, розпізнає людей, їх жести та емоції, що дозволяє йому не тільки бачити навколишнє середовище, але й аналізувати його.
Xiaomi також повідомляє, що CyberOne оснащено механізмом розпізнавання голосових емоцій MiAI, котрий дозволяє розпізнавати 85 типів звуків навколишнього середовища та 45 емоцій людини. Це, за даними Xiaomi, дає йому можливість визначати щастя та печаль, втішати людини коли їй сумно та навіть жартувати. Як це відбувається на практиці, не уточняється.
Китайський технологічний гігант обмежується доволі розпливчатими формулюваннями і у відношенні до того, як можна використовувати CyberOne на практиці. В Xiaomi кажуть, що їх робот в майбутньому знайде використання всюди, від виробництва, до догляду за людьми та спілкування. В той час як Atlas від Boston Dynamics продовжує вражати своїми фізичними здібностями та спортивними навичками, Xiaomi цілеспрямовано приймає інший підхід: при всій ніяковості в рухах, CyberOne розроблено в першу чергу для взаємодії з людьми на емоційному рівні.