Прагнення до комфорту, теплохо затишку взимку та приємної прохолоди влітку, в поїднанні із економією на щомісячних рахунках мають нескінченну актуальність для власників приватних будинків. У пошуку ефективних та екологічних рішень, все більше українських господарів зупиняють свій вибір для обігріву приміщень використання теплових насосів. Ця сучасна технологія справді є суттєво якіснішим рівнем в досягненні стійкого балансу між витратами на опалення та досягненням справжнього температурного комфорту. Вичерпно пор технологію можна почитати опис тут, а ми зосередимось лишень на головних фактах.
Головні факти про теплові насоси
- Окупність. В середньому, тепловий насос може відбити свою вартість за 3-7 років експлуатації в залежності від регіону, енергоефективності будівлі, діючих тарифів на електроенергію.
- Температурний діапазон. Сучасні теплові насоси здатні працювати при температурах навколишнього повітря від -25°C до +35°C, що дозволяє використовувати їх як на обігрів, так і на охолодження, що перетворює їх в комбінований сучасний клімат-контроль, що позбавляє необхідності облаштовувати різні системи.
- Терміни експлуатації. Типовий термін служби теплового насосу становить 15-20 років, при досягненні котрого, а за умови регулярного обслуговування, система може продовжити використовуватися й надалі.
- Розповсюдженість. Технологія теплових насосів набуває розповсюдження в країнах Європи та Північної Америки. За останні роки спостерігається значне збільшення інтересу до теплових насосів в країнах що розвиваються, зокрема, в Україні.
- Енергоефективність. Тепловий насос здатний знизити витрати на опалення на 30-60% порівняно з традиційними системами обігріву.
- Екологічність. Принцип дії теплового насосу передбачає використання відновлюної енергії з навколишнього повітря, ґрунту або води, що дозволяє мінімізувати викиди CO2.
Крім суттєвих переваг, теплові насоси мають стримуючі фактори їх розповсюдження, а саме: вартість придбання та монтажу, небхідність комплексної підготовки будівлі, кліматичні обмеження, потреба в регулярному технічному обслуговуванні, а також обмежений ринок постачальників із кваліфікованими фахівцями, котрі здатні взяти на себе гарантійні та сервісні зобов’язання. В Україні, зокрема, такі постачальники вже з’являються, та на сайті https://mycond-heatpump.com.ua/ua/rishennya-yak-opaliti-privatniy-budinok/ можна дізнатися всі нюанси підбору, монтажу та експлуатації теплового насосу, замовити систему під свої потреби та отримати обслуговування “під ключ”.