Електрика – це невидима сила в руках людства, яка живить наші оселі, приводить до руху гігантські машини, забезпечує роботу наших комп’ютерів і телевізорів. Проте вона є небезпечною. Напруга – це один з ключових параметрів електрики, про який важливо мати хоча б поверхневе уявлення, повсякденно користуючись сучасною побутовою технікою та електронікою з магазину “Техно Базар”.
Серед всієї електроніки та побутової техніки, що оточує нас кожного дня та секунди життя, важливо вміти виділяти ті, що є безпечними повністю, і ті, котрі можуть представляти собою певну загрозу смертельного ураження електричним струмом. Проте слід мати на увазі, що дотримання простих правил безпечного користування побутовою електронікою, що завжди наводяться в інструкціях до її експлуатації, фактично унеможливлює й ці ризики.
Небезпечні побутові прилади
- Пральні машини;
- Посудомийні машини;
- Електроплити;
- Духові шафи;
- Електрочайники;
- Бойлери, тощо.
Ці прилади мають високий рівень напруги та можуть спричинити ураження струмом, якщо зовсім забути про правила безпеки користування ними. Саме тому важливо не допускати дітей до самостійного користування ними, допоки не настане мить відповідальної свідомості.
Безпечна електроніка
Натомість цілком безпечними є наступні види домашньої електроніки:
- Мобільні телефони: 3,7 В;
- Ноутбуки: 19-20 В;
- Планшети: 5-12 В;
- Світлодіодні лампи: 12-24 В;
- Телевізори: 48-55 В.
Захисні корпуси, багаторівневий мережевий захист та стабілізатори напруги практично унеможливлюють ураження людини та її загибель при користуванні цими пристроями.
Найпрожерливіші споживачі електроенергії в наших оселях, це: електрообігрівачі, кондиціонери, водонагрівачі, електроплити, духовки тощо: вони споживають більше 2 кВт за годину та деколи до 7 кВт. Повна їх протилежність, найменше електрики споживають світлодіодні лампи, зарядні пристрої для телефонів, ноутбуки та телевізори, фактично від 5 Вт до 200 Вт.
Цікаво знати про електрику
- Один світлодіодний індикатор на одному телевізорі за рік споживає близько 1 кВт⋅год електроенергії.
- Якби всі жителі України відмовилися від світлодіодних індикаторів на своїх телевізорах, іншій побутовій техніці та електроніці, в масштабах країни це дозволило б щорічно заощаджувати сотні мільйонів кіловатт годин.
- Пам’ятайте: електрика може бути небезпечною, але при дотриманні правил безпеки та використання сучасних засобів захисту вона стає надійним помічником в побуті.