У наш час все більше стає помітним зміщення акценту та зацікавленості виробників і споживачів від автомобілів з традиційними бензиновими та дизельними двигунами до машин, що використовують силові установки на альтернативних джерелах живлення. Це й не дивно, оскільки пандемія та економічна криза поставили виробників у важке становище, а постійна нестабільність цін на пальне змушує споживачів шукати альтернативу.
Причини переходу виробників на випуск електромобілів
Виробників автомобілів спонукала звернути свою увагу на електромобіль та можливість переобладнання потужностей на його випуск прийнята Європейським Союзом програма переходу на курс отримання континентом кліматичного нейтралітету до 2050 року. Ця програма передбачає скорочення шкідливих викидів в атмосферу, в першу чергу парникових газів.
Мало того, починаючи з 2020 року були введені нові норми викидів вуглекислого газу для автомобілів. Згідно з новими правилами, майже всі нові автомобілі (95%) повинні мати рівень викидів не більше 95 г/км. Через рік такий рівень повинні мати всі автомобілі.
Крім того, програмою передбачалась економічна підтримка для «м’якої» модернізації виробництва для переходу на випуск більш «зелених» автомобілів з метою покращення кліматичних умов на Землі. Таким чином керівництво ЄС вирішило зробити один з перших невеличких кроків для досягнення цієї мрії.
Основні види автомобілів на електричній тязі та поточний рівень розвитку технологій
Сам термін «електромобіль» зазвичай означає транспортний засіб, що приводиться в рух за допомогою електродвигуна, який живиться від автономного джерела електроенергії. Здебільшого такий автомобіль позначають міжнародною абревіатурою ЕV (Electric Vehicle). Це загальна назва авто, що використовують електродвигун як тяглову силу. Але існує ціла низка гібридних електромобілів, кожен з яких має свою умовну назву та абревіатуру.
В результаті всі електромобілі розділяють на такі види:
- BEV – так звані чисті електромобілі, що використовують лише електричну енергію (Tesla Model X, BYD Song Plus, Denza).
- HEV – класичний гібрид електромобіля (Hybrid Electric Vehicle), в якому окрім бензинового чи дизельного двигуна використовується один чи кілька моторів, що працюють від акумулятора.
- PHEV – гібридний електромобіль, що підключається (Plug-In Hybrid Electric Vehicle). Має заливну горловину для палива, а також гніздо для зарядки батарей.
- FHEV – повністю гібридне авто (Full Hybrid Electric Vehicle), тобто справжній гібрид.
- MHEV – «м’який» гібрид електромобіля (Mild Hybrid Electric Vehicle). Відрізняється від попереднього гібриду наявністю стартера-генератора, що може працювати як стартер і як генератор змінного струму (як приклад, модель Volkswagen Golf 1.5 eTSI).
Чистий електромобіль у змозі подолати до 300 км на одній зарядці акумуляторів, і з кожним роком ця цифра весь час збільшується. Автономність гібрида, тобто запас ходу, досягає 750 км і більше.