В уряді з’явиться посада з окладом понад мільйон доларів!

В уряді з'явиться посада з окладом понад мільйон доларів!

Представники Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування зареєстрували законопроект «Про застосування допоміжних репродуктивних технологій та замінне материнство» (реєстраційний номер 6475-2 від 13.01.2022), яким запроваджується новий дозвільний документ.

Згідно з вищевказаним законопроектом, кожен іноземний пацієнт, який приїжджає в Україну аби скористатись послугами замінного материнства у разі безпліддя, має обов’язково стати на облік в центральному органі виконавчої влади та отримати спеціальну довідку.      

Нагадуємо, що допоміжні репродуктивні технології є видом лікування, а відповідно до Конституції України (ст. 49), кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. При цьому у Конституції немає вказівок на отримання будь-яких довідок чи дозволів.

Як відомо, на сьогоднішній день, Україна є найбільш відвідуваної країною серед пацієнтів Європи, Америки, Китаю, з ціллю проходження тут медичної програми замінного материнства. А завдяки ініціативі представників профільного комітету Верховної Ради створюються умови для нової корупційної схеми.

Про це свідчить і нещодавнє затримання одного з авторів законопроекту – народного депутата Сергія Кузьміних, який також є головою підкомітету з питання фармації і фармацевтичної діяльності. Його було затримано під час отримання ним хабара у розмірі 560 тисяч гривень.

Крім того, подейкують, що відповідальним за видачу таких бажаних для іноземців довідок буде екс-заступник Міністра охорони здоров’я, Андрій Семиволос.

Так, враховуючи, що для більшості безплідних пар саме замінне материнство – остання надія і шанс на батьківство, простір для корупційних дій очевидний. До репродуктивних клінік, пацієнтів та агентств вже звертаються посередники від Семиволоса, які пояснюють нові «правила гри» і озвучують ціну за необхідну пацієнту довідку – 5000 доларів.

Беручи до уваги кількість бажаючих скористатися замінним материнством в Україні, обсяг ринку таких довідок становить близько 1,2 млн доларів щорічно.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: