Професія моряка цінується по всьому світу. Якщо влаштуватися на судно за кордоном, то дохід буде вищим в два, а то й в три рази. Обов’язковою умовою працевлаштування моряком за кордоном є віза: Індія, Китай, США, Британія, кожна країна потребує цього документу.
Крім того, віза необхідна і українському моряку. Документ дає можливість без перешкод перетинати водні простори інших країн та здійснювати посадку в їх портах.
Що необхідно підготувати моряку для відкриття візи?
Для того, щоб швидко відкрити візу варто підготувати пакет документів, який включає:
- Паспорт громадянина України;
- Закордонний паспорт;
- Паспорт моряка;
- Документи з пройденою медкомісією та відповідними щепленнями;
- Анкета на отримання візи моряка;
- Виписка з банківського рахунку;
- Документи, що вказують на приналежність до іноземного судна (в разі працевлаштування за кордоном);
- Документи, що підтверджують співпрацю з відповідною морською компанією;
- Дипломи та сертифікати про освіту, спеціальність та кваліфікацію.
Зверніть увагу, візу моряка не видають при наявності судимості за серйозні правопорушення або фінансові зобовʼязання в рідній країні.
Також візові компанії можуть попросити предоставити додаткові документи. Від терміну їх подання залежить швидкість розгляду заявки. У разі відмови у відкритті візи, моряк отримує письмовий лист з поясненнями причини негативного рішення.
Як відкрити морську візу швидко?
Морська віза видається раз на 10 років та надає право на необмежену кількість виїздів протягом цього часу. Однак, не завжди її вдається відкрити швидко.
Прискорити даний процес можна звернувшись в спеціалізовані юридичні компанії. Цей крок необхідний тим, у кого немає часу чекати декілька місяців.
Співробітники приватної консалтингової фірми допоможуть вирішити всі візові питання, вони нададуть точний список необхідних документів, реквізити на сплату мита та подадуть заявку на видачу візи самостійно. Таким чином, ви уникнете помилок та збережете такий важливий ресурс як час. Крім того, такі компанії зазвичай пропонують безкоштовну консультацію, де вони детально розповідають про хід співпраці та озвучують повну суму за послугу. Якщо будь-який критерій не підходить, від послуги можна відмовитися ще на початковому етапі.
Якщо ж час не піджимає, ви можете самостійно звернутися до візового центру та посольства відповідної країни і подати заявку.