Біокамін — це одночасно дизайнерський предмет інтер’єру і прилад, в якому горить живий яскравий вогонь. Улаштування повністю відрізняється від класичних топок на дровах. “Біо” означає, що він працює на екологічному паливі. Плюси та мінуси біокаміна розглянемо в цій статті.
Чому вибирають екокамін на біопаливі
Прилад просто влаштований і складається з горілки, сталевого корпуса і склокерамічного екрана. Працює біокамін так: у резервуар наливають паливо, відкривають горілку і запалюють вогонь. Полум’я виходить яскраве і високе. Простота влаштування дозволяє дизайнерам створювати безліч моделей. Вибрати свій варіант можна на https://kratki.ua/biokamini/ — тут великий асортимент біокамінів.
Біокаміни вибирають за їх переваги перед звичайними камінами на дровах або вугіллі.
- Легко встановлювати, переносити і обслуговувати. Приладу не потрібен димохід, окрема вентиляція чи спеціальний майданчик для монтажу. Біокамін після покупки треба дістати з упаковки і поставити на заздалегідь вибране місце. Слід тільки дотримуватись елементарних правил безпеки: не розміщувати поблизу легкозаймистих матеріалів і предметів, безпечно запалювати і зберігати паливо у недоступному для дітей і тварин місці.
- Підходить для будь-яких приміщень. Біокаміни встановлюють у вітальнях і спальнях приватних будинків і квартир. З їхньою допомогою створюють сучасний інтер’єр офісів, залів кафе та готелів. Є моделі для відкритого простору: балконів, дачних веранд і терас. Мініваріанти ставлять на полиці і столи в якості декора із справжнім полум’ям. Пласкі каміни вішають на стіни, вбудовують у панелі, ними зонуть приміщення і створюють зони відпочинку.
- Предмет інтер’єру високого класу. Дизайн біокаміна — це поєднання металу, скла і вогнища із полум’ям без диму та кіптяви. За формою бувають з кубічною паставкою, зі скляним екраном круглої, прямокутної, овальної форми, футуристичні, класичні з порталом. Вогонь може бути відкритим або захищеним склом або декоративними елементами.
- Екологічні та економні. Паливо каміна — біоетанол, тобто спирт, який виготовляють із рослинної сировини. При горінні не виділяє диму, не утворює кіптяви, запаху, а кисню спалює стільки, скільки кілька звичайних свічок. На дві—чотири години роботи треба один літр якісного палива.
- безпечний. В екокамінах є спеціальний механізм, який автоматично гасить вогонь, якщо прилад перекинувся, полум’я задуло протягом, або в приміщенні різко змінилася температура. У настінних приладів задня панель захищена системою охолодження корпуса.
- легко управляти і контролювати. Існують варіанти з механічним управління, є моделі з дистанційним і сенсорним дисплеєм. Запалювання, горіння, гасіння, висоту та інтенсивність полум’я регулює автоматизована система.
Недоліки біокаміна
Теплова потужність баопаливного каміна — від 2 до 5 кВт. Цього достатньо, щоб підняти температуру в невеликому приміщенні на 2—3 градуси. Поруч із каміном буде тепло, але для повноцінного обігріву приміщення цього недостатньо.
Один з недоліків — недешеве паливо. Важливо вибрати якісний біоетанол і розрахувати, який об’єм потрібен. Біокаміни використовують, щоб створити затишну атмосферу особливого вечора біля живого вогню, але не використовують постійно.
Користувачі відмічають, що іноді під час запалювання може відчуватися запах спирту.
Якщо засувку горілки закривати повністю, наливати достатню кількість палива, запалювати прилад суворо з дотриманням правил техніки безпеки, то такого неприємного ефекту можна уникнути.