Багато хто з нас помилково вважає, що корпус комп’ютера має переважно декоративний характер. Наслідуючи це мислення, ми повинні просто вибрати найкрасивішу модель. Всупереч мабуть, тут ключову роль відіграють параметри.
Насамперед корпус комп’ютера є невід’ємною частиною системи охолодження. Використання неправильної моделі призведе до перегріву компонентів. Все через порушення циркуляції повітря або навіть взаємного нагрівання окремих елементів.
Корпус має дуже важливу функцію і до його вибору потрібно підходити так само, як і до всіх інших складових – аналізуючи його окремі параметри. То який комп’ютерний корпус буде найкращим і на що звернути увагу?
Найбільш важливі параметри
На які параметри слід звернути увагу на купівлю комп’ютерного корпусу? Їх не так багато, але ми маємо їх пам’ятати.
Найважливішим параметром є розмір корпусу. Все залежить від характеристик вашого комп’ютера! Тут дуже важливо забезпечити достатню простір кожного компонента. Тільки так ми зможемо забезпечити їхнє належне охолодження.
Потрібно перевірити, чи сумісний корпус із форматом нашої материнської плати.
Далі перевірте довжину відеокарти та висоту процесорного кулера. Якщо все підходить, то також слідкуйте за тим, щоб кришка корпусу не закривалася з компонентами. Зрештою, нам потрібне місце для всіх кабелів та блоку живлення!
Пилові фільтри та захист
Найбільшим ворогом будь-якого комп’ютерного кулера є пил. Частинки, що осідають у вентиляторах, уповільнюють та послаблюють їхню роботу. Комп’ютер починає перегріватись. Пилові фільтри — добрий спосіб частково уникнути цієї проблеми.
Розумним мінімумом тут слід вважати як мінімум два окремі фільтри — на передній панелі та під самим блоком живлення. Це місця, де найчастіше відбувається підсмоктування повітря. Також варто звернути увагу на можливість їхнього демонтажу. Що простіше, то краще — адже їх потрібно час від часу чистити.
Вентиляція
Культура роботи – дуже важлива річ – під цим терміном ми маємо на увазі шум, створюваний пристроєм. Звичайно, цей параметр не має значення, якщо ми купуємо корпус ПК на Новий Рік 2023 без вбудованих вентиляторів – сам корпус взагалі не видає жодного звуку.
Однак моделі із заводським охолодженням можуть бути досить галасливими. Принцип досить простий – чим більше діаметр вентилятора, тим тихіше він працюватиме. Це цілком логічно — меншому вентилятору для досягнення такого ж ефекту доведеться обертатися набагато швидше. Саме його двигун видає небажані звуки.
Якість матеріалів
Який комп’ютерний корпус є кращим? Звісно, із найякісніших матеріалів. На жаль, звичайному споживачеві перевірити цей параметр досить складно. Однак його вага буде добрим показником. Чим більша вага, тим краще модель.
Якщо порівняти два корпуси з однаковими габаритами, то легко зробити висновок, що важчий виготовлений з товстого листового металу. Завдяки цьому нам не доведеться турбуватися про його розтріскування або вм’ятини!
Звичайно, варто вибирати і моделі, повністю виготовлені з металу. Пластик у цьому питанні не найкращий вибір. Втім, одна скляна панель не буде проблемою.
Зручність повсякденного використання, тобто. кнопки та порти
Останній параметр найсуб’єктивніший – зверніть увагу на те, де знаходиться кнопка включення, перезавантаження або роз’єми USB і навушників. Якщо ваш блок стоїть під столом, кнопки згори будуть гарним вибором. Завдяки цьому вам не доведеться щоразу нахилятися. Однак якщо тримати його на столі, набагато зручніше буде мати порти на передній панелі, тобто. під рукою.
Моделі корпусів QUBE в Україні
Баштові моделі на сьогоднішній день є найпопулярнішими. Це найкласичніші комп’ютерні корпуси, які ми можемо собі уявити. Серед них можна виділити 3 основні типи.
Перший – Mini Tower, найменший корпус у цій категорії. Однак тут не йдеться про моделі для мініатюрних комп’ютерних наборів. Найчастіше він стане чудовим вибором для будь-якого комп’ютера, крім професійного ігрового обладнання.
Mini-Tower зазвичай підходить для материнських плат mini-ITX, microATX та ATX. Обмеженням буде система охолодження – тут доводиться орієнтуватися на 120-мм вентилятор.
Також є корпус Midi Tower або Mid Tower. Це відмінний компроміс між простором для більшої кількості компонентів та відносно компактними розмірами. Для цього типу корпусу зазвичай використовують материнські плати ATX або microATX. Великою перевагою також є сумісність із вентиляторами діаметром 240 мм.
Однак для любителів найважчої техніки корпус Full Tower стане чудовим вибором. Насправді, ми можемо встановити будь-які компоненти та будь-яку систему охолодження. Він сумісний із вентиляторами розміром до 420 міліметрів та водяним охолодженням.
Якщо ви хочете корпус меншого розміру і не плануєте збирати ігровий комп’ютер, настільні моделі стануть чудовим вибором. Це дуже малі конструкції, найбільшою перевагою яких є можливість розміщення на них монітора.
Звичайно, ми тоді обмежимося найменшими материнськими платами типу mini-ITX і навряд чи помістимо туди якесь солідне охолодження. Це чудовий вибір для звичайного офісного комп’ютера, але жахливий для ігрового обладнання.