Гігантські трансформери або пілотовані меха, протягом десятиліть були невід’ємною частиною популярних японських анімаційних мультфільмів, а також голлівудських блокбастерів. Шанувальники японської манги, аніме та відеоігор на тему меха, напевно, хоча б раз у житті уявляли себе пілотами гігантських роботів, борючись із всесвітнім злом.
Багато компаній намагалися втілити цю мрію в реальність, інвестуючи тони часу, металу та грошей у проектування та будівництво великих гуманоїдних ходячих машин. Останнє таке гуманоїдне дітище побудувала невелика японська компанія-стартап Tsubame Industry і, схоже, що їхнє творіння найближче до ідеї пілотувати науково-фантастичного робота.
Названий Archax, пілотований гуманоїдний меха компанії Tsubame іменований на честь літаючого динозавра Archeopteryx. Серія відеороликів, опублікованих Tsubame Industry на їхньому каналі YouTube, показує прототип робота в дії, і компанія заявляє, що робоча версія цієї машини буде представлена на виставці Japan Mobility Show вже цього року.
Меха-робот Archax виглядає як справжній трансформер і має колосальну висоту 4,5 метра. Ця божевільна машина вміщує в собі кабіну пілоту і живиться від батареї на 300 Вольт.
Вагою близько 3,5 тон, цей масивний робот не тільки круто виглядає, але й функціональний. Він утримує рівновагу на чотирьох ногах з колесами, а також оснащений функціональними руками з рухомими пальцями, які дозволяють йому маніпулювати предметами вагою до 15 кг.
Він може перемикатися з режиму стояння в режим водіння і навпаки натисканням кнопки, збільшуючи і зменшуючи колісну базу платформи, а ще здатний пересуватися на максимальній швидкості до 10 км/ч, правда, не кроком, а на колесах. У ходячому режимі він здатний рухатися зі швидкістю до 1,9 км/ч, що теж не зовсім погано. Однак здатність трансформуватися, мабуть, є його найпривабливішою функцією.
Каркас робота виконаний з заліза та алюмінієвого сплаву, а зовнішній корпус виготовлений з армованого волокном пластику. У кабіні пілоту надано два джойстика, три великих монітори та кілька педалей для управління гігантським меха, в той час як у навігації йому допомагає не менше 26 камер.
Говорячи про цю гігантську штуковину, Тацуо Йошида, директор Tsubame Industries, сказав: “Від світу наукової фантастики до наукової реальності… Ми шануємо мрії та романтику. Наша робота не тільки про мрії, але й про практику: він може використовуватися для ліквідації наслідків стихійних лих і освоєння космосу, наприклад, служити бортовим роботом, який розширить можливості людського тіла і здатний переносити важкі предмети. Наша кінцева мета – розробити більш життєздатного робота, заснованого на технологіях Archax.”
Archax – не перший функціональний меха, створений у Японії, але він безумовно виділяється як один із найпередовіших як за зовнішнім виглядом, так і за базовими технологіями. Перший прототип машини в даний час проходить випробування, і стартап заявляє, що випустить лише п’ять одиниць, які, як очікується, будуть доступні для покупки приблизно через рік.
Однак не покладайте великих надій на те, що коли-небудь відчуєте гострі відчуття пілотування Archax, не тільки через його ексклюзивність, але й через високу ціну. Щоб володіти ним, вам доведеться витратитися на ¥400 млн / $2,75 млн, так що якщо ви не є одним із мільярдерів світу, задовольняйтеся переглядом відео Archax в роботі.