Пам’ятна монета Марена дніпровська номіналом 2 гривні

Пам'ятна монета Марена дніпровська номіналом 2 гривні

«Марена дніпровська» — пам’ятна монета номіналом 2 гривні, що представляє серію «Флора і фауна». Красива пам’ятна монета із тампопечаттю присвячена Національним банком України прісноводній зграйній донній рибі родини коропових — марені дніпровській. Даний вид риби занесений до Червоної книги України та Європейського червоного списку і знаходиться на грані вимирання. Марена дніпровська є ендеміком басейнів Дніпра і Південного Бугу.

Пам’ятна монета 2 гривні Марена дніпровська введена в обіг 5 червня 2018 року за ціною 49 грн. Загальний тираж монети із нейзильберу складає 40 000 штук, з них 20 000 випущено в сувенірній упаковці. Діаметр складає 31,0 мм, а вага — 12,8 г. Монета має рифлений гурт, а якість її виготовлення зазначена НБУ як спеціальний анциркулейтед. Монета реалізована через філії НБУ та Ощадбанку в регіонах. Станом на серпень 2018 року ринкова вартість монети Марена дніпровська номіналом 2 гривні складає 90 гривень.

Автором монети є Дем’яненко Володимир. На аверсі розміщено малий Державний Герб України  в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни. Також нанесено написи: «УКРАЇНА/2/ГРИВНІ/2018» та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України. На реверсі монети зображено марену дніпровську на тлі водоростей та гальки (кольорове зображення, використано тамподрук) та розміщено написи півколом: «МАРЕНА ДНІПРОВСЬКА» (угорі), «BARBUS BORYSTHENICUS» (унизу).

Пам'ятна монета Марена дніпровська 2 гривні, аверс
Пам’ятна монета Марена дніпровська 2 гривні, аверс
Пам'ятна монета Марена дніпровська 2 гривні, реверс
Пам’ятна монета Марена дніпровська 2 гривні, реверс

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.